Typy cery

  • 2011-05-22, o 09:31
  • 50
  • 20 153
  • 19
  • 26

Re: Typy cery

To super bo ogólnie to już wkrótce chciałabym zaproponować dziewczynom (Wam) właśnie pisanie wpisów/artykułów na stronie głównej. Mam nadzieję, że znajdą się chętne

Re: Typy cery

oczywiście ja obecnie jestem na studium kosmetycznym i chętnie się nabywaną wiedzą podzielę a propo własnie w ten weekend mam egzaminy z psychologii, dermatologii i chemii kosmetycznej :/ trzymajcie kciuki

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Re: Typy cery

Straszna jest chemia kosmetyczna ale jakoś ją zdawałam. Dużo bardziej lubiłam kosmetologię i fizykoterapię, dermatologia też była całkiem fajna:) Pewne wam teraz więcej nowosci przybyło przez te 3 lata jak skończyłam

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Typy cery

no powiem Ci, że chemią kosmetyczną byłam przerażona ponieważ ogólnie chemia zawsze była moją słabą stroną i prześladowała mnie trójka, ale ku mojej uciesze i zaskoczeniu na chemii kosmetycznej akurat przełamałam złą chemiczną passę i zdałam na 4 ;p psychologia również 4 a z dermatologii udało się uzyskać 5 - byłam w szoku ;p. Za sobą mam już również egzamin z kosmetologii-4 i anatomii-5.
Też bardzo lubię kosmetologię, chociaż na początku przerażały mnie te wszystkie nazwy
Co do fizykoterapii to na tym studium będzie ona od 3ego semestru, ale wiem o czym mówisz bo wcześniej zaczęłam inne studium kosmetyczne na którym właśnie pracownia fizykoterapii była od 1ego sem niestety zrezygnowałam z tamtej szkoły ponieważ była bajecznie droga a zostałam bez pracy na kilka miesięcy, ale w sumie nie ma tego złego bo z obecnej szkoły jestem naprawdę mega zadowolona i powiedziałabym, że nawet maja chyba lepszą kadrę a przynajmniej taką, która w nauczaniu się jeszcze nie wypaliła i super przekazują wiedzę
A moim naajjjjj przedmiotem jest oczywiście pracownia kosmetyki
A powiedz mi Niteczko jaki był ten egzamin państwowy? tzn głównie chodzi mi o test, przystępny w miarę?

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Re: Typy cery

Powiem (napiszę) Wam szczerze, że korci mnie zrobienie jakiegos podobnego kierunku ;p tyle edukowałam się, ale w zasadzie nie w temacie, który mnie naprawdę interesuje ;p A ty Nitko kończyłaś studia czy studium? jest jakaś różnica znacząca, orientowałyście się?

Re: Typy cery

A do której szkoły chodzisz? bo zastanawiam się nad rozpoczęciem tego kierunku... szukam jakiejś dobrej szkoły...

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Typy cery

szkoły kosmetyczny gdzie jest egzamin zawodowy to są szkoły policealne a nie studium... nazwa studium wycofano pare lat temu
Różnica między ta szkołą a studiami to długość nauki.... nauka na kosmetyce trwa 2 lata
w szkole policealnej nie trzeba mieć nawet matury...
po szkole policealnej po pozytywnie zdanym egzaminie zawodowym otrzymuje się tytuł technika usług kosmetyczncyh... jak się orientowałam to szkoły w trakcie nauki organizuja we współpracy z różnymi firmami kosmetycznymi pokazy kosmetyczne po których można otrzymać jakieś certyfikaty można zrobić dodatkowe kursy
znalazłam nawet szkoły w moim mieście gdzie nauka na tym kierunku jest bezpłatna...

Re: Typy cery

Mnie chyba jednak bardziej interesowałaby kosmetologia niż typowa kosmetyka (jesli tak można nazwac pewnie teraz nie dam rady, ale kto wiem być moze w przyszłości uda się coś zrobić

Re: Typy cery

hehe no dla mnie mówiąc szczerze studium czy szkoła policealna to tzw jeden kij bo i tak to chodzi o to samo, z resztą powiem Ci, ze niektóre szkoły policealne nadal korzystają z nazwy "studium" tak mają nawet napisane na oficjalnych stronach, ale mniejsza o to bo tytuł technika pozostaje, z resztą jak sama piszesz również zdaje się egzamin państwowy.
Studia z kosmetologii to spory wydatek, ale zależy co chcesz później z tym zrobić.
U mnie na roku są dziewczyny po licencjacie z kosmetologii bo chcą pracować w salonie i są bardzo zadowolone, twierdzą, że na studiach miały mniej zajęć praktycznych, za to dużo teorii, która nie powiem tez mnie interesuje, ale sa tam też dodatkowe przedmioty typu biochemia
Pracownia jest super bo nie tylko uczymy się ale również korzystamy z rożnych zabiegów i świetnych, profesjonalnych kosmetyków.

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Re: Typy cery

Ja chodziłam na studium kosmetyczne (szkoła policealna) Bardzo mi się podobało bo tam był nacisk bardziej na zabiegi niż makijaż chociaż że to też mogli rozszerzyć. Pracownia kosmetyczna była dość ciekawa ale nasza wykładowczyni nie bardzo chciała nam przekazać wiedzę jedynie tą konieczną. Co do egzaminu nie był zły o części ekonomicznej nie wspominam bo była banalna. Część praktyczna była w miarę normalna jeśli się brało udział w zajęciach i wykonywało się zabiegi ale też trzeba było trochę wiedzieć o typach cery i kosmetychach, wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegów. Ja byłam w trochę gorszej sytuacji bo nie zdawałam w szkole w której się uczyłam tylko w ośrodku egzaminacyjnym bo zdawałam egzaminy z 2 zupełnie innych kierunków bo ciągnełam równocześnie dwie szkoły.
A co do studiów kosmetologicznych to swego czasu była bardzo ciężko i bardzo dużo zajęć praktycznych i nie były one takie przyjemne jak w studium ale teraz to się chyba trochę zmnieniło.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: