domowe sposoby na piękne włosy

  • 2012-02-07, o 15:28
  • 80
  • 62 798
  • 22
  • 70

domowe sposoby na piękne włosy

znalazłam takie sposoby na piękne włosy. Próbowała któraś z Was ich? czy dają jakiś efekt?

Płukanka na włosy
Ma za zadanie nabłyszczyć oraz wzmocnić włosy
Składniki:
Szklanka soku z cytryn
Szklanka wody destylowanej
Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie wypłukać w nich włosy, po umyciu.

Płukanka na włosy
Ma za zadanie nabłyszczyć włosy oraz dodać miękkości. W trakcie zabiegu nie należy przejmować się zapachem, minie on po wyschnięciu włosów.
Składniki:
1 szklanka wody
3 szklanki piwa
Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie spłukać włosy, po umyciu.

Płukanka mleczna
Na umyte włosy nałóż kilka łyżek pełnotłustego mleka. Po kwadransie należy spłukać obficie włosy letnią wodą. Zabieg najlepiej powtarzać raz w tygodniu, a z pewnością wasze włosy staną się mniej suche i łamliwe.

Kompres na włosy
Ma za zadanie nabłyszczyć oraz wzmocnić włosy.
Składniki:
1/3 oleju roślinnego
łyżeczka rumianku
liść pokrzywy
liść brzozy
żółtko
łyżka miodu
łyżka soku z cytryny
2-3 krople oleju rozmarynowego
Przygotowanie:
1/3 oleju roślinnego lekko podgrzej, następnie namocz( około 30 minut) w nim łyżeczkę rumianku, liści pokrzywy i brzozy. Odcedź. Dodaj żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2-3 krople oleju rozmarynowego. Stosowanie Mieszankę wetrzyj w wilgotne włosy. Możesz owinąć głowę folią, a potem ręcznikiem. Ciepło wzmocni działanie odżywczego kompresu.

Kompres z oleju i cytryny
Łyżkę ciepłego oleju rycynowego wymieszaj z sokiem z cytryny. Taką mieszankę wmasuj w skórę głowy, a włosy przeczesz grzebieniem, by dobrze rozprowadzić na nich mieszankę. Następnie załóż na głowę czepek foliowy i owiń głowę ręcznikiem zamoczonym w gorącej wodzie. Gdy ręcznik ostygnie, zamocz go ponownie. Po 20-30 minutach dokładnie umyj włosy.

Maseczka do włosów „ Jajeczna”
Białko należy ubić na sztywną pianę, a następnie połączyć z żółtkiem. Rozprowadzić masę na wilgotnych włosach i wpasowywać w skórę głowy. Na koniec głowę owiń folią i ręcznikiem, maseczkę trzeba spłukać po 20 - 30 minutach.

Maseczka z oliwy i żółtka
Łyżeczkę oliwy z oliwek wymieszaj z trzema kroplami witaminy A oraz żółtkiem. Maseczkę nałóż na skórę głowy i włosy, owiń głowę foliowym czepkiem i ręcznikiem. Po 20-30 minutach spłucz włosy wodą z dodatkiem soku z cytryny. Pożądany efekt osiągniesz stosując maseczkę, co dwa tygodnie.

Maseczka do włosów
W szczególności polecana do włosów słabych, łamliwych.
Składniki:
1/4 szklanki piwa
jajko
Przygotowane składniki należy połączyć. Powstałą papkę rozprowadzić po umytych uprzednio włosach. Maskę należy dokładnie spłukać po 15 minutach.

Maseczki odżywcze i wzmacniające
maseczka 1:
• 2 całe jajka
• 1 łyżeczka oliwy z oliwek
• 2 łyżki rumu
Wszystkie składniki energicznie ubijamy, nakładamy na włosy na 15 minut. Potem dokładnie spłukujemy i myjemy włosy delikatnym szamponem.
maseczka 2:
• 1 całe jajko
• 1 duża łyżka piwa
Dokładnie mieszamy i rozprowadzamy na umytych włosach. Owijamy głowę foliowym czepkiem, ręcznikiem i pozostawiamy na 15 minut. Dokładnie spłukujemy i ponownie myjemy włosy szamponem.
maseczka 3:
• 100g świeżej pokrzywy
• 0,5 l wody
• o,5 l białego octu winnego

Wszystkie składniki gotować pół godziny, następnie wystudzić i przecedzić. Otrzymanym wywarem masować skórę głowy codziennie. Preparat jest bardzo skuteczny, ale niestety ma jedną wadę - dosyć nieprzyjemny zapach. Jeśli masz obawy co do tego zapachu, możesz sporządzić sobie wywar z majeranku - dwie garści majeranku na filiżankę wody, gotujesz to przez 10 minut. I tym wywarem masujesz skórę głowy.

Maseczki na przetłuszczające się włosy
maseczka 1:
• 2 łyżeczki skrzypu polnego
• 2 łyżeczki szałwii
• 1 łyżeczka tymianku
• 1 łyżeczka rozmarynu
• 1 litr wody
Wszystkie składniki zalewamy wrzątkiem i odstawiamy pod przykryciem na 15 minut. Otrzymany napar studzimy, przecedzamy i spłukujemy umyte włosy. Można też nacierać skórę głowy naparem z szałwii - garść suchych lub świeżych liści zalać 1 filiżanką wrzątku. Bardzo dobre efekty przynosi również nacieranie sokiem z cytryny - kurację stosuj raz na tydzień.

Maseczki na włosy łamliwe i zniszczone
maseczka 1:
• 1-2 banany
• kilka kropli olejku migdałowego
Z bananów sporządzić papkę i połączyć z olejkiem. Gotową miksturę nałożyć na włosy na 15 minut. Owinąć folią i ręcznikiem. Następnie dokładnie spłukać i umyć włosy.
maseczka 2:
• 0,25 filiżanki octu jabłkowego
• 0,25 filiżanki miodu
• 0,5 filiżanki oliwy z oliwek
Wszystkie składniki energicznie połączyć. Nakładać na wilgotne włosy i pozostawić po przykryciem na około 30 minut. Następnie włosy umyć. Kurację stosuj przed każdym myciem głowy.
maseczka 3:
• 1 buteleczka olejku rycynowego
• sok z połowy cytryny
Wszystko połączyć, nanieść na włosy, rozczesać rzadkim grzebieniem. Trzymać na włosach około 3 godziny. Po tym czasie dokładnie umyć włosy. Kuracja szczególnie polecana przy osłabionych cebulkach.

Maseczki przy wypadaniu włosów
maseczka 1:
• 0,25 l octu
• 100 g posiekanego korzenia lub liści pokrzywy
• 0,5 l wody
Wszystkie składniki gotować przez pół godziny. Przecedzić, a otrzymany wywar zlać do butelki. Masować skórę głowy co wieczór przez 1-2 minuty.
maseczka 2:
• garść rozmarynu
• 1 litr białego wina
Rozmaryn wrzucić do wina i zostawić na 3 tygodnie. Po tym czasie wcierać macerat w skórę głowy dwa razy na tydzień.
maseczka 3:
• filiżanka tymianku
• 1 litr wody
Całość gotować do czasu, aż ilość zmniejszy się o połowę. Otrzymanym wywarem masować skórę głowy codziennie. Można przygotować taki sam wywar ze świeżych liści pokrzyw.

Maseczki przy włosach suchych
maseczka 1:
• 4 łyżki naturalnego jogurtu
• 1 jajko
Połączyć składniki, umyć włosy, a następnie nałożyć maseczkę. Trzymać około 10 minut, a następnie spłukać letnią wodą.
• maseczka 2:
• 0,5 l czerwonego wina
• 30g kwitnących gałązek rozmarynu
Składniki macerować prze 3 tygodnie. Przecedzić, masować skórę głowy co najmniej przez 3 minuty.
maseczka 3:
• 2 żółtka
• 1 białko
• 1 łyżeczka miodu
• 1 łyżeczka oliwy z oliwek
Składniki dokładnie łączymy, nakładamy na włosy, okręcamy głowę ręcznikiem i zostawiamy tak na dwie godziny. Następnie dokładnie spłukujemy i myjemy włosy szamponem.

Re: domowe sposoby na piękne włosy

próbowałam płukanki z soku cytryny! naprawdę polecam! nie dość że poprawiła stan moich włosów (mam na myśli błyszczenie) to dodatkowo rozjaśniła troszkę moje włosy. Wiem że nie każda z was byłaby zadowolona jeśli płukanka rozjaśniłaby włosy, więc polecam ją raczej osobom, które mają jasne włosy bądź chcą je rozjaśnić!
jako drugą używałam płukankę piwną, rzeczywiście i nabłyszczyła i dodała miękkości włosom, jednak jej zapach po pierwszym myciu po prostu mnie odraził i raczej nie spróbuję jej ponownie
z maseczek próbowałam tylko jedną, a mianowicie na suche włosy nr. 3. Maseczka poprawiła stan moich włosów, stały się błyszczące, miękkie i mnie łamliwe (czego się nie spodziewałam). Na samym początku przestraszyłam się miodu w tej maseczce, myślałam że będzie sklejał moje włosy, ale na szczęście nie! Najbardziej w tej maseczce nudziło mnie to czekanie (aż 2 godziny) jednak dla takiego efektu warto! Jednak UWAGA! Moja koleżanka próbowała tą samą maseczkę, ale nie pomogła jej (może zależy to od włosów).

Re: domowe sposoby na piękne włosy

A znasz cos z domowych sposobow na ulozenie wlosow cos takiego jakby pianka do wlosow na koncowki ,zeby je podrescic? co mozna wetrzec domowego w nie ,lub czym spryskac??

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: domowe sposoby na piękne włosy

niestety nie znam takich trików! ale jak poznam to pierwsze co to popędzę i napisze na forum
zapraszam was do przeczytania tego artykułu!! porady/informacje te naprawdę pomogły moim włosom ;D
http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Uroda-do ... wlosy.html
znacie jakieś preparaty na szybki przyrost włosów? a może jakieś domowe sposoby?

Re: domowe sposoby na piękne włosy

Ja polecam płukankę z octu białego. Do miski z wodą trzeba nalać ze 2 - 3 łyżki octu i użyć tego do ostatniego płukania włosów. Świetnie domyka łuski, włosy fajnie mi błyszczały.

Re: domowe sposoby na piękne włosy

na pewno spróbuję!

Re: domowe sposoby na piękne włosy

Hej dziewczyny słyszałam o tym, że płukanka pokrzywowa pomaga na wypadające włosy, czyli na mój problem. Kupiłam sobie herbatkę pokrzywową w torebkach i nie za bardzo wiem w jakich proporcjach zrobic tą miksturę.
Może się orientujecie ?

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Re: domowe sposoby na piękne włosy

Sposoby bardzo ciekawe, być może na któryś się skuszę bo moje włosy po farbowaniu wymagają "zdyscyplinowania"
Ja pamiętam, że za dziecka mama zawsze szykowała mi płukankę z pokrzyw. Myła mi dokładnie głowę, spłukiwała wodą i na koniec dużym garnkiem tego naparu płukała na koniec głowę. Miałam włosy po pas i zawsze były pięknie zadbane i błyszczące Chyba powrócę do tych sposobów

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: domowe sposoby na piękne włosy

Pokrzywa podobno najlpesza na włosy, nie tylko jako płukanki, ale też jako napar pity zamiast herbaty.

Re: domowe sposoby na piękne włosy

Ja polecam płukankę z octu białego. Do miski z wodą trzeba nalać ze 2 - 3 łyżki octu i użyć tego do ostatniego płukania włosów. Świetnie domyka łuski, włosy fajnie mi błyszczały.

Pyniaczek

łuski także świetnie domyka zimna woda polana na włosy pod koniec mycia i aż tak nie śmierdzi

"I like my money where I can see them.. Hanging in my closet""I always say shopping is cheaper than a psychiatrist."28 VII 2008 <3

Re: domowe sposoby na piękne włosy

Mój nr jeden to oliwa z oliwek i olej rycynowy!

Nie ma rzeczy niemożliwych
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: