Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera,itp

  • 2014-01-09, o 20:41
  • 32
  • 22 648
  • 19
  • 28

Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera,itp

Polecam Wam fajna stronke z przepisami na wlasnej roboty,tanio i latwo ,kremy do mycia twarzy ,kremy do twarzy itp

http://www.zielonykoszyczek.pl/2012/02/ ... mycia.html

Migdałowy krem do mycia twarzy wg przepisu dr.Hauschka. Pochodzi z książki Das Dr. Hauschka-Konzept - Schönheit pur Susan West Kurz.
Nadaje się w zasadzie do każdego rodzaju skóry. Jest delikatny dla suchej i wrażliwej cery. Tłustą i z niedoskonałościami natomiast oczyszcza, nie zapychając porów. Mój domowej roboty krem przypomina Krem do mycia dr.Hauschka, o którym pisałam tutaj, lub Angels on Bare Skin, lub Cyszczącą Plastelinką Lawendowej Farmy tutaj. Ma jednak małą przewagę nad powyższymi produktami - masełko można zjeść. Pastą można posmarować chlebek i mamy trochę zdrowszy odpowiednik Nutelli

Przepis podstawowy

co jest potrzebne: Garść migdałów w całości ze skórką. Mielone do tego celu niestety się nie nadają. Do mojej mieszanki użyłam 200g migdałów, to jednak za dużo. Moim zdaniem połowa z tego w zupełności wystarczy. Dodatki wg uznania (o tym poniżej)

wykonanie: To najtrudniejsza część zadania. Migdały należy mielić tak długo, aż powstanie pasta - masło migdałowe. Konsystencja nie powinna jednak być zbyt ziarnista. Nie chcemy przecież peelingu. Do tego celu najbardziej nadaje się młynek do kawy, melakser, lub ostatecznie blender. Ten ostatni może jednak nie sprostać zadaniu. Przygotowując swoją pastę używam najpierw młynka do orzechów, później blendera. Młynek mieli migdały, nie robi z nich jednak pasty. Blender natomiast rozdrabnia migdały wydobywając z nich olej i tworzy mięciutką pastę.Jak tylko powstanie w miarę wilgotna masa Wasz domowej roboty kosmetyk jest już w zasadzie gotowy Teraz można dodać kilka kropel oleju ze słodkich migdałów. Krem będzie bardziej zwarty i oleisty. Troszkę rozrabiamy i gotowe! Kremik przechowujemy z zamkniętym opakowaniu najlepiej w lodówce.

Jeśli jednak chcielibyście udoskonalić pastę, zerknijcie poniżej

Dodatki

Przepis podstawowy można odpowiednio zmodyfikować, dodając kolejne składniki. Poniżej kilka opcji:

Chcecie domowej roboty Angels on Bare Skin? Wysarczy do pasty dodać troszkę białej glinki, suszonych kwiatków lawendy oraz kilka kropel lawendowego olejku eterycznego.
Krem do mycia będzie bardziej nawilżający i kojący, jeśli dodamy mąki owsianej, bądź drobno zmielonych płatków owsianych. Płatki owsiane są niesamowicie kojące. Wprost idealne dla skóry suchej, podrażnionej, atopowej. Ponadto płatki podobnie jak migdały zawierają dużo witaminy E i są przeciwutleniaczami. Zatem aby wzbogacić nasz krem do mycia, dodajemy łyżkę zmielonych płatków owsianych. Zastanawiam się, czy nie dałoby się dodać łyżki płatków owsianych do jeszcze całych migdałów i je razem zmielić.
Miód to cudowny środek nawilżający i regeneracyjny, idealny dla skóry suchej. Jeśli chcemy aby nasz krem do mycia twarzy był bardziej odżywczy, wystarczy łyżka miodu. Uwaga! Osoby z uczuleniami powinny uważać.
Składnikami, które również wzbogacą nasz krem do mycia są również zioła: rumianek, nagietek, kwiat lipy oraz szałwia. Rumianek łagodzi, działa przeciwzapalnie, zapobiega stanom zapalnym skóry. Nagietek łagodzi podrażnienia skóry, działa przeciwzapalnie. Kwiat lipy pięknie nawilża. Szałwia natomiast działa ściągająco i przeciwzapalnie. Podobnie jak z powyższymi składnikami wystarczy niecała łyżka ziół, uprzednio rozdrobnionych. Gotowe!
Mój ulubiony przepis to odrobina oleju ze słodkich migdałów, kilka kropel lawendowego olejku eterycznego oraz trochę suszu z lawendy i nagietka.

sposób użycia: Niewielką ilość pasty łączymy z wodą w zagłębieniu dłoni i rozrabiamy palcami, tak aby powstała emulsja. Nakładamy na zwilżoną twarz i podobnie jak Krem do mycia dr.Hauschka (opisany tu) delikatnie rozprowadzamy, lekko wciskając w skórę. Nie wcieramy (!) Spłukujemy letnią wodą. Na koniec przykładamy zimny kompres.

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera

Domowej roboty mleczko do demakijażu

Kochani dzisiaj znów przepis na kosmetyk W książce „5 przemian w kuchni i w życiu” Ewy Dobek znalazłam sposób na domowe mleczko do twarzy. Postanowiłam je umieścić w dzisiejszym poście pomimo, że nie testowałam go zbyt długo. Bardzo mi się spodobało od pierwszego użycia. Moją wersję nieco zmodyfikowałam i myślę, że każda z Was taką modyfikację może wprowadzić według własnego uznania i potrzeb. Oczywiście jeśli będziecie chciały wypróbować mleczko. Zacznijmy jednak od przepisu podstawowego.

składniki: 20g odtłuszczonego mleka w proszku, 1 łyżka miodu, 100ml przegotowanej wody lub wody różanej, 20ml oleju z awokado, 20ml ze słodkich migdałów.

wykonanie: Mleko i miód rozpuszczamy w ciepłej wodzie. Dodajemy olejki. Przelewamy następnie mieszankę do butelki i silnie wstrząsamy. Gotowe!

przechowywanie: w lodówce

moja wersja mleczka & opinia: Jak już pisałam zmodyfikowałam nieco przepis. Moje mleczko przygotowałam z połowy składników. Nie użyłam także oleju z awokado, ponieważ obawiałam się, że nie będzie mi służył. Dodałam kolejno 15ml oleju ze słodkich migdałów oraz 5ml z róży. Są to oleje współpracujące z moją kapryśną buzią. Trochę bałam się pierwszego użycia. Nie jestem zwolenniczką miceli i mleczek. Wiele mnie podrażnia, szczypie w oczy, lepi się. Moje mleczko bardzo mnie zaskoczyło. Ładnie, i co najważniejsze delikatnie zmyło makijaż. Nie szczypało również w oczy. Buzia się niestety trochę lepiła, powiedziałabym w standardowy dla tego typu kosmetyku sposób. Była za to pyszna Po mleczku, czy micelu i tak myję twarz, więc lepienie nie jest dla mnie problemem. Myślę, że warto wypróbować ten błyskawiczny przepis.

Ciekawa jestem Waszych wrażen

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera

Maseczka drożdżowa na skórę głowy i nie tylko

Obok odżywiania włosów maskami, postanowiłam odżywić także skórę głowy. W tym celu wyszukałam w internecie przepis na prostą Maseczkę drożdżową, sprawiającą, że włosy rosną jak na drożdżach .

Przepis: Dokładnie mieszamy 1/2 szklanki ciepłego mleka + żółtko,+ małą łyżeczkę oliwy z oliwek, +pół kostki drożdży,+ kropelkę olejku rozmarynowego lub lawendowego.
Nakładamy papkę na umyte wilgotne włosy, a przede wszystkim na skórę głowy. Następnie należy zawinąć włosy w folię i ciepły ręcznik. Pozostawiamy na około 30min.

Dobroczynny wpływ mają także płukanki do włosów. Są dla skóry głowy i włosów jak tonik dla naszej buzi. Moją ulubioną jest ziołowo-cytrynowa. Dodaję sok z cytryny, ponieważ nie lubię zapachu octu. Nie przeszkadza mi delikatne działanie rozjaśniające cytryny. W moim przypadku jest bardzo, bardzo delikatne. Osoby chcące uniknąć tego efektu powinny użyć jednak octu. Ulubionym ziółkiem w płukance jest lipa (kojąca, nawilżająca) lub nagietek (dla rudych ). O ziołowych płukankach napiszę wkrótce

Oprócz powyższych zabiegów będę nadal stosowała olejek Gaia i maskę Pat&Rub, pisałam o nich tu i tu. Nie mam pojęcia kiedy znajdę na to wszystko czas. Może synek pomoże mi w przygotowywaniu różnych papek i nakładaniu ich na włosy? Trzymajcie kciuki, żebym wygrała wojnę, nie tylko bitwę o piękne i gęste włosy

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera

Migdałowy krem do mycia twarzy

Przepis podstawowy

co jest potrzebne: Garść migdałów w całości ze skórką. Mielone do tego celu niestety się nie nadają. Do mojej mieszanki użyłam 200g migdałów, to jednak za dużo. Moim zdaniem połowa z tego w zupełności wystarczy. Dodatki wg uznania (o tym poniżej)

wykonanie: To najtrudniejsza część zadania. Migdały należy mielić tak długo, aż powstanie pasta - masło migdałowe. Konsystencja nie powinna jednak być zbyt ziarnista. Nie chcemy przecież peelingu. Do tego celu najbardziej nadaje się młynek do kawy, melakser, lub ostatecznie blender. Ten ostatni może jednak nie sprostać zadaniu. Przygotowując swoją pastę używam najpierw młynka do orzechów, później blendera. Młynek mieli migdały, nie robi z nich jednak pasty. Blender natomiast rozdrabnia migdały wydobywając z nich olej i tworzy mięciutką pastę.Jak tylko powstanie w miarę wilgotna masa Wasz domowej roboty kosmetyk jest już w zasadzie gotowy

Teraz można dodać +kilka kropel oleju ze słodkich migdałów . Krem będzie bardziej zwarty i oleisty. Troszkę rozrabiamy i gotowe! Kremik przechowujemy z zamkniętym opakowaniu najlepiej w lodówce.

Jeśli jednak chcielibyście udoskonalić pastę, zerknijcie poniżej

Dodatki

Przepis podstawowy można odpowiednio zmodyfikować, dodając kolejne składniki. Poniżej kilka opcji:

Chcecie domowej roboty Angels on Bare Skin?

Wystarczy do pasty dodać troszkę + białej glinki,+ suszonych kwiatków lawendy oraz+ kilka kropel lawendowego olejku eterycznego

.
Krem do mycia będzie bardziej nawilżający i kojący, jeśli dodamy mąki owsianej, bądź + drobno zmielonych płatków owsianych.!!!

Płatki owsiane są niesamowicie kojące. Wprost idealne dla skóry suchej, podrażnionej, atopowej. Ponadto płatki podobnie jak migdały zawierają dużo witaminy E i są przeciwutleniaczami. Zatem aby wzbogacić nasz krem do mycia, dodajemy łyżkę zmielonych płatków owsianych. Zastanawiam się, czy nie dałoby się dodać łyżki płatków owsianych do jeszcze całych migdałów i je razem zmielić.
Miód to cudowny środek nawilżający i regeneracyjny, idealny dla skóry suchej. Jeśli chcemy aby nasz krem do mycia twarzy był bardziej odżywczy, wystarczy łyżka miodu. Uwaga! Osoby z uczuleniami powinny uważać.
Składnikami, które również wzbogacą nasz krem do mycia są również zioła: rumianek, nagietek, kwiat lipy oraz szałwia. Rumianek łagodzi, działa przeciwzapalnie, zapobiega stanom zapalnym skóry. Nagietek łagodzi podrażnienia skóry, działa przeciwzapalnie. Kwiat lipy pięknie nawilża. Szałwia natomiast działa ściągająco i przeciwzapalnie. Podobnie jak z powyższymi składnikami wystarczy niecała łyżka ziół, uprzednio rozdrobnionych. Gotowe!
Mój ulubiony przepis to odrobina oleju ze słodkich migdałów, kilka kropel lawendowego olejku eterycznego oraz trochę suszu z lawendy i nagietka.

sposób użycia: Niewielką ilość pasty łączymy z wodą w zagłębieniu dłoni i rozrabiamy palcami, tak aby powstała emulsja. Nakładamy na zwilżoną twarz i podobnie jak Krem do mycia dr.Hauschka (opisany tu) delikatnie rozprowadzamy, lekko wciskając w skórę. Nie wcieramy (!) Spłukujemy letnią wodą. Na koniec przykładamy zimny kompres.

Motylek
Wlasnie go zrobilam ,serdecznie polecam !

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera,itp

fajnie byłoby stworzyć taki krem do twarzy

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera,itp

Ja zaczynam przestawiać się na naturalne i domowe kosmetyki :)

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera,itp

mnie się nie chce robic samej takich rzeczy

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera,itp

Maska z siemienia

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera,itp

Suchy szampon do włosów z mąki kukurydzianej, kakao i kilku kropel olejku herbacianego :)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera,itp

Ja lubię maski domowe do włosów albo peelingi cukrowe

Re: Produkty Wlasnej Domowej ROBOTY(zele do mycia,kremy,sera,itp

robiłam tylko maski do włosów 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: