Podologia - jest zainteresowanie?

  • Temat zamknięty
  • 2012-12-11, o 07:42
  • 36
  • 14 793
  • 3
  • 7

Podologia - jest zainteresowanie?

Witajcie.
Chcę zrobić dodatkowe szkolenie i mam pytanie - czy podologia jest na czasie?
Tj. czy widzicie sens żeby zabierać się za szkolenie, czy ludzie interesują się taką tematyką?

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Uwazam, ze jak najbardziej na czasie. Korzystalam z pomocy podologa w Holandii, niestety moj problem jest raczej dla neurologa ( Zespol Mortona - zakleszczenie nerwu lub nerwiak miedzy palcami stopy) ale wkladki nosze. W obecnych czasach nie tylko starsze osoby maja problemy ze stopami - wiadomo, z wiekiem zaczynaja sie problemy z plaskostopiem, palcami np. halluksy, palce mloteczkowate, haczykowate lub piety np. ostrogi pietowe, ale juz duzo mlodych osob a nawet dzieci borykaja sie z tym problemem. Czasem sa to wady wrodzone lub nabyte u osob noszacych niewlasciwe obuwie - wysokie obcasy lub zbyt waskie buty. Jak interesuje Cie ten kierunek to jak najbardziej bierz sie za to

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Problemy ze stopami mają nawet osoby młode, tylko jak dotychczas, po prostu nie było mody na zajmowanie się stopami. Teraz może to się zmieni. Podologia ma być dla mnie dodatkiem - robiłam już stylizację paznokcia i wizaż, chcę móc wykonywać po prostu więcej prac w salonie.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

A to chyba masz na mysli podologie kosmetyczna. Tez jak najbardziej na czasie, podsylam Ci link z informacjami na temat ksztalcenia sie w tym kierunku:

http://www.kosmetyka.edu.pl/podologia/strona,1146.html

Ps. Nie wiem czemu link sie nie otwiera?

Podologia jest jedną z najmłodszych dziedzin pokrewną medycynie. Ale już dziś w Polsce zapotrzebowanie na usługi podologiczne jest ogromne. Tym samym wybór tak unikalnego zawodu gwarantuje słuchaczom studiów podyplomowych Podologia kosmetyczna doskonałe perspektywy zawodowe oraz wysokie zarobki.

Zwiększające się z roku na rok zapotrzebowanie na usługi wysoko kwalifikowanych specjalistów podologów związane jest z procesami demograficznymi, rozwojem chorób cywilizacyjnych oraz większą świadomością społeczeństwa. Nabyte deformacje stóp na skutek wieloletnich obciążeń, zmiany patologiczne związane z chorobami układu naczyniowego, powikłaniami cukrzycy czy reumatyzmem, a nawet nieprawidłowo dobrane obuwie powodują upośledzenie sprawności ruchowej i uciążliwe dolegliwości.

Już dziś na rynku usług kosmetycznych działają gabinety podologiczne oferujące usługi dla osób, których potrzeby znacznie wykraczają poza tradycyjny pedicure i klasyczne zabiegi pielęgnacyjne.

Profil absolwenta

Po ukończeniu studiów absolwenci są przygotowani do diagnozowania i rozpoznawania podstawowych zmian patologicznych na stopach m.in. przeprowadzania badań umożliwiających wykrycie objawów Zespołu Stopy Cukrzycowej.
Absolwenci będą posiadali umiejętność planowania i wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych takich jak: usuwanie odcisków i modzeli, korekcję wrastających i zdeformowanych paznokci, rekonstrukcję płytki paznokciowej, zaopatrywanie pęknięć skórnych oraz dobierania specjalistycznych produktów, które odciążą bolesne miejsca na stopie.
Studenci będą posiadali wiedzę na temat stosowania odpowiednich kosmetyków, podstawowych środków farmakologicznych i opatrunkowych w terapii stóp. Natomiast znajomość wpływu chorób wieku podeszłego na stan stóp oraz praktyczna obsługa podologiczna pensjonariuszy domów opieki przygotowują ich do pracy w terenie.
Słuchacze studiów podyplomowych będą potrafili pobrać materiał do badań mikologicznych. Udzielą wskazówek w zakresie prawidłowych zasad codziennej pielęgnacji i kontroli stóp, wykonywania ćwiczeń gimnastycznych oraz doboru odpowiedniego obuwia.

Warunki ukończenia studiów

Uzyskanie oceny pozytywnej z egzaminu końcowego oraz przedstawienie i obronienie pracy dyplomowej.

Dokument ukończenia studiów

Absolwenci otrzymują, przewidziane ustawą Prawo o Szkolnictwie Wyższym, świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Link się normalnie otwiera Tak dokładnie - podologię kosmetyczną, ale nie chcę iść na studia. Chodzi o tryb przyśpieszony w postaci szkolenia, tak aby można było rzeczywiście wkrótce robić cokolwiek z tym kierunku. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy...

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

U mnie sie link nie otwiera, moze dlatego, ze uzywam innej przegladarki. Sprobuj, zawsze potem znajdziesz prace, to jest kierunek z przyszloscia. Powodzenia.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Pracę to ja mam, chodzi o dodatkowe umiejętności do tej pracy
Dziewczyny - gdzie się uczyć, żeby nie wybulić przesadzonej sumy, a rzeczywiście czegokolwiek się nauczyć?

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Pracę to ja mam, chodzi o dodatkowe umiejętności do tej pracy

Chodzi mi o prace jako podolog

Dziewczyny - gdzie się uczyć, żeby nie wybulić przesadzonej sumy, a rzeczywiście czegokolwiek się nauczyć?

raniec

A skad jestes? Jaka kwote uwazasz za "przesadzona"? Interesuje Cie tylko 1szy stopien czy 2gi i 3ci tez? Dopiero majac te informacje mozna zaczac czegos szukac.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Interesuje mnie maksimum informacji - tak żebym mogła wykonywać takie usługi.
Cena? Są szkolenia za 500 zł i za 10 tysięcy, tak więc gdzieś tak po środku

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Jedyne co znalazlam to Zawodowy Kurs Podologiczny:

http://www.new-nails.com/podologia/kurs-podologiczny.html

Z tego co widze to w roku 2012 mieli ladna znizke chyba ze to tylko chwyt marketingowy. Mozesz sie z nimi skontaktowac i zapytac czy maja jakas promocje na rok 2013.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

No i właśnie o coś takiego chodziło. Promocje mieli super - teraz widzę promocję na szkolenia zawodowe. Cóż... skontaktuję się i spróbuję wyłudzić jakąś promocję. Mogę nawet zapłacić z góry. Nie znalazłam żadnych negatywnych opinii

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: