Poród i inne sprawy z nim związane

  • Temat zamknięty
  • 2013-02-28, o 00:59
  • 89
  • 24 941
  • 19
  • 29

Re: ŁÓŻECZKA DZIECIĘCE

a tak trochę odbiegając od tematu, bo nie chciałam zakładać nowego wątku to słyszałyście, że ostatnio jest modny poród w domu? w sumie to całkiem dobre, tylko jeśli ciąża przebiega prawidłowo i wszystko jest ok.

RedBlush

W Holandii to normalka, jak tu przyjechalam to zeby rodzic w szpitalu trzeba bylo miec wskazanie od lekarza innaczej trzeba bylo zaplacic sporo pieniedzy. Ja juz mialam lozko porodowe w pokoju z czerwonego krzyza, mozna miec swoje ale trzeba je podwyzszyc, sa do tego specjalne klocki. Nie chcialam rodzic w domu, ale nie mialam wyboru. Pod koniec ciazy wszystko sie pokomplikowalo tak wiec rodzilam w szpitalu.
Jednym odpowiada porod w domu innym w szpitalu. Ja gdybym miala jeszcze rodzic wybralabym szpital. A tak apropo\'s porodu w domu, to moja mama urodzila mnie w domu a porod odbieral moj dziadek - lekarz .

O tego z tym łózkiem nie wiedziałam,że trzeba podwyższane.. kiedyś bardzo dużo było porodów w domu, ale też dużo komplikacji..

Re: ŁÓŻECZKA DZIECIĘCE

Tak, polozna nie moze sie schylac, musi byc odpowiednia wysokosc lozka. Ale sie usmialam jak polska polozna opisywala na forum jak odbierala porod w domu i wylaczyli prad, trzeba bylo zapalic swieczki, no nie chcialabym byc na miejscu tej rodzacej hahaha.
Ps. W Holandii jesli ciaza rozwija sie prawidlowo cala ciaze prowadzi polozna i odbiera porod. Mozesz przezyc cale zycie w Holandii i ginekologa na oczy nie zobaczyc .

Re: ŁÓŻECZKA DZIECIĘCE

ja juz chyba bym wolała przy świeczkach:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: ŁÓŻECZKA DZIECIĘCE

Hahaha, mozna i tak. W moim rodzinnym miasteczku, w Polsce oczywiscie, mozna ponoc rodzic w jacuzzi i przy swieczkach .

Re: ŁÓŻECZKA DZIECIĘCE

faza , romantyczny nastrój przy porodzie.. o ciekawych rzeczy się można od Ciebie Megi dowiedzieć

Re: ŁÓŻECZKA DZIECIĘCE

I jeszcze szampana! Zeby mozna bylo sobie od razu chlapnąć w tej wannie po 9 miesiacach abstynencji:D hahahaha

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: ŁÓŻECZKA DZIECIĘCE

Ps. W Holandii jesli ciaza rozwija sie prawidlowo cala ciaze prowadzi polozna i odbiera porod. Mozesz przezyc cale zycie w Holandii i ginekologa na oczy nie zobaczyc .

megi1828

Wiesz to nawet dobre jest, bo jeśli jedna osoba całą ciąże nadzoruje a potem odbiera poród to czuła bym się bezpieczniej.. bo w Polsce czasem można trafić na dobrego ginekologa a poród może jakiś idiota odbierać , też powinno być takie coś w polsce z tą położną.

Re: ŁÓŻECZKA DZIECIĘCE

faza , romantyczny nastrój przy porodzie.. o ciekawych rzeczy się można od Ciebie Megi dowiedzieć

RedBlush

Calkiem powaznie, moja byla bratowa rodzila w wannie z hydromasazem, mowila ze byl nastroj, swieczki ...

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Porod i inne sprawy z nim zwiazane

Właśnie kiedyś słyszałam o takim porodzie w wannie, ale trochę bym się bała, no bo tak dziecko wpada do wody, no nie wiem dziwne to trochę, wiadomo, że w brzuchu dzidzia pływa sobie,ale łapie oddech a potem chlup do wody.. chyba staroświecka jestem.

Re: Poród i inne sprawy z nim związane

może wtedy nie przezywa szoku...z wody do wody:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: