Wybielanie martwego zęba

  • 2013-03-07, o 20:04
  • 90
  • 75 943
  • 59
  • 72

koleżanka musi regularnie wybielać 1 ząb ...
Weni

oj kosztowna przyjemnnosc

Nie wiem

Re: Wybielanie martwego zęba

oj kosztowna przyjemnnosc
2016-01-25 17:46:09 autor esss13051998

Raczej tak 

Re: Wybielanie martwego zęba

Jak wyzej

Nie mam tego problemu

Re: Wybielanie martwego zęba

Trochę to kosztuje

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Wybielanie martwego zęba

Nie miałam

Re: Wybielanie martwego zęba

Wybielanie martwego zęba jest możliwe, ale warto wiedzieć "z czym się to je";)

Rozpoczyna się ono od prześwietlenia korzenia zęba. Jeżeli jest to konieczne, następuje powtórne leczenie kanałowe. Następnie nawierca się ząb i w jego wnętrzu umieszcza preparat wybielający. Otwór zamykany jest opatrunkiem tymczasowym – fleczerem, który pozostawia się na czas od doby do 3 dni. W przypadku niezadawalającego efektu, zabieg powtarza się 2 lub 3 krotnie. Po zakończeniu wybielania i zneutralizowaniu środka wybielającego (ok. 2 tyg.), komorę zęba zamyka się „plombą”.

 

Jeżeli oprócz martwego zęba chce się wybielić także pozostałe zęby, zaleca się rozpoczęcie od zęba martwego. Resztę zębów wybiela się już metodą zewnętrzną – nakładkową lub lampą Beyond.

 

W większości przypadków efekt rozjaśnienia zęba martwego metodą wewnętrzną  jest satysfakcjonujący.

Warto jednak znać jej ograniczenia:

 

- Czasem preparat wybielający nie ma możliwości dokładnego spenetrowania całej korony i ząb pozostaje ciemniejszy w niektórych miejscach. 

- Istnieje też możliwość, że po kilku latach martwy ząb ponownie ściemnieje.                                                                           

- Skutkiem nawiercenia korony jest jej osłabienie i zwiększone ryzyko złamania.

 

Alternatywą dla wybielania wewnętrznego  jest wykonanie wkładu koronowo - korzeniowego oraz korony protetycznej. Licówki, które często są brane pod uwagę, mają cieniutką formę, zatem „przepuszczają” naturalny odcień zęba, do którego są przymocowane. Z tego powodu w przypadku bardzo przebarwionego zęba, jego kolor może przebijać.

Re: Wybielanie martwego zęba

Ja wybielam zęby w gabinecie. Nie mam martwych zębów, ale wiem, że w moim gabinecie jest taka opcja, chyba za wybielenie jednego zęba płaci się 100 zł za sensję. Ale mówiąc szczerze - nie wiem, ile tych sesji potrzeba. W każdym razie polecam klinikę Impladent w Warszawie, weź zadzwoń albo napisz do nich. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: