Uczulona na tusz ?

  • 2012-04-11, o 17:03
  • 43
  • 19 541
  • 25
  • 32

Uczulona na tusz ?

Hej!
Nie wiem czy napisałam ten wątek w dobrym miejscu ;/ ale to zobaczymy
Od pewnego czasu moje oczy są podrażnione, ciągle łzawią, są czerwone.. Nie wiem co się dzieje.. Czy może być to uczulenie na tusz ?(zadaję takie pytanie ponieważ coraz bardziej łzawią gdy pomaluję rzęsy, nie tylko tuszem ale i odżywką) a może moje oczy są po prostu zmęczone lub przewrażliwione? Co wy o tym sądzicie? Może znacie jakieś dobre domowe sposoby lub jakieś preparaty na takie problemy?

Re: Uczulona na tusz ?

Trudno okreslic czy to uczulenie na jakis skladnik zawarty w tuszu badz odzywce, ale skoro tylko po zastosowaniu tylko tych kosmetykow masz problem z oczami, to moze zerknij co maja w skladzie i wyprobuj czegos innego, co ma inne skladniki? Reakcje alergiczne moga wystapic nagle i w kazdym wieku.
A na podraznione i czerwone oraz zmeczone oczy polecam zele ze swietlika (sa rozne rodzaje z firmy FlosLek). Sa delikatne i maja kojace dzialanie.

Mademoiselle

Re: Uczulona na tusz ?

Miałaś już kiedyś podobne problemy ? Może wybierz się do alergologa, jeżeli masz taką możliwośc. Oczywiście nie musi byc to zaraz jakieś ciężkie uczulenie, ale wzrasta ryzyko, że na inne kosmetyki możesz reagowac podobnie. Może nie teraz... jednak nie wiadomo czy w przyszłości nie trafisz na kolejny produkt z zawartością tej samej substancji, na który okazac się może twoje oczy odpowiedzą podobnie ! Czasami wystarczy badanie, farmakologiczne krople i po alergii. Moja mama miała podobny problem, ale raczej cięższy. Łzawiły jej oczy pod wpływem wiatru, a także po zastosowaniu bazy pod cienie. Po doradzonej przeze mnie wizycie u lekarza teraz stosuje preparat leczniczy i nie ma z tym kłopotów.

A powiedz stosowałaś już kiedyś aktualne kosmetyki. Byc może zwyczajnie znajduje się w nich silnie podrażniający składnik, na który większośc osób zareaguje tak samo. W takim przypadku odstaw je i przerzuc się na inne, bardziej delikatne, hipoalergiczne.

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Re: Uczulona na tusz ?

Dzięki dziewczyny!
Właśnie miałam zamiar wybierać się do alergologa, ale stwierdziłam że odczekam użyłam jakiś kropelek i kupiłam maść(zapłaciłam za nią coś ok. 30 zł). Odstawiłam też tusz! ale mam zamiar zakupić sobie hipoalergiczny (też coś ok. 30 zł) ponieważ tak właśnie poleciła mi moja koleżanka która jest optykiem! myślę że będzie dobrze!! oczy mnie szczypią i już nie łzawią

Re: Uczulona na tusz ?

Też myślę, że hipoalergiczny będzie dobrym wyjściem. A regularnie stosowana i dobrze dobrana maśc powinna przynieśc pozytywne rezultaty

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Re: Uczulona na tusz ?

myślę, że pomoże ! naprawdę jestem zadowolona z maści. Myślę, że tusz hipoalergiczny będzie dobry i wystarczy mi na długo (w co wątpię) 3-4 miesiące i nowy tusz ;D ale oczy ważniejsze !!

Re: Uczulona na tusz ?

Zgadza się. Życzę powodzenia !

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Uczulona na tusz ?

dziękujee! ;*

Re: Uczulona na tusz ?

moze to byc tusz ,abo odzywka ,mogą to być też cienie jesli ich uzywasz na codzień i jeśli są prasowanwe kub sypkie

Re: Uczulona na tusz ?

ja mialam kiedys uczulenie na kosmetyki z firmy mis sporty

Re: Uczulona na tusz ?

Takie uczulenia niestety się zdarzają. Dlatego trzeba uważać, co się kupuje. Mam tu na myśli jakieś tanie specyfiki bazarkowe itp. Ale moją koleżankę uczulił tusz za ponad 100 zł i sobie narobiła. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: