Podologia - jest zainteresowanie?

  • Temat zamknięty
  • 2012-12-11, o 07:42
  • 36
  • 14 812
  • 3
  • 7

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Ja chyba zle zinterpretowalam Twoja wypowiedz, wybacz mi!
Mam problemy zw wzrokiem i czekan na nowe okulary do czytania, pisania i komputera i dlatego mam teraz straszne zawroty glowt i problemy z konetracja. Chyba nam chodzi o to samo, ze potrzebna jest wiedza i dluga nauka a nie sama praktyka.
Tez mi sie przypomina historia, bylo w tvn Uwaga. Pani sprzatajaca w gabinecie dentystycznym otworzyla sobie gabinet i leczyla ludziom zęby. Czegos tam widocznie sie nauczyla, cos podpatrzyla w czasie tego sprzatania. Idac tokiem myslenia @Raniec i @Ladka ta pani powinna dalej leczyc ludziom zęby, wszak dzieki nim czlowiek uczy sie w czasie pracy a nauka nie jest wazna .[/quote]

Nie ma sprawy megi, ani trochę się nie obraziłam.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Chyba mój problem tkwi w tym, że tak się złożyło iż znam masę osób ze środowiska lekarzy i nauczycieli, wiem dokładnie jak to wygląda, i inaczej do tego podchodzę. Generalnie - wcale nie jest tak wesoło jak piszecie. Oj, pamiętam moją naukę w szkole... A co do tego, po czym są np. nauczyciele - koleżanka zaczęła we wrześniu uczyć na naszej polibudzie przedmiotu, z którym nigdy nie miała do czynienia. Przy okazji... nigdy nie kończyła żadnej pedagogiki, ale za to ma plecy i tak się właśnie w Polsce zdobywa pracę jako nauczyciel

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Przy okazji... nigdy nie kończyła żadnej pedagogiki, ale za to ma plecy i tak się właśnie w Polsce zdobywa pracę jako nauczyciel

raniec

Nie wiem czy wiesz, aby być nauczycielem nie trzeba skończyć pedagogiki. Ja kończąc wydział Biologii i Ochrony Środowiska i chodząc na zajęcia z dydaktyki przedmiotowej (które nie są obowiązkowe, chyba że ktoś chce być w przyszłości n-lem i ) mam prawo być n-lem biologii w liceum, gimnazjum oraz przyrody w podstawówce. A ten kurs dydaktyczny obejmuje wykłady i zajęcia, na których trenujesz zawód n-la (oczywiście poza twoimi kierunkowymi przedmiotami). Do tego praktyki w szkołach. Trwa on od 2, albo 3 roku studiów i oceny i egzaminy są. A do tego szereg wykładów z: psychologii, pedagogiki, etyki itp. Koleżanka studiowała polonistykę i również ma taki program dydaktyczny, podobnie jak reszta wydziałów z tego co wiem Dodam jeszcze, że potwierdzenie, że możesz być n-lem dostaje się dopiero po odebraniu dyplomu.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

A co do tego, po czym są np. nauczyciele - koleżanka zaczęła we wrześniu uczyć na naszej polibudzie przedmiotu, z którym nigdy nie miała do czynienia. Przy okazji... nigdy nie kończyła żadnej pedagogiki, ale za to ma plecy i tak się właśnie w Polsce zdobywa pracę jako nauczyciel

raniec

Nigdy nie spotkałam się z nauczycielem akademickim, który by skończył pedagogikę (pomijając studia pedagogiczne) tylko po to by móc wykładać zupełnie inne przedmioty na innych kierunkach.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Chyba mój problem tkwi w tym, że tak się złożyło iż znam masę osób ze środowiska lekarzy i nauczycieli, wiem dokładnie jak to wygląda, i inaczej do tego podchodzę.

raniec

Twoj problem tkwi w tym ze Ty w ogole nie masz pojecia o czym piszesz i nie podpieraj sie argumentami ze obracasz sie w takim a takim srodowisku. A jak Ci powiem, ze pochodze z rodziny lekarskiej i nauczycielskiej? I co mi bedziesz udowadniac?

Oj, pamiętam moją naukę w szkole...

raniec

Nie watpie, ze pamietasz, mysle za nadal sie uczysz . Tak po Twoim pisaniu daje Ci 15 gora 17 lat.
Ja uczylam sie 30 lat temu i nadal bardzo dobrze pamietam , mialam wyklady miedzy innymi z pedagogiki ogolnej, pedagogiki dzieciecej, psychologii ogolnej i psychologii dzieciecej, biomedyki, metodyki, filozofii i kupe przedmiotow " mniej waznych", nie sposob wszystkich wymienic . Nie sadze zeby poziom ksztalcenia sie obnizyl, wrecz przeciwnie, teraz trzeba skonczyc studia a kiedys wystarczylo 2 letnie SN.

.....i tak się właśnie w Polsce zdobywa pracę jako nauczyciel

raniec

Matko! Co mnie podkusilo zeby zabrac "glos" w tym watku??? Nie bede tego nawet komentowac. Milego wieczoru zycze

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Podologia to najszybciej rozwijająca się dziedzina kosmetologii Polecam szkolenia w nowo otwartej Klinice Lekarsko Podologicznej w Warszawie. Wybieram się tam na szkolenie z podstaw podologii bo jestem na początku przygody z tym kierunkiem. Na miejscu są chirurdzy, diabetolodzy, fizjoterapeuci i podolog. Wygląda solidnie.Która piszę się ze mną na ten kurs?
Tutaj macie ich strone: usunieto reklame - w linku nie ma ani slowa o szkoleniu w kierunku podologii! Szkolenie dotyczy tylko udzielania pierwszej pomocy oraz leczenia ran dla lekarzy i pielegniarek.
Pozdrawiam,
Magda

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: