Re: Re:

  • 2016-08-11, o 21:18
  • 3
  • 3 203
  • 3
  • 3

Szampon naturalny INSIGHT - recenzja

Cześć dziewczyny! 

Jestem tu nowa ale chciałabym przedstawić moją pierwszą mini recenzję produktu do włosów, który niedawno nabyłam. Mam nadzieję ,że poświęcicie mi chwilkę i przeczytacie. :)

Mowa tu o szamponie firmy INSIGHT do codziennej pielęgnacji, który głęboko nawilża włosy oraz ułatwia ich rozczesywanie.  Szczerze mówiąc wcześniej nie spotkałam się z tą marką szamponów naturalnych, dlatego z ciekawości chciałam go przetestować.Wygląda tak:

 

 

Przed użyciem zawsze sprawdzam skład i z tego co wyczytałam to :

Zawiera Związek organiczny,ekstrakt z cytryny,masło z moreli,olej słonecznikowy,olej z kiełków kukurydzyNie zawiera SELS, SLS, parabenów,silikonów i olejków mineralnych

Krótkie wytłumaczenie:

SELS wchodzi w skład większości dostępnych na polskim rynku szamponach - jest to po prostu substancja chemicznie myjąca, odpowiadająca za pienienie się substancji.SLS czyli Sodium Lauryl Sulfate , który chyba widać na każdej etykietce szamponu - pieni się i odtłuszcza.Silikony w szamponach są różne - niektóre są rozpuszczalne we wodzie - inne niestety nie. Ułatwiają układanie się włosów oraz ich stylizację. Te nierozpuszczalne powodują obciążenie włosów, przez co należy je zmyć innym łagodnym szamponem. Taki silikon występuje najczęściej pod nazwą ; Cyclomethicone Dimethiconol Amodimethicone ( i wiele innych dziwnych nazw, które znajdziecie w google)Parabeny - te niestety silne detergenty, które mają na celu przedłużenie trwałości szamponu silnie reagują na skórę, przez co mogą występować reakcje alergiczne (wypryski, rumień, zapalenie skóry etc) W składzie to te nazwy kończące się na -paraben

Owszem, można stosować szampony z powyższymi składnikami ale niekoniecznie wpływają one korzystnie na skórę głowy i na same włosy. Dlatego chciałabym wdrożyć Was w niezbyt znaną markę szamponów, a mianowicie w DAILY USE , który sama od niedawna używam. Tak więc - skład oraz brak niektórych substancji zachęcił mnie do bliższego zapoznania się z tym produktem. 

Odkręciłam buteleczkę i ... poczułam przyjemny bukiet zapachu cytrusów (coś a' la zielone jabłuszko z cytrynką i świeżymi morelami) 

Dzięki wygodnej pompce bardzo łatwo i higienicznie można nałożyć płyn na włosy. Również szybko się rozprowadza i pomimo braku standardowych substancji myjących  - szampon pieni się normalnie. Producent zastąpił je łagodniejszymi detergentami i bezpiecznymi substancjami odpowiadającymi za mycie włosów. Dużą zaletą tego szamponu jest właśnie jego krótki skład , przez co wiem ,że szampon nie "wciska" nam niepotrzebnej chemii. 

 

Substancja jest bezbarwna i nie reaguje w żaden sposób ze skórą oraz można ją bardzo łatwo zmyć. Niestety moja skóra reaguje z większością detergentów myjących (popularne szampony, żele do mycia, peelengi i płyny do kąpieli) ale tu się udało :) 

Jestem już po kilkunastu myciach głowy DAILY USE i muszę przyznać ,że jestem tym szamponem mile zaskoczona. Zużyłam może 1/4 szamponu i myślę, że wystarczy mi jeszcze na długi czas. 

Co do samych efektów - zauważyłam zmianę na moich końcówkach - nie rozdwajają się i wyglądają o wiele zdrowiej. Myślę,że moje włosy zyskały też trochę na objętości ,ponieważ nie są obciążone chemicznie. 

Według mnie mocne 9/10 (wciąż testuję ten produkt,dlatego z oceną końcową jeszcze się wstrzymam) Myślę ,że po skończeniu tej buteleczki dokupię nową, jednak z innym przeznaczeniem - może przeciw wypadania włosów. 

Cena 500ml w sklepie internetowym Organiczne Włosy to aktualnie 36 zł. Wydaje mi się,że to niedużo patrząc na to ,że nie wykorzystałam nawet połowy zawartości po tylu myciach głowy.

Póki co jestem nastawiona bardzo pozytywnie na markę INSIGHT. Mam nadzieję też, że moja (debiutancka) recenzja była dla kogoś pomocna. :) Zapewne w przyszłości podejmę się oceny innych szamponów z tej marki - póki co muszę skończyć tą buteleczkę. :)

:)

Re: Re:

koniecznie musze wypróbować skoro piszesz że zadziałał dobrze na twoje końcówki, ja ze swoimi mam ogromny problem, łatwo się wysuszają i uwielbiają się rozdwajać, może ten szampon mi pomoże wreszcie :)

Re: Re:

Nie znam tej marki... Mój ulubiony szampon to Inoar- z zawartością oleju arganowego. Bardzo dobrze nawilża włosy, jednocześnie ich nie obciążając. Myślę, że warto zwracać uwagę na skład kosmetyków. Obecnie olej arganowy to mój faworyt. A włosy bosko po nim pachną :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Re:

Muszę koniecznie wypróbować! (h)

K.K.
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: