dobór pomadki do koloru zębów

  • 2010-09-28, o 15:22
  • 37
  • 17 160
  • 23
  • 32

dobór pomadki do koloru zębów

Chciałam zapytać czy orientujecie się jaki odcień szminki/ błyszczyka sprawia, że zęby wydają się bielsze? bo szukam odpowiedniego koloru dla siebie. Moje nie są żółte, ale też nie są super białe, po prostu są jasne (taka wskazówka ). Nigdy nie malowałam sobie ust (z różnych powodów), więc trudno jest mi wybrać odpowiedni odcień na makijaż dzienny- zwłaszcza patrząc tylko na opakowanie. Byłam we wszystkich drogeriach w moim mieście i w żadnej nie miałam możliwości sprawdzenia koloru na ustach. Ok, rozumiem (chociaż mogłyby mieć małe testery), ale w takim razie jak mam sobie dobrać odpowiedni odcień? nie mam kasy, żeby kupować różne szminki z nadzieją, że znajdę chociaż jedną, która będzie odpowiednia.
Gdybyście mogły wpisać nazwę lub podać linka konkretnej szminki/ błyszczyka, który Waszym zdaniem jest odpowiedni to byłabym wdzięczna.
Podobno odcień dopasowuje się również do karnacji i koloru oczu, tak więc mam jasną karnacje i zielone oczy , ale tak wiem, chodzi mi przecież tylko o zęby

Re: dobór pomadki do koloru zębów

Ja zawsze wybieram na odzień delikatny odcień różu lub beżową matową szminkę ,a jak gdzieś wychodzę i wiem, że raczej nie będę miała jak poprawić to biorę długotrwałą. Pomadkę trzeba dobierać do swojej karnacji i do naturalnego koloru ust (oczywiście jeśli chodzi o makijaż dzienny mogą w tym znajdować się też czerwienie ale musi ci pasować i musisz się dobrze w niej czuć). Nie wiem czy można spowodować żeby zęby były bielsze raczej o tym nie słyszałam w takim wypadku ja unikałabym ostrych kolorów. Moje usta są koloru różowawego czasami wydaja się lekko czerwone dlatego mi pasują jasne odcienie różu moja karnacja jest raczej jasna (taka normalna) i w tedy moje usta wyglądają naturalnie, ale jak używam beżowej to widać ,że jest coś innego w mojej twarzy i najczęściej ją stosuje do makijażu matowego (w beżach) lub gdy chce by bardziej były podkreślone oczy. Ja używam pomadek : manhattan: the lookstick pure mat numer 147, również manhattan nie pisze jak sie nazywa jest w czerwonym opakowaniu numer 53G. Obydwie są beżowe i matowe co ważne nie wysuszają ust co często przy matowych mi się zdarza. Następne to Avon ultra colour rich kolor pout. i maxfactor lipfinity numer 001 pearly Nude jest ona dwu fazowa najpierw sztyft z kolorem potem sztyft nawilżający jest to szminka długo trwała więc wymaga wprawy w nałożeniu obie różowe . Mam nadzieje, że ci pomogłam

Re: dobór pomadki do koloru zębów

Dziękuje za odpowiedź. Też podobają mi się beże, ale czy mi będzie w takim kolorze dobrze?
I prawdą jest, że odcień szminki ma znaczenie dla wyglądu zębów i nie wiem czy beże nie pożółcają ich tak czasem. Tylko tak jak mówie, nie mam możliwości sprawdzenia tego.
Podoba mi się ten kolor https://sklep.kosmetykiaa.pl/product/31 ... o-ust.html tylko jak on wygląda na ustach? albo ten https://sklep.kosmetykiaa.pl/product/31 ... o-ust.html kurde, wszystkie są fajne, te które mi podałaś również mi się podobają, ale narazie zobaczyłam je tylko na zdjęciach w necie. Jeszcze raz dziękuję

Re: dobór pomadki do koloru zębów

ja bym wybrała świetlisty róż

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: dobór pomadki do koloru zębów

Dzięki za pomoc

Re: dobór pomadki do koloru zębów

z tym jest zawsze problem

Re: dobór pomadki do koloru zębów

Najbardziej żółty odcień zębow podkreśla czerwona szminka, więc tego lepiej unikać.

Re: dobór pomadki do koloru zębów

Nie do końca jest tak, że czerwona szminka podkreśla żółte zęby. Wszystko zależy od odcienia. Jeżeli chcemy wybielić zęby powinniśmy wybrać chłodne odcienie z niebieskimi tonami. I tutaj w przypadku każdego koloru zasada jest taka sama :)

Re: dobór pomadki do koloru zębów

Z tego co szłyszałam to czysta czerwień wybiela zęby a czerwień z dodatkiem pomarańczy podkreśla ich żółty ton, ale nie wiem czt to prawda :)

Re: dobór pomadki do koloru zębów

czerwień nie do żółtych zębów, brązy wybielają zęby

Re: dobór pomadki do koloru zębów

Jestem zielona co do takich rzeczy typu szminki itp, bo po prostu nie używam
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: