Przeróbki:)

  • 2011-08-24, o 21:02
  • 58
  • 17 102
  • 18
  • 35

Re: Przeróbki:)

Wystarczy mieć tabelę rozmiarów jakiegoś producenta (Konrad, Kinga itd) To jak ja dobieram biustonosz:
1. Mierzę obwód pod biustemciasno i wychodzi np 69 cm odejmuję od tego 5 cm (biustonosz to nie taśma krawiecka że się nie rozciąga podczas noszenia) wychodzi 64 wiec najbliższy rozmiar to 65cm pod biustem.
2. Pochylam się i mierzę luźno i wychodzi 85 więc wg tabeli jest miseczka D
http://www.twojaobsesja.pl/informacyjna-17.html
Tu jest link do rozmiarówki z Konrada bardzo fajna firma i większość polskich firm ma podobną rozmiarówkę. W brew pozorom mam mały biust:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Przeróbki:)

Wystarczy mieć tabelę rozmiarów jakiegoś producenta (Konrad, Kinga itd) To jak ja dobieram biustonosz:
1. Mierzę obwód pod biustemciasno i wychodzi np 69 cm odejmuję od tego 5 cm (biustonosz to nie taśma krawiecka że się nie rozciąga podczas noszenia) wychodzi 64 wiec najbliższy rozmiar to 65cm pod biustem.
2. Pochylam się i mierzę luźno i wychodzi 85 więc wg tabeli jest miseczka D
http://www.twojaobsesja.pl/informacyjna-17.html
Tu jest link do rozmiarówki z Konrada bardzo fajna firma i większość polskich firm ma podobną rozmiarówkę. W brew pozorom mam mały biust:)

Nitka24

Hmmm... wedlug tej tabeli wychodzi mi B a ja mam E , to sa tylko takie zblizone rozmiary ale to jeszcze nie to. Kalkulatorek, ktory podalam daje duzo dokladniejszy wynik.
A ja wymierzylam sie jakis czas temu na forum - Lobby Biusciastych. Dowiedzialam sie tam duzo ciekawych rzeczy, ktorych wczesniej nie wiedzialam np. ze biustonosz nie powinien odstawac w mostku, w obwodzie nie powinien sie przesuwac czyli przy podnoszeniu rak w gore stanik nie powinien sie podnosic ( pamietam swoje narzekanie i kolezanek, ze stanik podjezdza do gory na plecach, teraz juz mi to nie grozi). Ale najwazniejsze zeby buly nie wystawaly z misek, zakladajac stanik trzeba sie lekko pochylic i dokladnie reka wgarnac piersi do miseczek. Dobrze dobrany biustonosz to jednak podstawa .

Re: Przeróbki:)

Też byłam na tym forum tyle że dla małobiuściastych i właśnie z niego wiem jak się mierzyć. Akurat mnie ten kalkulator podaje że mam 70B (obwód jest za duży a miska za mała- raz mi się udało trafić z obwodem że 70 był ok) a wg tabeli mam 65D i jestem zadowolona bo nic mi nie podjeżdża anie się nie zsówa i miska obejmuje całą pierś, fiszbina się nie wbija.
Jakim sposobem ci wyszło B? Przecież widać że masz spory biust i że w B by ci się nie zmieścił:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Przeróbki:)

Też byłam na tym forum tyle że dla małobiuściastych i właśnie z niego wiem jak się mierzyć. Akurat mnie ten kalkulator podaje że mam 70B (obwód jest za duży a miska za mała- raz mi się udało trafić z obwodem że 70 był ok) a wg tabeli mam 65D i jestem zadowolona bo nic mi nie podjeżdża anie się nie zsówa i miska obejmuje całą pierś, fiszbina się nie wbija.
Jakim sposobem ci wyszło B? Przecież widać że masz spory biust i że w B by ci się nie zmieścił:)

Nitka24

No bo taka ta tabela . Przecietnie staniki sa tak szyte, ze jak duze miski do duzy obwod albo odwrotnie - male miski to maly obwod a przeciez wcale tak nie jest. Wedlug tej tabeli musialabym kupic rozmiar 15 cm szerszy w obwodzie i duzo mniejsze miski, tak wyszlo .

Re: Przeróbki:)

Zasady mierzenia i dobierania staników znam:) Ale tak jakoś wolałabym to jednak skonsultować ze specjalistką:) Zresztą wiadomo, że ilu producentów tyle różnych rozmiarów. Warto więc dokładnie przymierzać każdy kupiony stanik a nie sugerować się tylko i wyłącznie tym, że wg tabeli ma się np. 75 B

Re: Przeróbki:)

Zasady mierzenia i dobierania staników znam:) Ale tak jakoś wolałabym to jednak skonsultować ze specjalistką:) Zresztą wiadomo, że ilu producentów tyle różnych rozmiarów. Warto więc dokładnie przymierzać każdy kupiony stanik a nie sugerować się tylko i wyłącznie tym, że wg tabeli ma się np. 75 B

2011-10-12 17:30:44 autor karoligrz

 

Zgadzam się.. ilu producentów tyle "wersji" jednego rozmiaru. Zawsze warto przymierzyć :)

Re: Przeróbki:)

ja również jestem za tym żeby przymierzać ,bo miseczka miseczce nie równa ,u mnie nie ma opcji żebym kupila stanik bez wcześniejszego  przymierzenia

Re: Przeróbki:)

Oj tak, wybór odpowiedniego stanika to godziny przymierzania... :)

Re: Przeróbki:)

Ja ostatnio bardzo się zdziwiłam, kupiłam 2 tej samej firmy, jeden przymierzyłam, drugi wzięłam bo stwierdziłam że skoro pierwszy pasował idealnie to drugi pewnie też, skoro to ta sama firma a tu niespodzianka bo drugi okazał się za mały ;)

Re: Przeróbki:)

Ja ostatnio bardzo się zdziwiłam, kupiłam 2 tej samej firmy, jeden przymierzyłam, drugi wzięłam bo stwierdziłam że skoro pierwszy pasował idealnie to drugi pewnie też, skoro to ta sama firma a tu niespodzianka bo drugi okazał się za mały ;)

2015-07-31 11:17:35 autor KamiluŚkaa

dlatego warto zawsze przymierzać

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: