Pofałdowana płytka paznokcia

  • 2011-12-08, o 10:51
  • 78
  • 165 285
  • 49
  • 63

Pofałdowana płytka paznokcia

Witam,

Od długiego czasu mam problem z płytką paznokci, jest mocno pofałdowana, można to też określić jako bruzdy. W mniejszym czy większym stopniu mam tak na wszystkich paznokciach, nawet u stóp. Stosuję polerkę, ale to działanie doraźne i nie zbyt częste, żeby nie zetrzeć całej płytki.

Mam pytanie, czy któraś z Was miała podobny problem i jak sobie z tym radziła?

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Podłączam się do pytania. Mnie też męczą podłużne bruzdy na paznokciach

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Znalazlam cos na ten temat:

Bruzdowanie podłużne.
Bruzdy wzdłużne zaczyna się od obłączka, a kończy na wolnym brzegu paznokcia. Słabo zaznaczone bruzdowanie jest normalnym objawem, może nasilać się wraz z wiekiem. Niekiedy płytka jest sucha, łamliwa i pękając odsłania łożysko paznokcia.
Bruzdowanie podłużne może być znacznie nasilone w niektórych chorobach: w liszaju płaskim, w reumatoidalnym zapaleniu stawów, w zaburzeniach krążenia.
Co robić?
Wygładź płytkę kostką matującą, a potem użyj polerki, w celu nadania połysku płytce. Zaleca się stosowanie specjalnych lakierów podkładowych lub lakierów z włóknami nylonowymi. W przypadkach pęknięcia płytki ukazującej obnażone łożysko, zastosuj specjalne kleiny do paznokci.

Bruzdowanie poprzeczne.
Bruzdowanie poprzeczne przejawia się w formie bruzd poziomych w poprzek płytki paznokciowej. Czasami bruzdy w miarę wzrostu paznokcia przesuwają się od macierzy do wolnego brzegu paznokcia. Bruzdowanie poprzeczne nie jest zjawiskiem fizjologicznym i pojawia się zawsze w skutek zadziałania czynników szkodliwych.
Najczęstsze przyczyny bruzdowania poprzecznego:
- po ciężkich chorobach zakaźnych i gorączkowych
- w chorobach skóry, zwłaszcza w wyprysku i w łuszczycy
- w niedożywieniu
- w nerwowym bawieniu się paznokciami
- wskutek urazu w obrębie macierzy paznokcia
- w odmrożeniach
- przy źle wykonanym zabiegu manicure lub pedicure

Co robić?
Nakładać złuszczające kremy na płytkę paznokcia, korygować kleiną.

Wiecej tutaj: http://www.profiakademia.pl/Wady-i-niep ... nokcia.php

Czytalam gdzies, ze jesli nieumiejetnie wycina sie skorki to uszkadza sie macierz paznokcia i rosnie on nieprawidlowo, pofaldowany.

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Dzięki Poprzeczne mam najwyraźniejsze na kciukach.
Tak myślałam, że to może mieć związek z moim przewlekłym zapaleniem skóry. Plus niewydolność krążenia. Nie piłuję ani nie szlifuję bo uważam to za stratę czasu. Działanie doraźne w tej kwestii jest dla mnie mało satysfakcjonujące. Czyli muszę z tym żyć i nie marudzić Krzywda mi się nie dzieje

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Też kiedyś pytałam o bruzdy na paznokciach w wątku - \'\'wiosenna laka na paznokciach\'\'. Nawet tam wstawiłam zdjęcia moich prążkowanych paznokci.

http://historiawlosow.blox.pl/html

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Ja mam te poprzeczne bruzdy, ale jedyna przyczyna ich powstawania, która pasuje z wymienionych to nieumiejętne wycinanie skórek... hmm...

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Ja polecam manicure japoński;) zabieg można robić u kosmetyczki bądź samemu w domu po zamówieniu zestawu (kosztuje 190zł) http://allegro.pl/e-p-najwiekszy-manicu ... 54446.html
U kosmetyczki (w moim mieście) zabieg kosztuje 35zł, a trzeba ich wykonać ok 10 by był skuteczny. Efekt jest genialny! Sama się temu poddawałam i nie żałuję;) Po zabiegu płytka wygląda jakby była pomalowana lakierem bezbarwnym, jest wzmocniona, nabłyszczona i taki efekt utrzymuje się przez 2 tygodnie po których należy wykonać kolejny zabieg. Po 10 zabiegach nie trzeba go już powtarzać;) Jest to troszeczkę kosztowne, ale jeśli bardzo dręczą Was te problemy paznokciowe to już po pierwszym zabiegu będziecie zadowolone!

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Sorry, ale ten zestaw wygląda trochę...tandetnie :/ I to za 190 zł :O

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Tak, tyle, że różnica jest taka, że nie jest on tandetny. Ja tylko podałam propozycję, mi to pomogło w odzyskaniu "zdrowia" paznokci. A zrobicie i skomentujecie jak chcecie

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Ja mam też poprzeczne na kciukach sądzę że od skórek złego wycinania.
Co do manicure japońskiego, widziałam na własne oczy efekty na koleżance, wręcz niewiarygodne jak jej sie paznokcie wzmocniły! miała miękkie, rozdwajające się i po przedłużaniu i po 2 zabiegu różnica była kolosalna.

pozdrawiam, Anka

Re: Pofałdowana płytka paznokcia

Dzięki Poprzeczne mam najwyraźniejsze na kciukach.
Tak myślałam, że to może mieć związek z moim przewlekłym zapaleniem skóry. Plus niewydolność krążenia. Nie piłuję ani nie szlifuję bo uważam to za stratę czasu. Działanie doraźne w tej kwestii jest dla mnie mało satysfakcjonujące. Czyli muszę z tym żyć i nie marudzić Krzywda mi się nie dzieje

lily

ja to samo. też kciuki. myslałam, że to jakiś brak witamin czy coś.. ale z drugiej strony ja nałogowo "odciągam" skórki. może to być od tego?

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: