Wybielanie martwego zęba

  • 2013-03-07, o 20:04
  • 90
  • 75 947
  • 59
  • 72

Re: Wybielanie martwego zęba

Ja z kłami nie mam problemu:) a martwy ząb po zdjęciu aparatu nie wygląda atrakcyjnie. Tylko z wybielaniem może być problem bo nie zawsze się chce wybielić i może szybko wrócić do stanu z przed. Ja raczej myślę nad zmianą wypełnienia i sprawdzeniem czy coś się tam nie dzieje i na to licówka lub coś w tym stylu. Nawet mój dentysta polecał mi takie rozwiązanie. Puki co nawet się za to porządnie nie zabrałam z braku czasu, a poza tym problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby. Nie problem pójść do pierwszego lepszego, a potem niespodzianka w postaci sztucznie wyglądającego zęba

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Wybielanie martwego zęba

Właśnie też chciałam założyć licówkę na martwego zęba i lekarz mi odradził. Nie wiem czemu, to raczej bardzo dobry stomatolog i najbardziej renomowana klinika w moim mieście. Polecił mi zrobienie korony pełnoceramicznej, ponieważ ona wygląda naturalnie i nawet na zdjęciach odbija światło tak jak naturalny ząb. Niestety cena równie ładna jak efekt;/ Do tego zaproponował zrobienie zabiegu, który miał polegać na delikatnym podciągnięciu dziąsła. Nigdy wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, ale rzeczywiście akurat przy tym zębie moje dziąsło jest jakby niżej niż po przeciwnej stronie. Ale powiedział, że najlepszym rozwiązaniem i tak byłby implant. Niestety cena takiego implantu zaczyna się od 5000. Nawet jakbym zrobiła tę koronę pełnoceramiczną to i tak powiedział, żebym już zaczęła zbierać na implant. Niestety w tym momencie nie stać mnie nawet na tę koronkę;/ Też z drugiej strony jakoś się tego boję. Mój martwy ząb jest ciemniejszy niż inne zęby, ale to jednak mój ząb a do korony trzeba go spiłować;/ I mam wątpliwości czy w moim wieku decydować się już na takie zabiegi. Mam dopiero 21 lat. Chociaż mnie ten ząb stresuje. Musze pamiętać, żeby dobrze ustawić się do zdjęcia albo jak z kimś rozmawiam to najlepiej tym profilem gdzie mam \'normalne\' zęby. Sama już nie wiem co zrobić;/

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Wybielanie martwego zęba

Puki masz swój ząb to go miej, dobrze zrobiona licówka nie wygląda gorzej niż korona. Wadą licówki jest to że jest cienka i może pękać zwłaszcza jeśli ząb jest "połatany". Mnie puki co korony i implanty nie interesują bo są bardziej inwazyjne, a co za tym idzie kosztowne. Raczej interesują mnie formy "nakładek" typu licówka, chips, bonding. Dwa ostatnie są mało rozpowszechnione.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

martwy zab mozna wybielic tylko od srodka niestety, ja zbieram wlasnie ieniadze na koronkę na jedynkę... :(

Re: Wybielanie martwego zęba

a te nakladki sa mniej inwazyjne niz licowki?

Re: Wybielanie martwego zęba

Pisząc nakładki miałam na myśli licówki, chips itp. Nie doczytałaś chyba:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Wybielanie martwego zęba

Mam martwy jeden ząb, ale nie wygląda tak źle, żebym musiała go wybielać.

Re: Wybielanie martwego zęba

moja mama ma jednego martwego zęba i kiedyś nastanawiałyśmy się nad tym obydwie ale nic z nim nie zrobiła ,moze u niektórych bardziej razi a innych mniej

Re: Wybielanie martwego zęba

Moja mama też ma jednego martwego ale również nic z nim nie zrobiła i wcale nie rzuca się to jakoś bardzo w oczy :)

Re: Wybielanie martwego zęba

W moim przypadku ząb poszarzał tak po prostu, sam z siebie. Nie był wcześniej leczony, stomatolog jednoznacznie stwierdził obumarcie. Źle się z tym czułam, bo była to górna dwójka, także ząb był bardzo widoczny. Zdecydowałam się na koronę, bo wybielenie (jestem z Warszawy, więc wybrałam klinikę Mednes) w takich przypadkach nie wchodzi w grę. Nadszarpnęłam nieco swój budżet, ale już od dziecka powtarzano mi, że o zbęby należy dbać i nie wolno na nich oszczędzać. :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: