Re: Pędzle na dobry start

  • 2018-06-11, o 11:43
  • 19
  • 7 164
  • 13
  • 15

Re: Pędzle na dobry start

Witam.

Na wstępie napiszę, że jestem mężczyzną i czuję się całkowicie zielony w temacie. Bądźcie wyrozumiałe :D

Szukam jakiegoś zestawu dla dziewczyny, która zaczyna kompletować profesjonalny zestaw do makijażu. 

Czegoś, co będzie mogła stosować na swoich klientkach. Zamierzam wydać około 500zł. To za mało? Jezeli okaże się, ze np. za 700 jest jakiś mega zestaw "must have" to się szarpnę.

Chciałbym, żeby było to coś z górnej półki, czyli lepiej mniej elementów, ale lepszej jakości. Mam nadzieję, że nie bedzie to jeden pędzel :) Najlepiej żeby to były jakieś najbardziej standardowe/ popularne rozwiązania.

Ona się zna na tym, ale niestety nie moge zapytać :o

 

Z góry dzięki za pomoc :D  Bo pomozecie mi, prawda?

Pozdrawiam.

Re: Pędzle na dobry start

Ja polecam pędzle firmy zoeva! Za 500 zł można kupić już mega fajny i duży set pędzli, jakościowo bosko, wygląd tak samo :) ja sama posiadam pędzle z Zoevy seria Rose Gold i makijaż tymi pedzlami robi się sam!!! :)
K.K.

Re: Pędzle na dobry start

Tez jestem za Zoevą

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Pędzle na dobry start

tak jak dziewczyny piszą, zoeva :) a przy wyborze konkretnych pędzli czy zestawu może Ci pomóc youtube. poszukaj filmów typu podstawowe/ najczęściej używane pędzle do makijażu. albo poszukaj opinii o konkretnym zestawie jak już jakiś upatrzysz :)

Re: Pędzle na dobry start

Również obstawiałabym Zoevę ;) W tych pieniądzach spokojnie się zmieścisz, a Twoja kobieta na pewno będzie zachwycona ;) 

Re: Pędzle na dobry start

Raczej nie kupuj zestawu, tylko wybierz i skompletuj konkretne sztuki, bo w zestawie jednej danej marki zawsze znajdą się ze 2-3, których nie wykorzysta, a braknie tych "przydatniejszych". Lepiej ewentualnie później dokupić te, które będzie na pewno używać. 

Pęzdzle na start przy malowaniu klientów:  

Twarz:

pędzel do podkładu średniego rozmiaru np. typu kabuki lub flat top - super byłoby mieć oba typy

pędzel do korektora - nie kupuj tych płaskich, zdecydowanie lepsze są w typie malutkich wersji flat topów np. sigma p80 lub zbite i stożkowate jak hakuro h22 

pędzel do pudru - bardzo duży wybór, najlepiej zapytaj jaki kształty, wielkość i włosie by jej najbardziej odpowiadało

pędzel do konturowania/bronzera/różu - skośny np. zoeva 127,128 lub stożkowaty np. sigma f25 lub hakuro h14

pędzel do rozświetlacza/różu - osobiście najbardziej lubię duże "miotełki" np. zoeva 105 

 

Oczy: 

Pędzel do cieni (tu może się przydać nie jeden, a kilka takich pędzelków) pędzelek w kształcie zoeva 227, hakuro h79 albo sigma e25 to must have w makijażu oczu.

Precyzyjny pędzelek skośny do brwi i kresek jak np. sigma e65, zoeva 317 lub hakuro h85  

Pędzel "miotełka" lub "puchacz" do rozcierania cieni np. zoeva 228 

Pędzel "pencil brush" do rozcierania kresek np. zoeva 230, Hakuro H78, czy sigma e30

Ewentualny cienki pędzelek do eyelinera (może być używany również do ust) - w zależności jakiego eyelinera będzie używać, do płynnych nada się bardziej miękki, cienki i elastyczny, a do żelowych bardziej zbity i ciut grubszy. Z tego co pamiętam marka Maestro posiada różne rozmiary takich pędzelków. 

 

Pamiętaj, że zastosowania jednego pędzla mogą być bardzo różne przykładowo pędzel puchacz do cieni lub pęzdel do korektora może być używany do rozświetlacza. W zależności od tego jakie efekty chcemy uzyskać.  

 

Z marek polecam wymienioną wcześniej Zoeve, porównywalną, a w wielu wypadkach lepszą Sigmę, ale także M brush i Nanshy. Warto się zastanowić też nad Hakuro, w tym wypadku mam na myśli raczej pędzle do twarzy i odradzałabym na początek pędzle z białego włosia kozy. 

 

:)

Re: Pędzle na dobry start

Rownuez polecam pedzle Zoeva

Re: Pędzle na dobry start

3 razy zoeva na tak, przechodzi dalej! :D hahah
K.K.

Re: Pędzle na dobry start

Jak skromny budżet to lepiej Hakuro, ale tak to też polecam Zoeva.

Re: Pędzle na dobry start

Hakuro. Chociaż z aliexpress pędzle też są fajne ;)

Re: Pędzle na dobry start

Dla mnie Hakuro jest super :)

Mam 6 różnych i jestem mega zadowolona. Po roku nic się z nimi nie dzieje. Tylko trzeba dbać.

Alicja :)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: