Re: Puder kolorowy dla cery tłustej/trądzikowej oraz dobranie odcienia

  • 2019-07-29, o 14:19
  • 6
  • 3 886
  • 4
  • 4

Re: Puder kolorowy dla cery tłustej/trądzikowej oraz dobranie odcienia

Siemka! :)Poszukuję dobrego pudru kolorowego, którego mogłabym używać, by na szybko poprawić koloryt skóry przed wyjściem :oChodzi o to, że ze względu na mój typ cery, nie chcę nakładać całej gamy produktów (od podkładu po korektor na pudrze kończąc) ze względu na uczucie ciężkowści i stan mojej twarzy po calodniowym noszeniu pełnej tapety ;(Przez długi czas zupełnie pomijałam wszystko i malowałam tylko oczy/usta na codzień, podkład itd. tylko na jakąś okazję, żeby nie męczyć tak skóry, a od pewnego czasu na primer (używam La Roche-Posay Effeclair DUO+ jako primera, świetnie się sprawdza) nakładałam małą ilość pudru transparentego żeby nieco zmatowić twarz, jednak chciałabym jej nadać koloru i nieco wygasić pozostające przebarwienia i blizny po trądziku.A jak już o kolorze mówimy, to jakie macie sprawdzone sposoby na dobieranie odcienia? Nigdy nie miałam dobrze dobranego podkładu itd., dlatego się poddałam i postawiłam na transparentne produkty :DZ góry dziękuję za pomoc!

Re: Puder kolorowy dla cery tłustej/trądzikowej oraz dobranie odcienia

nalozenie korektora, podkladu i pudru nie wiaze sie z tzw"tapeta", podstawa jest odpowiedni dobor produktow, wazne zeby byly dobrej jakosci. Osobisie polecam stosowanie transparentnych pudrow dlatego ze automatycznie dosttosowuja sie  do odcienia skory

Re: Puder kolorowy dla cery tłustej/trądzikowej oraz dobranie odcienia

nalozenie korektora, podkladu i pudru nie wiaze sie z tzw"tapeta", podstawa jest odpowiedni dobor produktow, wazne zeby byly dobrej jakosci. Osobisie polecam stosowanie transparentnych pudrow dlatego ze automatycznie dosttosowuja sie  do odcienia skory

2019-07-29 17:50:14 autor rdmakeup

No ja tą "podstawę" tak nazywam. Ale też tak jak mówiłam, chcę zrezygnować z produktów transparentnych by móc dobrze zakryć zaczerwienienia i inne niedoskonałości.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Puder kolorowy dla cery tłustej/trądzikowej oraz dobranie odcienia

Ja bym poszła i zobaczyła w jakiejś drogerii, jak takie pudry wyglądają i szukała czegoś neutralnego na start, by nie wpadało ani w róż, ani w żółć, gdyż w połączeniu z podkładem może wyjść różnie. Są próbki, nawet sprawdź na ręce mniej więcej jak to wygląda - puder nie powinien być widoczny. Jeśli chcesz zakryć przebarwienia itp, zastanów się nad lekkim korektorem, który będziesz aplikować punktowo w połączeniu z lekkim podkładem, żebyś nie miała poczucia obciążenia. Ostatnio używałam Lumene CC Cream i krycie ma wystarczające, a zawsze można je uzupełnić. :)

Re: Puder kolorowy dla cery tłustej/trądzikowej oraz dobranie odcienia

Nie tak łatwo dobrać odcień pudru, jeśli ma to być produkt kolorowy. Najlepiej chyba byłoby wybrać się do sklepu i tam szukać. Ja też kiedyś aplikowałam sam kolorowy puder na twarz, jak miałam nieskazitelną cerę. Przypomniałaś mi stare dobre czasy :D

Re: Puder kolorowy dla cery tłustej/trądzikowej oraz dobranie odcienia

Ja bym poszła i zobaczyła w jakiejś drogerii, jak takie pudry wyglądają i szukała czegoś neutralnego na start, by nie wpadało ani w róż, ani w żółć, gdyż w połączeniu z podkładem może wyjść różnie. Są próbki, nawet sprawdź na ręce mniej więcej jak to wygląda - puder nie powinien być widoczny. Jeśli chcesz zakryć przebarwienia itp, zastanów się nad lekkim korektorem, który będziesz aplikować punktowo w połączeniu z lekkim podkładem, żebyś nie miała poczucia obciążenia. Ostatnio używałam Lumene CC Cream i krycie ma wystarczające, a zawsze można je uzupełnić. :)

2019-07-29 19:47:36 autor comfortinnending

Tyle właśnie że punktowo by wyszło na 3/4 twarzy :) Puder rzeczywiście nie musi być widoczny, ale myślałam nad takim, który ma w sobie kapkę zieleni, widziałam takie na stronie i spróbuję poszukać czegoś podobnego w drogeriach. Oczywiście składanim się bardziej w stronę dermakosmetyków, ale po prostu muszę się przejść i popatrzeć :)

Re: Puder kolorowy dla cery tłustej/trądzikowej oraz dobranie odcienia

Nie tak łatwo dobrać odcień pudru, jeśli ma to być produkt kolorowy. Najlepiej chyba byłoby wybrać się do sklepu i tam szukać. Ja też kiedyś aplikowałam sam kolorowy puder na twarz, jak miałam nieskazitelną cerę. Przypomniałaś mi stare dobre czasy :D

2019-07-30 10:36:53 autor koniczyna684

Tak zrobię :)No ja o nieskazitelną walczę :D Wprawdzie piękny jest świat, gdy się ma 20 lat, ale cera daje popalić ostro :P

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: