Podologia - jest zainteresowanie?

  • Temat zamknięty
  • 2012-12-11, o 07:42
  • 36
  • 14 811
  • 3
  • 7

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

No właśnie, ciekawe - czy któraś z tych promocji jest rzeczywiście aktualna?
Może wstawili na podpuchę, żeby po prostu pytać?

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Hmmm.... raczej nie. Jeśli ktoś ma mniejszą kasę na szkolenie i wyśle zapytanie, to nie wynajdzie z podziemi kasy na szkolenie. Podejrzewam, że te rabaty dalej są przyznawane, ale w konkretnych sytuacjach. Może faktycznie trzeba po prostu zapytać o możliwość skorzystania z niego.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Zrobiłam to szkolenie, skończyłam je w miarę niedawno
Program długi, w zasadzie zrealizowano wszystko o czym czytałam. Niczego nie ominęliśmy, babki o wszystkim mówiły, atmosfera była przyjemna. Grupa to 3 osoby. Program zrealizowano w całości, nie miały problemu z masą pytań. Mam nadzieję, że poradzę sobie z wykonywaniem takich usług.

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Hmmm... to ile to szkolenie trwalo, miesiac czy jeszcze krocej? Przeczytaj sobie ile trwa przygotowanie do zawodu podologa w innych krajach, 3ci post:

http://sieradzanie.pl/gabinet-kosmetyczno-podologiczny-i-kosmetyka-w-sieradzu-t1922-60.html

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

http://www.new-nails.com/podologia/kurs-podologiczny.html

48 godzin?? No to nie chcialabym sie dostac w rece "podologa"po takim kursie

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Tak 48h. Podologia to ogromna dziedzina wiedzy - na szkoleniu było to, czego potrzebowałam do pracy.
Nie ma się czego obawiać - pracuję jeszcze nad swoimi umiejętnościami i wkrótce zamierzam na poważnie zabrać się za klientów

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

No ale uzyskalas dyplom panstwowy czy miedzynarodowy? Miano podologa czy tylko masz pozwolenie na wykonywanie pewnych czabiegow. Ile mialas teorii i ile praktyki jesli to nie jest tajemnica?

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Szczerze ci powiem, że nie wiem ile dokładnie było czego, bo bardziej miało to charakter takiej przeplatanki - coś poznaliśmy, coś zrobiliśmy, ale wszystko szło naprawdę sprawnie. Ja jestem zadowolona. A kiedy oddałaś byś się w ręce podologa?

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Nie mieszkam w Polsce wiec w gre wchodzi tylko podolog, ktory ma umowe ze szpitalem ( u nas w szpitalu przyjmuja specjalisci). Moj podolog nie jest lekarzem, raczej terapeuta i glownie zajmuje sie dopasowywaniem i robieniem wkladek ortopedycznych, ortez i dobieraniem cwiczen bo przeciez dolegliwosci stop jest mnostwo od piet po palce.
Z wiki:

Podologia, podiatria – dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem (także chirurgicznym w wypadku lekarza) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą. Brak regulacji prawnych dotyczących zakresu działania i kompetencji, które w różnych krajach różnie wyglądają.
Z zabiegów podologicznych przede wszystkim powinni korzystać pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca, reumatyzm), pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach t.j.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach

Podolog u ktorego bylam przyjmuje w szpitalu a takze ma swoj gabinet, komputerowo bada stopy tzn. ja sobie chodze po takiej macie w te i spowrotem a on siedzi za laptopem i ma na ekranie widzi w kolorach moje ustawienie i nacisk stop.
Nie gniewaj sie ale z mojej strony to wyglada tak jakbym uslyszala, ze pielegniarka albo fizjoterapeutka czy optyk zrobili kurs w ciagu 48 godzin. To niedorzeczne.
No to masz dyplom? Jakie masz uprawnienia?

Re: Podologia - jest zainteresowanie?

Tak, mam papier ukończenia szkolenia i możliwość wykonywania tego, czego się nauczyłam. Tak naprawdę moim zdaniem największą rolę pełni doświadczenie. Początkowo nic nie będzie wyglądało idealnie, ale sądzę, że z biegiem czasu, właśnie już tak będzie. Jeszcze będzie ze mnie dobry podolog

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: