Wybielanie martwego zęba

  • 2013-03-07, o 20:04
  • 90
  • 75 959
  • 59
  • 72

Wybielanie martwego zęba

Dziewczyny, czy macie doświadczenie z wybielaniem zębów martwych albo tych, które ściemniały po leczeniu kanałowym? Ja mam taki ząb, niestety jest to jedynka, więc bardzo widoczna. Do tej pory nie przeszkadzała mi zbytnio, bo była tylko delikatnie szara, ale dziś zauważyłam, że jej kolor ciemnieje :-/ Czytałam trochę o metodach upiększania takich zębów i wybiorę się w tej sprawie na konsultację stomatologiczną, ale boję się, że pozostanie mi tylko korona porcelanowa, bo ogólnie mam bardzo słabe zęby (większość leczona przynajmniej jeden raz), a wtedy odradza się wybielanie. Proszę o Wasze opinie i wymianę doświadczeń

Re: Wybielanie martwego zęba

Doswiadczenia nie mam ale znalazlam artykul, ktory troche powinien Ci pomoc:

http://www.anident.pl/siny-zab.html

Re: Wybielanie martwego zęba

Moja koleżanka wybielała i nie była zadowolona z rezultatów. I w końcu ma założoną jakąś nakładkę na zęba, ale też jej za bardzo to nie odpowiada. Ja też mam właśnie martwego zęba i w ostatnim czasie dużo się naczytałam, bo też zastanawiam się nad licówką albo koronką pełnoceramiczną. Z tego co czytałam o wybielaniu martwego zęba to raczej bym z tego zrezygnowała, bo ten ząb i tak jest słaby a wybielanie jeszcze bardziej go osłabi i może spowodować nawet złamanie zęba;/

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Wybielanie martwego zęba

Dzięki Megi, czytałam ten artykuł już wczoraj. Poszerzył moją wiedzę w tym temacie, ale nie pomógł w podjęciu decyzji

Klaudusia, ja właśnie też się obawiam, że przy moich słabych zębach niewskazane byłoby ani wybielanie, ani licówka. Z kolei korona to koszt min. 1000 zł, więc to nie jest taki mały wydatek. Oj, koniecznie muszę iść na konsultację, szczególnie że zauważyłam, że zęby w górnej szczęce trochę mi się przesunęły, może rosnące ósemki je uciskają. Aj, ciągle mam problemy z zębami :-/

Re: Wybielanie martwego zęba

przy zwykłym wybielaniu nakładkowym u dentysty martwy ząb się też wybieli ale znacznie mniej niż pozostałe-m przynajmniej u sostry tak było.
Można założyć licówki albo chipsy (tak to się chyba nazywa) są cieńcze niż licówki i mniej "szlifuje" się zęba pod nie, więc mniej szkoldliwe wg mnie.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Wybielanie martwego zęba

Ja niestety ostatnio straciłam zęba (plomba czasowa rozsadziła cały ząb) całe szczęście że popękał na wysokości dziąsła, będę miała na włóknach szklanych nadbudowę z porcelany wybrałam kolor A2.

Re: Wybielanie martwego zęba

A czy plomby też się wybielają mam sporo wypełnień i były dobierana pod aktualny kolor zębów. Gdybym teraz chciała całość wybielić to da się?

Re: Wybielanie martwego zęba

Natalie, nie mam pojęcia, musisz to skonsultować u stomatologa.

A u mnie pojawił się nowy problem, niestety nieco pilniejszy niż wybielanie martwego zęba. Zauważyłam, że zęby w górnej szczęce zaczynają się wykrzywiać i wracać do wyglądu sprzed leczenia ortodontycznego sprzed kilkunastu lat. Obawiam się, że to przez rosnące ósemki, które "ściskają" szczękę. Oj czas na wizytę u chirurga i ortodonty...

Re: Wybielanie martwego zęba

Ja musiałam wyrać ósemki aby nie uciskały reszty i aby zęby znów nie zaczęły się krzywić. Uciekaj szybko do swojego specjalisty

Rehabilitacja Kraków - Twoje Centrum Rehabilitacji

Re: Wybielanie martwego zęba

Niestety nie wybielisz martwego zęba na tyle żeby nie odróżniał się od reszty. Miałam ten problem z dwójką i zdecydowałam się na wybielanie beyond (nakładanie jakiegoś żelu plus siedzenie pod lampą 3x20 min. - koszt ok. 1000 zł) i nałożyłam potem koronkę. Efekt super

Inwestując w lokaty bankowe nie ponosisz ryzyka.

Re: Wybielanie martwego zęba

yyy to po co wybielać zęba na którego później i tak założyłaś koronkę?:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: