Żółte paznokcie - co jest nie tak??

  • 2012-02-28, o 12:28
  • 83
  • 49 407
  • 54
  • 65

Żółte paznokcie - co jest nie tak??

Hej dziewczyny,
Chyba nie ma tu jeszcze takiego wątku. Mam problem z pożółkłymi paznokciami. Jak przeczytałam zmiana koloru paznokcia może wynikać z choroby samego paznokcia lub całego organizmu... Może też macie podobny problem i możecie mi pomóc. Miałam silne, ładne paznokcie, oczywiście czasem się łamały i rozdwajały, ale nie jakoś strasznie. Dodam, że lubię sobie często malować paznokcie, czy to może mieć jakiś związek z tym, że sa teraz żółte. Co na to poradzić, jakieś odżywki, maści??

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

zdecydowanie ma to związek z malowaniem, jesli występuje tylko pożołkniecie bez pogrubienia, bruzd i wielkiej matowości, mam to samo, dlatego raz na jakiś czas zmywam lakier (spokojjjjnie tylko na godzine;)) i porzadnie poleruję:) potem nablyszczam i juz jest ok- jak zmieniłam lakiery na te bez formaldehydów, toluenów i bez błekitno zielonych odcieni- mam odrost juz ładny:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

Picjafly, oo dzięki wielkie. ) Czyli myślisz, że to tylko przez częste malowanie paznokci. Na razie właśnie dałam sobie spokój z kolorowymi paznokciami i potraktowałam je tylko bezbarwną odżywką. aa i dodam, że nie mam żadnych bruzd i pogrubienia, więc chyba coś podobnego. Zmywasz lakier tylko na godzinę i to pomaga? postaram się tak zrobić, moze się polepszy

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

Mi żółkną od detergentów- niestety nie umiem sprzątać w rękawicach i dlatego moje pazurki często były zółte właśnie i w ogóle rozdwajały się, łamały. Stosuje różne odzywki, ale moja ulubioną jest proftin M- działa w sumie najlepiej, a wypróbowałam już różne preparaty. Lubie też olejek rycynowy, ale nie jest tak skuteczny jak proftin.

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

Picjafly, oo dzięki wielkie. ) Czyli myślisz, że to tylko przez częste malowanie paznokci. Na razie właśnie dałam sobie spokój z kolorowymi paznokciami i potraktowałam je tylko bezbarwną odżywką. aa i dodam, że nie mam żadnych bruzd i pogrubienia, więc chyba coś podobnego. Zmywasz lakier tylko na godzinę i to pomaga? postaram się tak zrobić, moze się polepszy

enedue

Nie, nie:) miałam na mysli to, że zmywam go tylko na czas polerowania raz na jakis czas:0 a tak to ciagle mam pomalowane:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

Aha. Ciągle masz pomalowane? ale to pewnie koniecznie jakaś baza, w sensie odżywka pod lakier czy samo polerowanie? a zmywaczy używasz jakiś specjalnych, bo one też podobno nieźle niszczą płytkę.

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

To na pewno od malowania paznokci,kiedyś miałam taki niesforny zielony lakier,po którym moje paznokcie przez miesiąc były żółte,jeśli chcesz się z tym problemem rozstać raz na zawsze,to albo musisz całkowicie zaprzestać malowania paznokci,albo zmienić markę lakieru.

"I like my money where I can see them.. Hanging in my closet""I always say shopping is cheaper than a psychiatrist."28 VII 2008 <3

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

Jak malujesz paznokcie kolorowymi lakierami to maluj pod spód bazę, wiele osób nie jest tego świadoma ale te lakiery o nasyconych barwach jeśli nie są na bazę malowane pozostawiają żółty odcień na paznokciach.

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

Używałam różnych zmywaczy, przerzuciłam się na ten z Biedronki i... paznokcie zaczęły żółknąć :/ kiedyś przez lenistwo zostawiłam wacik nasączony tym zmywaczem na jakieś 2 h i był caluśki pomarańczowy po wyschnięciu...może wina tez zmywacza?

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

Nigdy nie malowałam żadną bazą,a tylko jeden lakier mi zostawił żółte paznokcie po zmyciu.Także według mnie baza jest zbędna o ile sam lakier jest dobry.

"I like my money where I can see them.. Hanging in my closet""I always say shopping is cheaper than a psychiatrist."28 VII 2008 <3

Re: Żółte paznokcie - co jest nie tak??

szczerze,,,,jakich byscie nie uzywaly lakierow,,,chodzi mi o firme,,,,kolory niebieskie zielone...zawsze odbarwia plytke paznokcia,,,,ja robie kapiele w soku z cytryny np,,,albo smaruje majonezem(wiem ze to moze byc smieszne) pozdrawiam

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: