Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

  • 2011-12-13, o 19:59
  • 48
  • 18 362
  • 30
  • 43

Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

Kochane moze podzielicie sie sprawdzonymi przepisami na pyszne ciasta?

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

Okres przedświąteczny hmm i zaczyna się myślenie co zrobić smacznego,by każdemu smakowało... Ja mogę zaproponować kilka sprawdzonych przepisów,lecz dziś dodam tylko dwa, Dodam więcej,lecz muszę zajechać po swój zeszyt z przepisami do mamy.

1.Ciasto z Ustronia (moja babcia będąc w sanatorium w Ustroniu dostała przepis od swojej koleżanki z sali,temu taka nazwa ciasta).

1 szklanka wódki
1 szklanka grysiku (kasza manna-lecz normalna,nie błyskawiczna)
1 szklanka cukru
20 dag. kokosu
2 kostki masła bądź margaryny (można 1kos.masła i 1kost margaryny.

Łączymy ze sobą wódkę,grysik,cukier i wstawiamy na noc do lodówki. Rano do tego dodajemy kokos.
Masło/margarynę ucieramy na puszysta masę i dodajemy po łyżce masy z kokosem.

Taką masę wykładamy na biszkopt,górę można polać rozpuszczoną czekoladą.

(Przepis na biszkopt:
5 jaj
5 łyżek cukru
5 łyżek mąki pszennej-tortowej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Ubijamy najpierw białka. Gdy są sztywne dodajemy cukier,ubijamy aż się rozpuści. Później dodajemy żółtka i razem mieszamy. Na sam koniec przesiewamy mąkę,proszek i delikatnie mieszamy).

2.Rafaello
Upiec biszkopt z 5 jaj. Przepis ww.

Masa;
40 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
2 paczki śmietany śnieżki
2 tabliczki białej czekolady
10 dag. kokosu
10 dag. płatków migdałowych

Śmietanę ubić na sztywno,dodać śmietanę śnieżkę. Gdy jest to ubite dodajemy rozpuszczoną wcześniej na parze czekoladę (na garnek z gotującą się wodą dajemy garnuszek z czekoladą,czekamy aż się rozpuści). Na koniec wsypujemy kokos i płatki migdałowe.
Wyłożyć na biszkopt.

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

http://www.smaczny.pl/przepis,piernik_z_powidlami

Polecam ten przepis
Od paru lat robię go na święta i dziś nie wyobrażam sobie Bożego Narodzenia bez pierniczka z powidłami

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

Ja mam przepis na piernika z jakiejś starej przyprawy do piernika, (tych przypraw chyba już nie produkują) ale ciasto jest naprawdę dobre ! Jak znajdę ten przepis to zamieszczę

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

mam ten sam przepis na rafaello. Polecam:) Ciasto jest przepyszne

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

PYSZNY piernik, ktory nie musi lezec, aby byl dobry!!!

http://mojewypieki.blox.pl/2007/07/Pier ... adany.html

PYCHOTKAAA!!!

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

Dodaję kolejna dwa ciasta.
1.Kiwi a inaczej Shrek

Upiec biszkopt z 8 jaj (8 jaj,8 łyżek cukru,8 łyżek mąki pszennej, proszek do pieczenia) i przekroić na pół.

3 kisiele cytrynowe
3 galaretki zielone,np.agrestowe
1 kostka masła lub margaryny
8 kiwi
0.5 litra śmietany kremówki 30% lub 36%
1 śmietanka śnieżka

Masa:
Kisiele ugotujemy w 4 szklankach wody,gdy się gotuje dodajemy 2 galaretki agrestowe (sypkie) i mieszamy do rozpuszczenia. Do ciepłej masy dodać margarynę/masło i mieszać aż się rozpuści i ładnie połączy w całość.

Śmietana:
Kremówkę ubijamy na sztywno,dodajemy śnieżkę i 1galaretke rozpuszczona w 0,5szklanki gorącej wody. Ubijamy.

Na połowę biszkoptu wykładamy połowę gorącej masy. Na masę dajemy plasterki kiwi,na kiwi resztę masy i drugi biszkopt. Na biszkopt wylewamy ubitą śmietanę. Wstawiamy do lodówki do stężenia. Można na wierzch posypać galaretka cytrynową-będzie kwaśniejsze.

2.Włoskie

6 jaj
2 szklanki cukru
3 szklanki mąki pszennej
1 szklanka oleju
8 jabłek
1 łyżka kakao
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka cynamonu
Można dodać trochę drobno posiekanych orzechów włoskich i przyprawę korzenna (do piernika).

Ucieramy żółtka z cukrem aż będzie kremowa masy,dodajemy do niej po kolei (stale mieszając) mąkę,kakao,cynamon,sodę,olej (orzechy,przyprawę korzenną). Gdy całość ładnie się połączyła ubijamy białka jajek na sztywno i lekko mieszamy z ciastem. Na koniec dodajemy jabłka pokrojone w kostkę.
Wylewamy na blachę.
Piec 60-90minut w temp 190-200stopni.

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

hihi ale fajny wątek - jutro napisze przepis na "skubańca" wczoraj piekłam

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

uwielbiam ciasta i lody

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

Ja tez kocham lody :)

Re: Sprawdzone przepisy na pyszne ciasta Swiateczne

Ma ktoś przepisa na ciasto wegańskie? 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: