Sucha skóra mimo nawilżania

  • 2012-03-01, o 18:59
  • 266
  • 100 078
  • 174
  • 163

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Zgadzam się, peelingi i nawilżanie to podstawa. Sama zmagałam się z problemami z cerą, z niewiadomych wcześniej powodów nagle bardzo pogorszył się jej stan... Poszukałam, co może być przyczyną i znalazłam cenne informacje: http://www.kobiety.pl/uroda/mycie-twarzy-5-najczestszych-bledow Okazało się, że popełniam kilka podstawowych błędów! Zbyt częste mycie (wbrew pozorom) też nie jest dobre. Za ciepła woda też nie sprzyja mojej cerze. Zmieniłam swoje nawyki, a cera znacznie się poprawiła :)

uzyj olejku

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

nawilżam twarz olejkiem z nasion konopii i raz dwa razy w tygodniu nakładam maskę zelową z bielendy chyba hydro booster

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Też mam ten problem tyle, że z dłońmi. Ostatnio przez długi czas miałam styczność z kurzem i przez 8 godzin skóra była nieprzyjemna w dotyku coś ala kartka papieru i taka ściągnięta. Obecnie pomimo braku kurzu nie mogę "doleczyć" moich dłoni. I po każdym myciu uczucie papierowej skóry i ściągnięcia wraca. Posmaruję i jest na jakiś czas okej ale to wraca. Czy ktoś zna jakiś super krem, który by sobie z tym poradził? Bo stosowałam już najróżniejsze kremy i na razie żaden mi długofalowo nie pomógł :/

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Polecam oxybrazję !!! Salon Happy &Beauty !!!

usunięto reklamę

Moim zdaniem warto przede wszystkim zacząć od sprawdzenia swojej diety, może zainteresować się ziołami itd. Takie naturalne sposoby zazwyczaj sprawdzają się najlepiej :) Poza tym postawiłabym na kosmetyki z wyższej półki, które skóry nie wysuszą. Np. do wykończenia makijażu puder transparentny Tokyo z Bikora. Matuje i nie wysusza :)

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Mam bardzo podobnie. Pomimo "nawilżania" kremami i balsamami nawilżającymi, twarz, dłonie oraz łydki mam strasznie suche. A po pracach domowych, częstrzym myciu rąk, albo po mrozie następuje pogorszenie. Od jakiegoś czasu, po poradzie dermatologa, naprzemiennie nawilżam i natłuszczam skórę (kremy i balsamy tłuste), szcz. zimą. Jest chyba trochę lepiej ale jeszcze nie odealnie.

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Dla alergicznej skóry polecam żel z aloesem Floslek. Jak mnie nie uczulił, nie uczuli nikogo.

Też mam problem z suchą skórą już chyba próbowałam wszystiego jednak nic mi nie dają nawet najdroższe kosmetyki:( Ostatnio czytałam na jkimś blogu recenzję kremów nawilżających marki Whamisa, kusi mnie ich włąśnie spróbować. Miał ktoś może?

Re: Sucha skóra mimo nawilżania

Musisz sprówbować też dobrej maseczki bielendy do suchej i wrażliwej skóry carbo detox, mi się bardzo poprawiło po niej nawilżenie i skóra nie ściąga się.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: