Ziemia egipska

  • 2010-11-17, o 14:59
  • 126
  • 48 303
  • 38
  • 50

Re: Ziemia egipska

Dokładnie! Ciężko dziś znaleźć kosmetyk bez parabenów. Są one prawie wszędzie, ale oczywiście w (miejmy nadzieję) nieszkodliwych ilościach... Sama popatrzyłam na różne kosmetyki, które posiadam i w większości można je znaleźć w składzie Więc chyba lepiej za dużo nie szukać, bo wtedy faktycznie będziemy musieli wszystko odstawić i żywić, leczyć się i upiększać się powietrzem, które przecież też jest trochę zatrute...

Mademoiselle

Re: Ziemia egipska

raniec
O parabenach przeczytałam w sieci, na jakimś innym forum. Ale faktycznie, dopiero teraz udało mi się dotrzeć do pełnego składu i rzeczywiście w składzie Ziemi Ikos jest jakiś methyl, ethyl, propyl - paraben, więc prawdą jest to co przeczytałam :/ A co do czarnego PR, chyba nie sądzisz, że takie firmy jak Bioderma, Avene, La Roche-Posay, Biovax i wreszcie Bikor wokół którego toczy się dyskusja, które do produkcji kosmetyków nie używają parabenów, wykorzystują ten fakt w jakiś negatywny sposób, moim zdaniem wręcz przeciwnie...
Ps. Czekam na zdjęcie

mademoiselle
To, że parabeny są zawarte w większości kosmetyków, z tym się zgodzę...ale spójrz jakie to są kosmetyki. Avon? Oriflame? Pięknie pachnące i kolorowe żele pod prysznic? Jeśli komuś to nie przeszkadza, to ja rozumiem i nie mam nic przeciwko temu, ale ja tam wolę rozważniej dobierać kosmetyki, a jeżeli jakiś kosmetyk, którego używam bądź chcę zacząć używać występuje w wersji z parabenami jak Ikos i w wersji bez parabenów jak Bikor, to chyba oczywistym jest jaki wybór będzie rozsądny, prawda? W ogóle to jestem bardzo wyczulona na punkcie składu kosmetyków i żywności i zapewniam, jak się człowiek postara to naprawdę można uniknąć sporej części składników źle wpływających na nasz organizm Nie mówię tutaj o popadaniu w paranoję, ale po prostu rozsądnym podejściu

Re: Ziemia egipska

Czy wykorzystują? To przecież oczywiste - bo niestety tak wygląda konkurencja na rynku.
A ja wybieram te kosmetyki, które mi odpowiadają - z tych marek, które wskazałaś niżej, również mam kilka sztuk.
Gdyby w kosmetykach znajdowało się coś, co faktycznie może mieć negatywny wpływ to by tego zakazano - we wszystkim trzeba mieć umiar. Ja jem to co lubię, korzystam również z tego, co mi bardziej odpowiada. Życie jest zbyt krótkie, by kierować się w nim etykietkami

mademoiselle - masz 100% mojego poparcia... Pewnie wkrótce niektóre dziewczyny zaczną chodzić w maskach, by chronić się przed szkodliwym powietrzem hehe.

Re: Ziemia egipska

@ raspberry55
Nie używam żadnych kosmetyków z Avonu i Oriflame (dawniej jako młoda nastolatka - owszem). Mam oczywiście kosmetyki z różnych firm i np. Yves Rocher (kosmetyki do demakijażu), Nivea (podkład, żele pod prysznic), Revlon (podkład), Pharmaceris czyli Irena Eris (peeling enzymatyczny), Body Shop (kosmetyki do kąpieli i balsamy) to tylko niektóre z przykładów kosmetyków które zawierają parabeny, więc wybór kosmetyków stopniowo się zawęża jeśli chcemy ich uniknąć Podziwiam jeśli ktoś świadomie kupuje i chętnie dowiem się, na co jeszcze trzeba zwrócić (które składniki) uwagę przy zakupie kosmetyków.
Wiesz jak to jest z tą szkodliwością... Jednemu zaszkodzi, innemu nie. To tak jak słyszy się czasem, że ktoś kto nigdy nie miał papierosa w ustach ma raka płuc :/ Nie ma reguły.

Mademoiselle

Re: Ziemia egipska

Gdyby w kosmetykach znajdowało się coś, co faktycznie może mieć negatywny wpływ to by tego zakazano - we wszystkim trzeba mieć umiar.

raniec

Idąc tym tropem powinni również zakazać alkoholu i papierosów, bo przecież też są szkodliwe i mogą prowadzić do śmierci, a jednak tego nie robią, bo ktoś zarabia na tym pieniądze, to samo z parabenami :/

mademoiselle
Tutaj masz listę 17 substancji zawartych w kosmetykach, które zaburzają gospodarkę hormonalną, m.in. parabeny. Warto się zainteresować tematem, bo dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego ryzyka Zdrowie ma się jedno i trzeba je szanować

mademoiselle, a Ty używasz Ziemi? Bikor czy Ikos? Czy po prostu przez przypadek trafiłaś na ten temat?

Re: Ziemia egipska

@ raspberry55
Trafiłam na wątek przez przypadek, widząc informację o parabenach. Nie posiadam żadnej ziemi egipskiej, więc na jej temat nie mogę się wypowiedzieć. Jako bronzer stosuję natomiast kuleczki brązujące z Body Shop. U mnie dają one b.delikatny efekt, więc jestem zadowolona, choć nie zawsze ich używam. Czasem tylko odrobinę różu a czasem nic nie nakładam na podkład.
Dzięki za artykuł. Przeanalizuję go dokładnie i będę zwracać większą uwagę przy zakupach. Do tej pory w ogóle mnie to nie zajmowało, bo po prostu kupowałam to, co mi się podobało ufając, że skoro jest w sprzedaży, to nie może być szkodliwe...
Jeszcze słówko na temat alkoholu (o papierosach nie wspomnę, bo nie cierpię jak ktoś pali w moim towarzystwie, nawet na powietrzu, ponieważ i tak czuję drażniący i duszący mnie dym). Otóż wiele razy czytałam, że czerwone wino ma pozytywny wpływ np. na układ krążenia, serce oraz układ trawienny. Oczywiście wszystko z umiarem i w rozsądnych ilościach, więc tu nie do końca się zgodzę z tym zakazem alkoholu

Mademoiselle

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Ziemia egipska

teraz będe sie chwalić! wiem, jestem be, ale ciesze się strasznie!..Właśnie wygrałam ziemie egipską na jednym z blogów:) juuupiiiii

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Ziemia egipska

teraz będe sie chwalić! wiem, jestem be, ale ciesze się strasznie!..Właśnie wygrałam ziemie egipską na jednym z blogów:) juuupiiiii

picjafly

ale z Ciebie farciara Pati!! Gratulację a ja właśnie z areobiku wróciłam i myślę o moim tyłku, który nieźle boli ;p

Re: Ziemia egipska

a bo widzisz, mnie nie boli...ja to aerobik tylko na wielkiej piłce;)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Ziemia egipska

Gdyby w kosmetykach znajdowało się coś, co faktycznie może mieć negatywny wpływ to by tego zakazano - we wszystkim trzeba mieć umiar.

raniec

Idąc tym tropem powinni również zakazać alkoholu i papierosów, bo przecież też są szkodliwe i mogą prowadzić do śmierci, a jednak tego nie robią, bo ktoś zarabia na tym pieniądze, to samo z parabenami :/

Nie rozumiesz mnie - alkohol? Szkodzi, kiedy pijasz codziennie 1l wódki. Jeśli znasz choć jeden przypadek osoby, która korzystała z kosmetyków z parabenami "normalnie" i miała z tego tytułu problemy ze zdrowiem to proszę wskaż ją.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: