Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

  • 2012-08-30, o 00:28
  • 73
  • 126 295
  • 52
  • 58

Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

Lód.

To bardzo efektywny sposób na przyniesienie ulgi swoim oczom. Redukuje swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie oczu. Jednak w ten sposób nie wyleczysz zapalenia, a jedynie zredukujesz jego objawy. Po prostu zamocz ręcznik w lodowatej wodzie i odciśnij nadmiar. Połóż ręcznik na oczach.

2.Miód i mleko.

Mleko podgrzej. Rozpuść miód w mleku w proporcjach 1:1. Używaj mikstury do przemywania oczu. Zamocz w niej płatek kosmetyczny i przemyj oczy. Możesz również użyć mleka z miodem i stosować jako kropli do oczu lub w formie kompresu.

3.Kolendra.

Weź garść świeżo zasuszonej kolendry i zagotuj w wodzie. Gdy wystygnie odcedź ją. Przemywaj oczy wodą z kolendry, lub stosuj w formie kompresu. Pomoże uśmierzyć ból i swędzenie.

4.Gorący kompres.

Zrób sobie takowy z dodatkiem olejków, na przykład różanego, lawendowego czy rumiankowego. Dodaj kilka kropel wybranego olejku na ręcznik namoczony w gorącej (ale nie wrzącej) wodzie i połóż na oczy. Trzymaj do momentu, aż ręcznik będzie chłodny. Nakładaj w ten sposób kompres 3-4 razy dziennie. Gorący kompres usunie infekcję z oczu i da poczucie komfortu.

5.Nasiona kopru.

Ugotuj trochę nasion kopru w wodzie i pozostaw do wystygnięcia. Następnie odcedź i samą wodą przemywaj oczy dwa razy dziennie. Zmniejszy się zaczerwienienie i ból.

6.Ziemniak.

Surowego ziemniaka dokładnie umyj i pokrój na plasterki. Plasterek połóż na zainfekowanym oku. Powtarzaj co wieczór przez trzy kolejne dni.

7.Kurkuma, szafran indyjski.

Zmieszaj 2 łyżeczki kurkumy z 1 szklanką wrzącej wody. Stosuj w formie gorącego kompresu.

8.Nagietek.

Ugotuj 2 łyżki płatków nagietka w 1 szklance wody i pozostaw do wystygnięcia. Przemywaj oczy tą miksturą lu zastosuj w formie kompresu.

9.Aloes.

Zamocz płatek kosmetyczny w olejku aloesowym i przemyj oko, lub nasącz czysty ręcznik w olejku i połóż go na oko w formie kompresu (1/2 łyżeczki aloesu w szklance chłodnej, przegotowanej wody).

10.Agrest.

Zmieszaj 1 szklankę soku z agrestu z 2 łyżkami miodu i pij dwa razy dziennie.

11.Soki warzywne.

Bardzo pomocne przy zapaleniu spojówek. Zmieszaj 200 ml soku ze szpinaku z 300 ml soku z marchewki. Możesz też zrobić sok z 200 ml soku z pietruszki z 300 ml soku z marchewki. Pij regularnie.

12.Sól.

Rozpuść trochę soli w szklance wrzątku. Pozostaw do schłodzenia, ale mikstura powinna być trochę ciepła. Zrób kompres lub przemyj oko.

13.Jogurt.

Zaaplikowany w formie gorącego kompresu zdziała cuda.

14.Woda różana.

Używaj w formie kropli do oczu lub przemywaj nią oczy regularnie.

15.Herbata rumiankowa.

Zrób z niej ciepły kompres lub połóż torebkę herbaty rumiankowej na oku.

16.Chleb.

Włóż kawałek kromki do lodówki i schłodź go. Następnie połóż na zainfekowanym oku.

PIELGNACJA OCZU

-Retinol, czyli witamina A

1.Jest jednym ze składników prowokującym produkcję kolagenu i redukcję zmarszczek tym samym. Organizm sam wytwarza witaminę A z beta-keratonu, ale z wiekiem jego produkcja słabnie. Ważne jest, aby stosować kosmetyki z zawartością retinolu gdyż prowadzi on do odnowy komórek, co sprzyja pogrubianiu naskórka. Retinol wnika głęboko w skórę, co powoduje, że zmarszczki wypełniają się od wewnątrz i są mniej widoczne na powierzchni skóry.

2.Śpij mądrze

Weź dodatkową poduszkę pod głowę - będzie cię to chronić przed osadzaniem pyłu wokół oczu. Zadbaj również o to, aby twój czas snu nie był krótszy niż osiem godzin.

3.Nie przesadzaj z ilością kosmetyków

Tu idealnie pasuje powiedzenie, „co za dużo to nie zdrowo”. Nie przesadzaj, więc z ilością kremu, który nakładasz na noc pod oczy. Zbyt duża warstwa może powodować swędzenie oczu, co sprawi, że rano nie będą wyglądały zbyt dobrze

Po pierwsze

udaj się do okulisty
i zbadaj swoje oczy. Regularne badanie wzroku i oczu jest bardzo ważne, aby mieć oczy ciągle pod opieką specjalisty. Warto w razie czego szybko wykryć i mieć pod kontrolą choroby takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, zeza czy starcze przytępienie wzroku. Jeśli cokolwiek złego dzieje się z Twoimi oczami, na przykład podejrzewasz zapalenie spojówek czy wysokie ciśnienie w oku niezwłocznie udaj się na konsultacje do lekarza okulisty.

2.Nie pal

. Dobrze zapewne wiesz, że palenie jest niebezpieczne dla serca i płuc, ale czy wiesz też, że szkodzi na oczy? Palenie zwiększa ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej, katarakty czy uszkodzenia nerwu wzrokowego? Zastanów się więc nad sensem palenia, żadnego z niego pożytku, a tyle szkód. Opracuj plan rzucenia palenia jeszcze dziś.

3.Noś
okulary przeciwsłoneczne

. Powinny być one jednak dobrze dobrane. Pierwsze lepsze okulary kupione gdzieś na bazarku niekoniecznie są dobre dla oczu. Udaj się do optyka, on na pewno coś doradzi. Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny mieć przede wszystkim ochronę przez promieniowaniem UVA i UVB. Pamiętaj również o
okularach ochronnych
, typu gogle gdy wykonujesz określoną pracę, czy uprawiasz sporty.

4. Najprostszym sposobem na zmęczone oczy jest położenie na nich
łyżek
. Po prostu włóż dwie łyżki stołowe do zamrażalnika. Gdy będą zimne (ale nie zamarznięte!) wyjmij je i połóż je pod oczami, aby obrzęk zszedł.

5.Innym sposobem jest zamoczenie płatków kosmetycznych w
wodzie herbacianej
. Odciśnij namoczone płatki i połóż je na oczach na kilkanaście minut.

6.Weź
ogórka

i pokrój go na plasterki. Połóż plasterki ogórka na powiekach. Ogórek przyniesie ulgę zmęczonym oczom i zredukuje opuchliznę. To bardzo proste, prawda?

7.Płatki kosmetyczne możesz tez namoczyć w
mleku
. Jest to sekretna broń w walce ze zmęczeniem oczu. Zresztą mleko ogólnie dobrze służy naszemu pięknu. Mleko powinno być chłodne, ale nie lodowate. Namoczone w nim płatki połóż na zamkniętych powiekach. Połóż się na 15-20 minut i zrelaksuj. Po tym czasie przemyj twarz i oczy letnią wodą.

8.Do wody dodaj kilka kropli
olejku lawendowego
. Namoczone w tej miksturze dwa płatki kosmetyczne połóż na powiekach i zrelaksuj się. Niech oczy odpoczywają.

9.Jakkolwiek dziwnie i zdumiewająco to nie zabrzmi
truskawki
uznaje się za jedne z najbardziej pomocnych, jeśli chodzi o ulżenie zmęczonym oczom. Włóż dwie truskawki do lodówki na co najmniej 10 godzin, powinny być dobrze schłodzone. Gdy truskawki będą już gotowe połóż je na powiekach, szybko przyniosą pożądaną ulgę. W truskawkach znajduje się wiele antyoksydantów, dlatego zdziałają cuda jeśli chodzi o oczy i ogólnie o naszą urodę.

10.Weź dwie
torebki herbaty
, najlepiej miętowej lub rumiankowej i włóż do lodówki. Pozostaw je na co najmniej 10 godzin, najlepiej na noc. Po tym czasie połóż herbaty na powiekach i pozostaw na 5-6 minut. Tyle wystarczy, aby oczy odpoczęły i odświeżyły się. Widoczna opuchlizna spowodowana przemęczeniem oczu zniknie. Jeśli chcesz, eksperymentuj z różnymi rodzajami herbat i zobacz, które najlepiej działają na Ciebie.

11.Jeśli masz zaczerwienione i / lub swędzące oczy połóż na nie
kompres z zimnej wody i trzymaj na twarzy do momentu, aż kompres będzie ciepły

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

a komu by sie chcialo te wszystkie domowe sposobystosowac ))

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

Nie musisz wszystkich, wystarczy jedna . Ja wyleczylam oczy mojej suni wlasnie mięta. Robilam sobie herbate miętowa torebkowa i zostawialam torebke z mala iloscia wody i przecieralam jej oczy, a codziennie bardzo jej lzawily, po okolo tygodniu przestalo.

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

A mnie się przyda, lepiej działać już na początku objawów.

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

A swietlik?
On tez pomaga przy podraznieniu. Ja mam taki zelik z Flosa

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

Mojemu mężowi świetlik nie pomógł, dopiero wizyta na pogotowiu i przepisane krople do oczu pomogły,zw zwględu na wykonywany zawód nie mógł czekać, aż domowe sposoby zadziałają.

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

Zapalenie spojówek ZAZWYCZAJ można spokojnie wyleczyć w domu. Tutaj są wskazówki, jak to zrobić: http://medyczny-blog.blogspot.com/2015/03/objawy-leczenie-i-przyczyny-zapalenia.html . Dopiero jeśli objawy nie ustąpią po trzech dniach, należy wykonać dokładne badania w celu dobrania leków na receptę.

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

ja czesto mam podraznione oczy i jeczmienie na oczach

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

ja czesto mam podraznione oczy i jeczmienie na oczach

2015-08-13 14:28:59 autor karolina1005

ja niestety tez

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

Jak coś działo mi się z oczami to zaraz leciałąm do okulisty. Boję się eksperymentować z domowymi sposobami, bo efekty mogą być opłakane. Jedyny sposób sprawdzony jaki znam to było przykładanie torebek z herbatą na powieki, ale to sprawdzałao się u mnie. Nie wiem, czy ktoś inny nie dostałby od czegoś takiego uczulenia czy innych nieciekawych objawów. 

Re: Podraznione OCZY (zapalenie spojowek)Domowe sposoby

Miałam chyba raz w życiu zapalenie spojówek, jeszcze w dzieciństwie i poszłam z mamą od razu do lekarza. Dostałam chyba jakieś krople ale pamiętam, że mama też przykładała mi waciki namoczone w herbacie albo rumianku. W sumie ten sposób stosuję do dziś, kiedy mam podrażnione oczy i to przynosi ulgę. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: