Szukam dobrego podkładu

  • 2012-06-11, o 15:42
  • 48
  • 17 401
  • 34
  • 40

Re: Szukam dobrego podkładu

Również mysle że każdy ma indywidualne potrzeby i trzeba próbować zanim trafi sie na swojego. Ja używam już od dawna Revlon corolstay i odpowiada mi jego krycie i konsystencja. Jeśli mam dzień z bardziej tlustą buzią matuje go pudrem transparentnym z sensique (którego też polecam). Teraz na szczęście doszłam do takiego etapu że rzadko używam podkładu. Czasem jak mam czerwoną buzie. Ogólnie uważam że jesli ktoś ma problemy z buzią (wypryski, przetłuszczanie sie) to powinien udać sie na kuracje do dermatologa i to zwalnczyć. Mówie tu oczywiście o poważnych zmianach np. trądzik. Ja miałam to szczęcie że trafiłam na cudowna panią doktor która wyleczyła mnie z tego paskudztwa. Diametralnie zmieniłam pielęgnacje swojej buzi i teraz ze skóry mieszanej/tłustej mam normalną

Ogólnie uważajcie na podkłady matujące (te które działają wewnątrz skóry i mają zmniejszać wydzielanie łoju, sebum) często przesuszają buzie która broniąc sie wytwarza jeszcze wiecej tłuszczyku.

Rozumiem oczywiście że czasem konieczne jest używanie takich kosmetyków. Mówie tylko o tym że jali któś ma możliwość np. zmienieć podkład na lżejszy lub nie używać go w ogóle to warto. Dobre jest też odstawienie kosmetyków wysyszających, z alkoholem, lub silnie działających (np. toniki)
W moim przypadku sie to sprawdziło. Przez pare ładnych lat miałam problemy z wypryskami, przetłuszczaniem, potem trądzik. Odstawiłam wszelkie drażniące preparaty, zaczęłam buzie myć zwykłym szarym mydełkiem (polecone przez dermatologa) i smarowałam sie jednym kremem. Tak przez ok pół roku rok.
Dzieki temu teraz mogę cieszyc sie tym ze nie musze już używać ani podkładu ani matujących kosmetyków ani korektorów.

Sory że tak zboczyłam z tematu ale myśle że to ma dużo wspólnego bo czasem zapętlamy sie w tym wszystkim. chcemy dobrze wyglądać i kupujemy kolejne kosmetyki. Do pielegnacji, do makijażu a czasem warto wszytsko odstawić a buzia sama znajdzie rozwiązanie

Pozdrawiam

Re: Szukam dobrego podkładu

Rozumiem oczywiście że czasem konieczne jest używanie takich kosmetyków. Mówie tylko o tym że jali któś ma możliwość np. zmienieć podkład na lżejszy lub nie używać go w ogóle to warto. Dobre jest też odstawienie kosmetyków wysyszających, z alkoholem, lub silnie działających (np. toniki)
W moim przypadku sie to sprawdziło. Przez pare ładnych lat miałam problemy z wypryskami, przetłuszczaniem, potem trądzik. Odstawiłam wszelkie drażniące preparaty, zaczęłam buzie myć zwykłym szarym mydełkiem (polecone przez dermatologa) i smarowałam sie jednym kremem. Tak przez ok pół roku rok.
Dzieki temu teraz mogę cieszyc sie tym ze nie musze już używać ani podkładu ani matujących kosmetyków ani korektorów.

marzena000

A może ta poprawa wywołana jest nie odstawieniem kosmetyków, a faktem, że zakończyłaś okres burzy hormonalnej związanej z dojrzewaniem? Znam osoby, które w wieku 15-20 lat miały okropną cerę i niewielką pomoc przynosiły maści od dermatologa, a po zakończeniu dojrzewania problem minął zupełnie. Nie to, żebym była jakimś fanatykiem kremów i toników, bo też się borykam z dylematem czy nie lepiej dać skórze trochę swobody do wytwarzania tego, czego potrzebuje najbardziej, ale cały czas się zastanawiam co jest najlepsze dla cery.

Re: Szukam dobrego podkładu

Pewnie troche tez w tym racji ale skóra zaczęła mi sie z miesiąca na miesiąc coraz bardziej przetłuszczać i wychodziły dziwne podskórne rzeczy. Od momentu kiedy zaczęłam brać tabletki mi zapisane zaczęło sie diametralnie zmieniac.Zobaczyłam że każdy kosmetyk mnie podrażnia i zamiast pomagać jeszcze bardziej szkodzi. Kolejne warstwy toniku, kremu itp. Wtedy zaczęlam używać kremów do cery wrażliwej i tylko tym mydełkiem zmywam makijaz który i tak starałam sie ograniczać. Potem z biegiem czasu jak wszystko sie wyleczyło wprowadziłam małe zmiany kremu.
Oczywiście tan czas kiedy sie leczylam i nie malowałam a wychodziły te wszystkie zmiany na zewnątrz był najgorszy ale jakoś to przetrwałam i teraz ciesze sie z tego jak jest. Mam jeszcze rozszerzone pory ale sauna pomaga. Czasem jakaś "parówka" z rumiankiem i wygląda dużo lepiej.
Ale oczywiście kazdy jest inny, u jednej osoby takie przetłuszczanie jest normalne u innej to poczatek choroby. Jedyne co to chce żeby zwócić uwage że nie zawsze dużo znaczy dobrze i czasem warto wybrać cos lżejszego czy delikatniejszego a wtedy wyjdzie nam to tylko na dobre.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Szukam dobrego podkładu

Fakt podkład jest cięzko dostępny. Ja jak znajdę go w sieci to od razu kupuję na zapas ))
Odkryłam go w usunieto reklame mam nadzieję że będzie dostępny w ciągłej sprzedaż bo jestem do niego uzależniona

Re: Szukam dobrego podkładu

Ja polecam Revlon Colorstay, pożyczyła mi go siostra i naprawdę jestem zadowolona. Podkład długo utrzymuje się na twarzy, ładnie kryje i nie robi efektu maski. Oczywiście wszytko zależy od cery, ale to jak do tej pory mój numer jeden.

Usuniecie reklamy

Re: Szukam dobrego podkładu

Dobry podklad szczególnie do skóry problematycznej ma IWOSTIN wzmacniajacy do skory nacznkowej lub VICHY kremowy podklad do skory wrazliwej w tubce w koncu podklad vichy w ladnych odcieniach!! nie jakies czerwone lub pomaranczowe odcienie i nie ciemnieje w ciagu dnia!
Również ważne jest to co sie naklada pod podklad i czym sie naklada podklad
Lekki krem nawilżajacy pod podklad Eucerin, od niedawna podklad nakladam jajkiem beauty blender firmy Ebelin i podklad znaczniej lepiej wyglada ,niż nalożony pedzlem lub gabka .

Uroda bardzo szbko mija...Każdy człowiek zestarzeje się zbrzydnie i to jest naturalne ! Każdego to czeka ,czy tego chce czy nie !

Re: Szukam dobrego podkładu

Zadowolona jestem z Maxfactor lasting performance. Nie spływa i długo się utrzymuje. Jednak na lato też jestem bardziej za kremami koloryzującymi, np. BB astor.

Inwestując w lokaty bankowe nie ponosisz ryzyka.

Re: Szukam dobrego podkładu

Polecam Revlon colour stay

Rozpoczynam testowanie produktów - współpracuję ze sklepem http://www.spakosmetyki.pl/

Re: Szukam dobrego podkładu

przy mojej tłustej niestety cerze bardzo szybko podkłady mi schodzą z twarzy

Re: Szukam dobrego podkładu

Revlon CS, zastyga na twarzy, przez co jest długotrwały. Ale oprócz podkładu ważne jest to, co nakładamy pod i na. Jakiś lekki, nietłusty krem i matujący puder powinny przedłużyć "życie" makijażu.

 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: