Siemię lniane

  • 2012-03-07, o 11:23
  • 147
  • 68 372
  • 54
  • 86

Siemię lniane

Słyszałyście o dobroczynnym działaniu siemienia lnianego i różnorodności zastosowań? Ja dzisiaj najpierw trochę schrupałam, później ugotowałam łyżkę siemienia w szklance wody. Większość powstałego ciepłego kleiku wypiłam, reszte dałam na umytą twarz na pare minut jako maseczkę Można też stosować na włosy jako żel lub maseczkę. Tego jeszcze nie próbowałam. A wy robicie coś z siemienia?

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Siemię lniane

Z tego co wiem to dla zwierząt (gryzoni) bardzo dobre jest siemię lniane, żeby miały ładne, błyszczące i gęste futerko. Podejrzewam, że u ludzi zadziała dobrze na włosy i skórę ;> Sama nie próbowałam na sobie, ale moje gryzonie dostają i faktycznie mają po tym piękne, zdrowe futerko.

KLIK - Zaadoptuj wirtualnego gryzonia i odmóżdżaj się ze mną xD http://www.thielusia.deviantart.com/gallery <- moje prace, zapraszam

Re: Siemię lniane

moja mama zawsze miala sliczna cere..niestety tego po niej nie odziedziczylam ,ona nic ze swoja nie musiala robic ,cudowac,ale pamietam,ze jak bylam mala to gotowala dla siebie i pila wlasnie na cere...robil sie taki kisiel z tego siemia...

Re: Siemię lniane

Jak byłam mała to mi mama dawała do picia (mielony zalany gorącą wodą + cukier lub sok malinowy) jak miałam kaszel -pomagało jednynie w takiej formie go używałam mimo że słyszałam że mżna robuić maseczki, okłady.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Siemię lniane

A ja jak byłam u laryngologa bo miałam ciągłe infekcje gardła to mi powiedziała, że mam suche gardło mi przepisała mi jakiś spray. A później jak poszłam do alergologa i powiedziałam, że mam suche gardło, możliwe że przez wziewne leki, które biorę na astmę to właśnie kazała mi zalewać siemię wrzącą wodą i pić:)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Siemię lniane

Siemię lniane dobre jest na żołądek, na wrzody i zatrucia pokarmowe.
A co więcej po jedzeniu suchego siema lnianego się tyje.

Re: Siemię lniane

Siemię lniane dobre jest na żołądek, na wrzody i zatrucia pokarmowe.
A co więcej po jedzeniu suchego siema lnianego się tyje.

Paola

z kolei olej z siemia lnianego,wspomaga odchudzanie:\'\'Jak siemię lniane wspomaga odchudzanie? Po pierwsze, siemię lniane odgrywa bardzo ważną rolę w regulacji poziomu cholesterolu w organizmie, a z tym osoby z nadwagą mają często duży problem. Wystarczy dodawać do potraw 2 łyżki oleju z siemienia i uda się go rozwiązać." tutaj mozna wiecej poczytac..
http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwosci ... dchudzanie

Re: Siemię lniane

W wieku 12 lat nabawilam sie wrzodow na dwunastnicy. Mama gotowala mi siemie lniane i kazala pic. Sorry, ale nie dalo sie tego pic bo to tak jakby sie gile lykalo brrrrr. Mama straszyla mnie szpitalem ale niestety, i tak nie pilam, dostawalam odruchy wymiotne

Re: Siemię lniane

A mi smakują ciepłe, siemieniowe glutki i bez żadnych dodatków Trochę dziwnie, bo tak około pół szklanki mi smakuje, a później już nie wchodzi Własnie zrobiłam. Trochę wypije, resztę wykorzystam na włosy, bo bede zmywać olej, to może jako odzywkę zastosuje Moja mała tez lubi glutka, wczoraj dałam jej spróbować i się zajadała

http://historiawlosow.blox.pl/html

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Siemię lniane

A co więcej po jedzeniu suchego siema lnianego się tyje.

Paola

Jak to mozliwe? ,ale tylko w suchej postaci? czy jak sie je ugotuje ,lub zaleje tez?

Doskonalosc jest nudna !! KOBIETA ZMIENNA JEST!!-raz kolor wlosow blond,nastepnym razem czerwony[color=#FF00BF:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU!![/b][/color:2k8gkssj]DODAJMY ZYCIU KOLORU![/color][/color]!!

Re: Siemię lniane

Ja siemię lniane popijam osłonowo na żołądek Taki na ciepło z wodą spróbowałam tylko raz i prawie cały wylałam ;P Taki mi w ogóle nie wchodzi, ale za to dodaję je do soku (np. kubusia) i wtedy jest mało co wyczuwalne:) Zmienia się tylko gęstość soczku

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: