Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

  • 2013-01-29, o 23:09
  • 52
  • 27 553
  • 27
  • 44

Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

Zima, niskie temperatury i szczypią nas policzki, nosy, uszy, ręce. Tak to mróz powoduje te niemiłe
odczucia. Nie koniecznie musi być mróz by dokuczało nam zimno, wilgoć wiatr i chłód to powód gdy mogą
pojawić się drobne odmrożenia.

Lepiej unikać niż potem leczyć to podstawowa zasada. Czapka i ciepłe, chroniące przed wiatrem rękawiczki
to podstawa. Jednak gdy zimno nas zaskoczy to też można uniknąć odmrożeń. Jak najszybciej ale bezpiecznie
pokonujmy odległości, po drodze gdy dopadnie nas mróz zróbmy przerwy w ciepłych miejscach na przykład
sklepach, by ogrzać twarz i dłonie, nie czekajmy bezruchu na przystankach unikajmy wiatru, ruszajmy się
trochę, drobny masaż twarzy, policzków, nosa czy naszych uszu pomoże. Delikatny gdyż łatwo podrażnić
zmarzniętą skórę. Bardziej uciskajmy by pobudzić krew do krążenia. Chowajmy ręce w rękawy czy do kieszeni
nawet gdy są chłodne, wiatr to największy wróg powoduje wysuszenie skóry i odmrożenie, odwróćmy się od
niego twarzą by dać jej odpocząć, gdy czujemy że skóra nas piecze. Unikajmy otwartych wietrznych
przestrzeni, zmieńmy drogę lub szybko ją pokonajmy uważając na lód.

To rady gdy mróz nas zaskoczy, gdy się pojawią skutki mrozu po powrocie do domu w postaci pieczenia lub
lekkiego braku czucia umyjmy twarz lub ręce w letniej wodzie 25 stopni (nie wolno od razu gorącej wody)
to przyniesie ulgę pieczenie powoli będzie ustępować i powracać czucie, kilka minut wodą delikatnie
bardzo powoli zwiększając ciepło wody do temperatury naszego ciała. Masujmy delikatnie uciskając to
powinno pomóc. Delikatnie ocieplajmy te miejsca.

Można stosować domowe sposoby by przywrócić tym miejscom zdrowie, namaczając te miejsca w ciepłej (
niegorącej) i chłodnej wodzie na przemian. Niektórzy polecają moczenie tych miejsc np. rąk w oliwie z oliwek, można
dodać do niej witaminę A i witaminę E. W przypadku lekkich odmrożeń i podrażnień, stosowane przez część
osób jest smarowanie sokiem z kapusty kiszonej, trudno ocenić mi ten sposób proszę o opinie.

Nasmarujmy odmrożone miejsca wazeliną, gdy się upewnimy że powróciło do nich czucie. Uwaga w przypadku
silnych odmrożeń np. kolor gdy siny się utrzymuje, brak czucia nie ustąpi lub pojawią się pęcherze trzeba
jak najszybciej jak to możliwe zgłosić się do lekarza.

Wazelina nie tylko leczy ale chroni też przed odmrożeniami to tani i dobry sposób. Jest grupa kremów na
bardzo dobrym poziomie chroniących nas przed mrozem, będziemy czuć zimno ale ochronią nas przed jego
skutkami. Nie zapomnijmy o nich nawet gdy temperatura to 0 C, uwaga wtedy też łatwo o odmrożenia. Nasze
przechłodzone miejsca będą teraz wrażliwe na mróz chrońmy je.

(źródło: maseczki-domowe.pl)

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

W przypadku lekkich odmrożeń i podrażnień, stosowane przez część
osób jest smarowanie sokiem z kapusty kiszonej, trudno ocenić mi ten sposób proszę o opinie.

Tak jak najbardziej, łagodzi podrażnienia, lekko nawilża skórę, skóra szybciej się regeneruje.

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

W przypadku lekkich odmrożeń i podrażnień, stosowane przez część
osób jest smarowanie sokiem z kapusty kiszonej, trudno ocenić mi ten sposób proszę o opinie.

Tak jak najbardziej, łagodzi podrażnienia, lekko nawilża skórę, skóra szybciej się regeneruje.

RedBlush

nie szczypie ?

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

Ja sobie w zeszlym roku odmrozilam porzadnie stopy. Najbardziej przy palcach mialam duzo czerwonych plam, ktore piekly jak pokrzywa. Wyczytalam zeby moczyc w rumianku, tak zrobilam i przynioslo ulge. Innych sposobow nie znam.
Kiedys pracowalam w domu dziecka i kiedy dzieci wychodzily zima na dwor smarowalam im buzki mascia witaminowa A. Oczywiscie wtedy asortyment w tamtych czasach byl ogranoczny, teraz wszystkiego pelno ale jakos bardziej ufam starym zaufanym metodom.

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

W przypadku lekkich odmrożeń i podrażnień, stosowane przez część
osób jest smarowanie sokiem z kapusty kiszonej, trudno ocenić mi ten sposób proszę o opinie.

Tak jak najbardziej, łagodzi podrażnienia, lekko nawilża skórę, skóra szybciej się regeneruje.

RedBlush

nie szczypie ?

Mnie nie szczypało, ale każdy ma inna skórę. Zależy też jak mocne odmrożenia masz, jak "żywą ranę" może poszczypać.

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

jak są pęcherze lub rany trzeba iść do lekarza taka jest ogólna opinia nie warto tracić czasu bo od razu można pomóc a domowymi sposobami możemy wywołać stan przewlekły to większe koszty końcem końców i można na lata sobie zrobić problem

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

Mnie ostatnio coś się porobiło z twarzą bo jak zimno jest to wyskakują mi takie czerwone brzydkie plamy. Tak jakby skóra była naprawdę bardzo mocno przesuszona. Trudno mi to potem doprowadzić do porządku. O dziwo normalnie nie mam problemów z suchą czy łuszczącą się skórą, ale ostatnio jak wyskakuje mróz to potem poważne problemy. Macie może jakieś pomysły co to się dzieje? Albo chociaż po jakie konkretnie kosmetyki sięgać żeby to opanować?

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

luizka1 może warto iść do dermatologa jeśli to poważna sprawa? Jeśli wcześniej nie miałaś takich problemów jakaś przyczyna musi być

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

ja mam często zimą podrażno=ione usta i policzki bardzo czerwone

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

Ja zimą mam podrażnione policzki i nos :)

Re: Podrażnienia od zimna i odmrożenia sposoby jak unikać i

Ja ostatniej zimy odmroziłam sobie zewnętrzny bok dłoni lewej. Do tej pory z tym walczę. Skóra jest trochę ciemniejsza i lubi schodzić. Jak samruję intensywnie i regularnie kremem, to jest ok. Jak zrobięprzerwę, to się odnawia.  

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: