Studia, praca, pasje...

  • 2012-01-16, o 22:35
  • 102
  • 32 689
  • 60
  • 70

Re: Studia, praca, pasje...

a jak sądzicie? Czy studia na kierunkach humanistycznych są warte? Bo tak się dziś zastanawiam i wychodzi mi, że socjologów to my mamy nadmiar

superodis71

W Polsce - nie wiedzieć, czemu - panuje mit, że po studiach humanistycznych łatwiej zostać bezrobotnym, a o wiele trudniej znaleźć pracę, satysfakcjonującą pracę w zawodzie. Ja się z tym nie zgodzę. Trzeba studiować to, co się lubi, co nas interesuje, do czego mamy predyspozycje. Jednocześnie jednak nie można studiować dla samego studiowania, trzeba mieć pomysł na siebie, wiedzieć (przynajmniej mniej więcej), co chce się robić po zakończeniu edukacji. Wtedy już podczas studiów można łapać różne prace dorywcze (firmy chętnie zatrudniają studentów) i kończąc uczelnię mamy nie tylko tytuł i wiedzę, ale także doświadczenie. A stąd już tylko krok do znalezienia wymarzonej pracy

Z jedynym z czym się mogę zgodzić to z tym że po studiach ma się tytuł. Wiem jak wyglądają wykłady więc mówienie tu o wiedzy i doświadczeniu jest śmieszne. Na mojej uczelni nikt do tego uwagi nie przykłada,koleżanki też opowiadają jak to ludzie zamiast słuchać i się interesować wolą na tabletach szperać po necie Ja akurat nie studiuję na humanie,ale koleżanki tak

"I like my money where I can see them.. Hanging in my closet""I always say shopping is cheaper than a psychiatrist."28 VII 2008 <3

Re: Studia, praca, pasje...

Wiesz co, to zależy od podejścia danego człowieka. Jeśli ktoś studiuje (jakikolwiek kierunek, nie tylko humanistyczny) dla samego tytułu, to jego sprawa, ale jeśli ktoś naprawdę chce wynieść ze studiów jakąś wiedzę, to ją wyniesie. Ja na wykładach zawsze słuchałam i pilnie notowałam, a jak coś mnie nie interesowało, to na taki wykład po prostu nie szłam, żeby nie przeszkadzać innym. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że po ukończeniu szkoły wyższej mam tylko tytuł. Zdobyłam i wiedzę, i umiejętności, i doświadczenie i bardzo mi się to wszystko w życiu przydało.

Re: Studia, praca, pasje...

Ja uważam, że trochę jest prawdy w tym, że studia dziś to tylko tytuł - bo one są po prostu za mało praktyczne moim zdaniem. Ale z drugiej strony oczywście można też dużo z nich wynieść - bo przecież nie chodzi tylko o skille nowe, życiowe, tylko też ogólnie o szerokie horyzonty, sposób myślenia itd.
Ja np. żeby to wszystko to jakoś zrównoważyć to skupiłam się na studiach, dodatkowo pracowałam (staż, a potem zaproponowano mi od razu pracę w zawodzie) + do tego udzielałam się wolontariacko, robiłam dużo różnych fajnych projektów, no i trochę inwestowałam w szkolenia - najlepsze były właśnie z project managementu
i myślę, że wlaśnie taka zrównoważona droga to jest klucz do sukcesu, a nie hejtowanie teoretycznych studiów tylko dla papierka...

ja bym chciała dziennikarstwo lub kosmetologię studiować:)

Re: Studia, praca, pasje...

Mi marzy się stomatologia lub pielęgniarstwo :)

Re: Studia, praca, pasje...

Teraz studiować może każdy dlatego wybierzcie je jakieś konkretne dające możliwość znalezienia po nich dość szybko pracy

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Studia, praca, pasje...

Ja zamiast na studia poszłam na coś co mnie naprawdę interesuje, czyli zostałam technikiem usług kosmetycznych ;)

Re: Studia, praca, pasje...

Prawidłowa decyzja! Trzeba w życiu robić to co się naprawdę lubi :)

Re: Studia, praca, pasje...

Idę na dietetykę, później może jakies kursy jeszcze, oby coś z tego było :)

Re: Studia, praca, pasje...

Ja uważam, że trochę jest prawdy w tym, że studia dziś to tylko tytuł - bo one są po prostu za mało praktyczne moim zdaniem. Ale z drugiej strony oczywście można też dużo z nich wynieść - bo przecież nie chodzi tylko o skille nowe, życiowe, tylko też ogólnie o szerokie horyzonty, sposób myślenia itd.Ja np. żeby to wszystko to jakoś zrównoważyć to skupiłam się na studiach, dodatkowo pracowałam (staż, a potem zaproponowano mi od razu pracę w zawodzie) + do tego udzielałam się wolontariacko, robiłam dużo różnych fajnych projektów, no i trochę inwestowałam w szkolenia - najlepsze były właśnie z project managementui myślę, że wlaśnie taka zrównoważona droga to jest klucz do sukcesu, a nie hejtowanie teoretycznych studiów tylko dla papierka...

2013-12-23 13:36:06 autor ulenka

zgadzam się z Tobą ,w dzisiejszych czasach  studiowanie to moda, kiedyś za czasów studiów mojej mamy czy dziadka to była renoma studiować ,wtedy na studia szli Ci którzy naprawdę byli zdoli ,a teraz wszyscy Ci którzy tylko zapłacą i chcą mieć tylko tytuł magista przez imieniem,nie wazne jaki kierunek (ale z reguły ten najłatwieszy ,nie ważne że nas do końca kierunek nie interesuje ) ale studia muszą być.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: