Środki czystości - bezpieczne

  • 2012-12-26, o 19:53
  • 33
  • 12 056
  • 23
  • 32

Środki czystości - bezpieczne

Co prawda już po świątecznym sprzątaniu ale tak się zastawiam, co w tych środkach jest takiego że zawsze mam ręce tak zniszczone. Teraz specjalnie zamiast płynu do czyszczenia łazienki zastosowałam ocet plus odrobinę płynu. Staram się ograniczać stosowanie silnych środków ale mam wrażenie, że czasem się nie da. A jakie wy macie sposoby na eko-sprzątanie?

Re: Środki czystości - bezpieczne

Moze masz delikatna skore albo jakas alergie albo w Polsce sa gorsze srodki czyszczace, ja mam gladkie rece i nawet nie musze uzywac zadnych kremow .

Re: Środki czystości - bezpieczne

sprzątaj w gumowych rękawiczkach (szczególnie z takimi płynami jak domestos itp), i często smaruj kremem do rąk.

Re: Środki czystości - bezpieczne

trzeba kupowac je w splecjalnych sklepach

Re: Środki czystości - bezpieczne

Ja wolę domowe sposoby typu soda itd :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Środki czystości - bezpieczne

Ja wolę domowe sposoby typu soda itd :)
2015-08-19 17:52:48 autor KamiluŚkaa

ja chyba też

Re: Środki czystości - bezpieczne

teraz jest tyle fajnych sposobów na rózne plamy ,wystarczy tylko poczytac troszke w internecie ,choc ochronne rękawice zawsze się przydają przy mocniejszych środkach.

Re: Środki czystości - bezpieczne

sprzątaj w gumowych rękawiczkach (szczególnie z takimi płynami jak domestos itp), i często smaruj kremem do rąk.

2013-01-18 23:02:03 autor RedBlush

I co jeszcze dość istotne:

- wentylacja pomieszczenia jeśli nazbierają się opary, przede wszystkim chlor

- robienie częstych przerw aby oczyścić płuca, bo ręce można nasmarować, ale wdychanie tego to dopiero paskudztwo dla zdrowia

Re: Środki czystości - bezpieczne

fajny taki "domowy" temat

Re: Środki czystości - bezpieczne

Obowiązkowo krem do rąk po takim sprzątaniu. 

Krem po wszystkim to jedno, rekawiczki to drugie :)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: