W jaki sposob uwypuklic policzki?

  • 2012-02-04, o 19:23
  • 59
  • 23 439
  • 30
  • 44

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

Katy, w mieszance musi się znaleźć olej rycynowy w ilości 10-30% (10% cera normalna 20% mieszana 30 tłusta). Ja mam 30% a resztę uzupełniłam właśnie olejem z pestek winogron, który jest lekki i świetnie się sprawdza przy cerze problemowej. Inne lekkie oleje to np. olej z pestek moreli, wiśni, orzecha włoskiego, słodkich migdałów. Jeśli ma się normalną cerę to można dać oliwę z oliwek czy olej słonecznikowy bo one są cięższe.
OCM stosuję od dziesięciu dni i stwierdzam, że taka prosta, dwuskładnikowa mieszanka dobrze się spisuje. Wiem, że dziewczyny wykorzystują do mieszanek oliwki dla dzieci bo mają bogaty skład (albo też dlatego, że łatwiej się przełamać do oleju-kosmetyku niż tego ze spiżarni ) ale przez to mogą zaszkodzić tym, którzy mają wymagającą, "wybredną" cerę.

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

katy24-24 dziekuje kochana za ta porade z mlekiem sprobuje Teraz tez mam w planie sprobowac ;MASECZKI Z SELERA podobno tez bardzo pomaga na wagry i rozjasnia blizny??? a co OCM to tez ja stosuje
Ostatnio kupilam olej slonecznikowy z pierwszego toczenia Bio i zmieszalam z 30% olejku rycynowego -wsmarowywuje w skore -taka tlusta jest a pozniej myja mydlem -zeby zmyc ten tluszcz ,wczesniej stosowalam zaraz po wsmarowywaniu oleju trarz +delikatny masaz rekawice z froty-z tego samego materialu co recznik w formie rekawiczki -namoczonej w cieplej wodzie,po to by zmyc ten tluszcz ,leczto mi starsznie podraznia moja skore MAM SKORE BARDZO WRAZLIWA wiec teraz stosuje delikatne mydlo do zmycia oleju JEST TU MOZE JAKAS DZIEWCZYNA KTORA MA BARDZO WRAZLIWA CERE I UZYWA OCM?-w jaki sposob?
Wracajac do tematu Jak uwypuklic policzki czyli tak:
-nie uzywam brazera!
-zamiast brazera na kosci policzkowe i pod nie nakladam rozswietlacz ,taki zeby nie mial widocznych drobinek
-brazek idzie tylko u nasady wlosow? na czubek nosa?

Ale boje sie jak nie uzyje brazera na twarz to ze twarz bedzie bez niego jakos plasko wygladac??

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

Katy Ja mam 30% a resztę uzupełniłam właśnie olejem z pestek winogron, który jest lekki i świetnie się sprawdza przy cerze problemowej. Inne lekkie oleje to np. olej z pestek moreli, wiśni, orzecha włoskiego, słodkich migdałów. Jeśli ma się normalną cerę to można dać oliwę z oliwek czy olej słonecznikowy bo one są cięższe.
.

Balbina

A co sadzisz o oleju z dzikiej rozy,oleju z orzechow wloskich ,czy oleju z orzechow laskowych -dla cery tlustej bardzo wrazliwej -naczynkowej? -dodanie ktorego z nich do OCM ? ktory bedzie najwlasciwszy przy takiej cerze?

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

Aiszko, nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że wymienione przez Ciebie oleje będą się nadawały.
Jednak chcę tu poruszyć pilniejszą sprawę: chodzi o Twoje zmywanie oleju mydłem. Z tego co piszesz wynika, że bardzo się starasz usunąć wszystko aby nie daj Boże zostało coś tłustego na Twojej twarzy. Dalej piszesz, że Twoja cera jest bardzo tłusta i wrażliwa. Otóż Aiszko, wydaje mi się, a nawet jestem przekonana, że ma to ze sobą ścisły związek. Metoda olejowa oprócz tego, że świetnie działa w samym procesie czyszczenia to działa po zabiegu chroniąc i nawilżając cerę cieniusieńką warstewką oleju, która w zasadzie jest wchłonięta w naskórek. Szorując twarz mydłem pozbawiasz twarz tej warstwy ochronnej. Skóra czuje się zagrożona swoją nagością i produkuje więcej sebum, jest też przez to wrażliwa.
Wiem po sobie, że odstręczająca jest myśl pozostawienia na twarzy nawet minimalnej ilości oleju kiedy się ma na niej różne "niespodzianki", długi czas przesuszałam twarz. Spróbuj się przełamać a przekonasz się, że efekty długofalowe tych dwóch działań (wysuszenie mydłem kontra pozostawienie warstewki oleju) różnią się całkowicie od pierwszego wrażenia.

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

Aiszko,za malo % dajesz olejku rycynowego...dla cery tlustej i lojotokowej powinno sie dawac 70-80 %,z uwagi na fakt,ze sam olejek ma wlasciwosci odtluszczajace,zbierajace sebum,brud i bakterie...jestem przekonana ,ze jak dasz te zalozmy 70% olejku i tego oleju slonecznikowego ,(a spróbuj moze zamiast tego oleju slonecznikowego dac oliwki dla dzieci .Ja moge uzywac na szczescie wszytskich oliwek i mnie nie zapycha nic..gDY BYS MIALA sklonnosci do zapychania ,to spróbuj oliwki Z Hipp-cia ,albo Babydream .One nie zawieraja skladnikow typu:minerail oil ,paraffinum liquidum)Twoje wrazenia tlustosci będą calkiem inne..na pewno zobaczysz roznice.i nie bedziesz musiala dodatkowo szorowac twarzy mydlem,zeby zmyc te tlustosc..zreszta mycie twarzy mydlem strasznie wysusza cere ,co jest najgorsze zwlaszcza przy cerze sklonnej do tradziku jak i łojotokowej olejek rycynowy w duzych ilosciach jest Wysuszający --->w połączeniu np z innym olejem albo oliwka dla dzieci ,powinien dawac oczyszczenie i jednoczesnie nawilżenie ..Nie mylić z natłuszczeniem.. ,skoro więcej dajesz oleju slonecznikowego,to ja sie nie dziwie ,ze masz wrazenie strasznej tlustosci..na pewno w Twoim przypadku,,zwieksz proporcje olejku rycynowego a na pewno zauwazysz róznice.. i daj koniecznie znac ,jak sie u Ciebie sprawdzilo zamienienie proporcji danych składników.i jeszcze jedno ,nie zniechecaj się. zwiekszenie procentowe olejku rycynowego powinno zalatwic sprawe..

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

Dzieki dziewczyny za rady!!! od dzisiaj zmieniam proporcje OCM! 70%olejku rycynowej+30%oleju slonecznikowego i tylko tym myc? nie zbierac dodatkowo rekawiczka-recznikiem zmoczonym w cieplej wodzie?-bo to sparawialo ze moja skora robila sie bardzo czerwona -mam cere naczynkowa-bardzo wrazliwa

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

Aiszko,,ja to robie w ten sposob..nalewam na dlon mieszanke olejkow z buteleczki,biore taka sciereczke muslinowa ,sciereczke zamaczam w letniej wodzie,odsaczam i nakladam na twarz ,dociskam ,a nie szoruje..masuje bardzo delikatnie i wszytsko schodzi.....oczy zostawiam na sam koniec.i pozniej na oczyszczona tak skore twarzy,znowu nakladam troche olejkow,czysta sciereczka ,uprzednio zanurzona w letniej wodzie .TYM razem przecieram twarz w celu nawilzenia.. i zero tlustosci ,efekt za to super nawilzonej ,gladkiej skory bez uzywania kremow,tonikow.

Aiszko,jak masz cere naczynkową ,koniecznie przeczytaj ten artykuł:

http://www.naturalne-piekno.pl/index.ph ... &Itemid=40

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

ja nie musze uwypuklać

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

Wydaje mi się że rozświetlacz mógłby bardzo pomóc :)

Re: W jaki sposob uwypuklic policzki?

Wydaje mi się, że najlepsze będzie wykonturowanie twarzy. Odpowiednio dobrany róż i rozświetlacz na pewno uwypuklą policzki :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: