Re: Walka z cukrzycą

  • 2014-11-30, o 23:28
  • 33
  • 8 681
  • 20
  • 23

Re: Walka z cukrzycą

Słuchajcie, znalazłam właśnie aplikację dla cukrzyków, nazywa się Diabetee, może napiszę o niej, tzn. o co chodzi.

 

Diabetee to aplikacja na urządzenia mobilne i smartfony, przeznaczona dla osób chorujących na cukrzycę. Aplikacja poprzez swoją funkcjonalność oraz zawartość merytoryczną jest narzędziem ułatwiającym życie z cukrzycą.

Oprócz prowadzenia dziennika choroby i wszelkich funkcji statystycznych, dostarcza przydatne informacje, takie jak dobór właściwej diety, dostępność odpowiednich produktów, lokalizacja najbliższych aptek oraz punktów pomocy medycznej. Zawartość aplikacji powstała przy współpracy wielu specjalistów, w szczególności osób chorych na cukrzycę.

Zasadniczą funkcjonalnością Diabetee jest dostarczenie platformy z nowatorskimi narzędziami, które mają na celu usprawnienie życia codziennego chorych na cukrzycę. Aplikacja ułatwi samodzielne i regularne kontrolowanie wskazań glukometru oraz kontrolę iniekcji insuliny. Dzięki przyjaznej dla użytkownika formie raportowania aplikacja umożliwia przeglądanie kluczowych informacji szybko i przejrzyście.

Dodatkową zaletą jest możliwość zaproszenia lekarza prowadzącego chorego i udostępnienie mu informacji na temat przebiegu choroby i diety. Aplikacja jest również pomocna przy układaniu optymalnej diety i doborze najlepszych produktów do codziennych posiłków.

 

W Google Play jest tylko jedna ocena apki (4,2), ktoś pisze, że fajna. Dlatego dopytuję, może ktoś z Was korzysta i może powiedzieć coś więcej na tego narzędzia - jak się go używa, czy faktycznie jest przydatne i funkcjonalne, czy pomaga w codziennej walce z chorobą, ułatwia funkcjonowanie, planowanie posiłków, etc.?

 

Na stronce aplikacji (diabetee.pl) są co prawda dokładne opisy funkcjonalności i filmiki, ale ja potrzebuję "żywych" opinii ;). Ktoś, coś...? :P

Re: Walka z cukrzycą

znam temat bo mój dziadek walczy, pilnuje się bardzo więc nie jest źle

Re: Walka z cukrzycą

u mnie tata ma ,dziadek miał i ciotka ma

Re: Walka z cukrzycą

U mnie na szczęście nikt cukrzycy nie ma.

Re: Walka z cukrzycą

cukrzyca to okropna choroba

Re: Walka z cukrzycą

okropna choroba, ustawia cale zycie

Re: Walka z cukrzycą

Cukrzyca to niezły kat dla organizmu. Trzeba uważać na ilość spożywanych owocw, zwłaszcza tych słodszych. 

Re: Walka z cukrzycą

Ta aplikacja jest darmowa? 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Walka z cukrzycą

W dzisiejszych czasach jest to dość proste

Re: Walka z cukrzycą

W dzisiejszych czasach jest to dość proste
2015-10-28 08:57:32 autor Jarczan

tak dośc proste szczególnie jak masz cukrzyce w większym stadium i wstrzykujesz sobie codziennie lub nawet dwa razy dziennie insuline albo nosisz ze soba pompe insulinową , jak również musisz uważać na to co jesz i przy pompie insulinowej przeliczac przed każdym jedzeniem i mnożyć współczynnik przez wage produktów jaki jesz a potem ile jednostki obliczeniowej wyszło tyle insuliny wprowadzić do organizmu. jeśli bierzesz tabletki nie jest to aż tak uciązliwe ale cały czas musisz uważać na to co jesz i mierzyc sobie poziom cukru we krwi ,więc widać dziewczyno ze orientujesz się przy tej chorobie skoro twierdzisz ze to dość proste

Re: Walka z cukrzycą

W dzisiejszych czasach jest to dość proste
2015-10-28 08:57:32 autor Jarczan

tak dośc proste szczególnie jak masz cukrzyce w większym stadium i wstrzykujesz sobie codziennie lub nawet dwa razy dziennie insuline albo nosisz ze soba pompe insulinową , jak również musisz uważać na to co jesz i przy pompie insulinowej przeliczac przed każdym jedzeniem i mnożyć współczynnik przez wage produktów jaki jesz a potem ile jednostki obliczeniowej wyszło tyle insuliny wprowadzić do organizmu. jeśli bierzesz tabletki nie jest to aż tak uciązliwe ale cały czas musisz uważać na to co jesz i mierzyc sobie poziom cukru we krwi ,więc widać dziewczyno ze orientujesz się przy tej chorobie skoro twierdzisz ze to dość proste

2015-10-28 14:16:49 autor MałgosiaGosia

Dokładnie. To nie jest takie proste. Mój tata chorował na cukrzyce i wiem jak to wyglądało. Trzy razy dziennie wstrzykiwał insulinę. Na bieżąco musiał mierzyć cukier. A są osoby, które jeszcze bardziej muszą uważac i to kontrolować. Tak jak opisała to MałgosiaGosia.

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: