aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

  • 2013-02-07, o 00:19
  • 55
  • 36 463
  • 33
  • 43

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Też mam wrażenie, że zwykły "druciak" daje szybciej efekty niż kosmetyczny i takie samie jak samoligaturujący. Chociaż czas leczenia jest dopasowywany indywidualnie na podstawie wady. Jedynie co może być też przyczyną dłuższego noszenia aparatu to ortodonta który się ociąga:) lub opuszczanie wizyt przez użytkownika. Nie mam tu na myśli mojej własnej pani orto bo spisała się świetnie i przy okazji bardzo sympatyczna.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

przy kosmetycznym trzeba uwazac jeszcze na jedzenia ktore moze przebarwiac;p

Ja tez nie spotkalam sie z czyms takim, ze po aparacie psuja sie zeby.... przeciez nawet dzieciaki nosza od malego, wiec to chyba jakas glupota moim zdaniem :)
aaa

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Zęby się psują po aparacie jeśli się o nie nie dba, fakt jest taki że aparat czy drucik retencyjny trochę utrudnia doczyszczenie ząbków ale to nie powód żeby mówić że się od tego psują. Higiena i jeszcze raz higiena, a wszystko będzie ok. Nawet w ciąży zęby nie psują się jeśli się dba i odwiedza dentystę.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Nitka, zgadzam sie z tobą, najważniejsza higienia, wiele osób mówi że to przez aparat psują się zęby ale jak napisałaś wyżej to co się stanie z zębami w czasie noszenia aparatu zależy tylko i wyłąznie od tego jak się o nie dba.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Po zakończeniu 1,5 rocznego leczenia miałam jeden ubytek pod pierścieniem ale tam ni jak nie da rady dojechać szczoteczką, nitką czy płynem, przebarwień ani białych plam po zamkach też nie miałam, więc uważam że dbałam dobrze i puki co nadal dbam i nic się nie dzieje. Pani  ortodontka jak i mój dentysta chwalą to jak dbam. Fakt teraz jestem trochę ograniczona w stosowaniu niektórych zabiegów dentystycznych przez ciąże ale to nie znaczy że sobie mogę odpuścić i później zwalić właśnie na ciąże to że straciłam połowę zębów- bo też takie historie słyszałam:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Miałam aprat ortodontyczny, serdecznie polecam. Efekty się utrzymują. Przebarwień żadnych od zamków nie miałam. Jedyne minusy to takie, że będę ten drut retencyjny nosić do końca życia, a więc wymieniać trzeba i co pół roku wpaść na wizytę i zapłacić 100zł. Cóż... mnie niestety PO aparacie zaczęły się psuć zęby, wcześniej miałam zdrowe - jednak nie wiem z czego to wynika, o higienę dbałam jak zwykle. tak czy inaczej warto w ten sposób podbudować swoją samoocenę.

Również nosiłam dość długo aparat, a do tej pory zęby się nie popsuły ;)

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

Moja siostra nosi nadal i popsutych zębów nie ma, podobnie jak koleżanka która zdjęła aparat pół roku temu, owszem zęby się jej psy ale jak zwykle.. nie zauważyła żeby przyczyną tego był aparat :)

Re: aparat ortodontyczny czy kosmetyczny?

miałam staly i musialam leczyc jednego zeba. po zdjęciu aparatu nic nie leczyłam. :) moja kolezanka miała za to wiele ubytkow. ;x

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: