aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

  • 2013-02-07, o 00:19
  • 55
  • 36 467
  • 33
  • 43

aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

orientuje się ktoś z Was który lepszy?

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Nie miałam do czynienia z aparatem kosmetycznym, ale nosiłam ortodontyczny, który został zdjęty prawie rok temu. Wyczytałam gdzieś, że taki aparat nie jest zbyt "zdrowy" dla zębów, mianowicie strasznie się po nim psują. Moja pani ortodontka oburzyła się, gdy to usłyszała, co było dość podejrzane.
Po leczeniu zęby cudownie proste, idealny zgryz, ale.. Po wizycie u dentysty już nie było tak kolorowo, ponieważ było parę zębów do zrobienia.
Kilka moich koleżanek również miało taki aparat i też miały później problemy z zębami. Dodam, że leczyli nasz różni ortodonci.
Jednak trudno stwierdzić, czy taki aparat ma rzeczywisty wpływ na psucie się zębów, czy może ma to związek z ingerencją na nasz naturalny zgryz.
Oczywiście kwestii higieny nie muszę poruszać, bo przy aparacie jest ponad przeciętną obowiązkowa.

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Czy przy metalowym czy przy kosmetycznym zęby będą się tak samo psuć. Trzeba je myć i chodzić na wizyty nie tylko do orto ale też dentysty aby kontrolował i naprawiał w miarę możliwości to co się dzieje u naszym uzębieniu. Różnice to kolor/materiał i cena. Leczą tak samo i z takim samym dobrym efektem. Zapraszam na forum http://www.stalyparat.fora.pl/ dużo ciekawych informacji. Jestem w trakcie leczenia zwykłym metalowcem z ligaturami, już ponad pół roku i efekty są świetne i jak narazie brak jakichś ubytków.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Zupełnie się z Tobą zgadzam co do kwestii higieny i wizyt kontrolnych u dentysty.
Zastanawiam się tylko nad tym, jak to możliwe, że dentysta nie stwierdził żadnych ubytków, a po aparacie kaboom! kilka dziur. Może zęby psują się "pod aparatem"?
Jak już pisałam wcześniej moje leczenie u ortodonty zakończyło się, jednak nadal interesuje mnie ten temat

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Pod aparatem raczej się nie może psuć bo przecież zamek jest przyklejony klejem i przylega tak ściśle do zęba że resztki jedzenia, czy inne czynniki powodujące psucie zęba nie mają prawa dostać się pod zamek. Przy najmniej tak wynika z tego co czytałam. Dentysa ani ortodonta ze mnie żaden ale tak też myślę. Fakt dziry mogą powstać w miejscach niewidocznych/zasłoniętych przez aparat i ciężko dostępnych i może za to po zdjęciu okazało się że jest sporo ubytków. Dzisiaj byłam na wizycie (wymiana drutu, ligatur i założenie drugiej sprężynki).

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Przecież to i to to apart ortodontyczny. Po prostu kosmetycznego nie widać, ze względu na przeźroczyste zamki oraz biały drut. Działają one tak samo, lecz istnieje większe prawdopodobieństwo, że kosmetyczny będzie się czasami odklejał no i cena całkiem inna

zawiasy najwyżeszej jakości

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Ja jakoś nie jestem do tego przekonany..

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Ja jakoś nie jestem do tego przekonany..

songo144

Ale do czego?

wykonujemy na zlecenie prace ziemne gdańsk

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Przekonany do czego? Do założenia aparatu? do rodzaju aparatu? Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Jeśli nie jesteś przekonany do aparatu to nie zakładaj, proste.
Jeśli ktoś ma wątpliwości co do słuszności założenia aparatu to uważam, że nie powinien się zastanawiać, czy bać ponieważ z noszenia aparatu jest więcej korzyści niż z jego nie noszenia. Likwiduję przede wszystkim wadę z którą się zgłaszamy, zapobiega bólom głowy czy stawu skroniowo-żuchwowego, ścieraniu zębów, może nie od razu ale poprawia też wymowę i poprawia nasz wygląd i samopoczucie.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Nosiłem kilka lat ortodontyczny, zęby zdrowe, bez problemów. tak jak było powiedziane, na oczyszczony ząb nakłada się klej, jedzenie nie ma jak się dostać.

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

zeby i tak sie psuja i tak, to zalezy od tego jak sie czysci, nosze aparat 3 lata i nie mam problemow, z tego co wiem to zwykly druciany aparat daje szybsze efekty niz kosmetyczny, poniewaz jest wykonany z mocniejszych materialow i zeby sa w stanie sie szybciej nastawic

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: