Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmetyczki

  • 2010-12-10, o 13:38
  • 72
  • 34 547
  • 45
  • 52

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

nie...Ona smaruje całe dłonie i pazurki przed pojsciem spac ,jak wie że juz nic nie bedzie robiła...rano zmywa i juz żadnego kremu nie kładzie...tylko te maść stosuje na noc....a powiem Wam jeszcze ciekawostkę ,dotyczaca włosow....z kolei moja siostra,,zawsze miała problem z rozdwajającymi sie koncowkami ....wieczorem ,po umyciu włosów ,nakłada na same końcówki tę maść i rano dobrze spłukuje końcówki,,,włosy lśniące bez zadnego rozdwajania..jak macie dosc duzo czasu ,zeby tak robic to mozecie spróbowac...ja niestety jestem zabiegana i ewentualnie w weekend moge sobie pozwolic na taka wlasnie mini odżywkę.

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

nie...Ona smaruje całe dłonie i pazurki przed pojsciem spac ,jak wie że juz nic nie bedzie robiła...rano zmywa i juz żadnego kremu nie kładzie...tylko te maść stosuje na noc....a powiem Wam jeszcze ciekawostkę ,dotyczaca włosow....z kolei moja siostra,,zawsze miała problem z rozdwajającymi sie koncowkami ....wieczorem ,po umyciu włosów ,nakłada na same końcówki tę maść i rano dobrze spłukuje końcówki,,,włosy lśniące bez zadnego rozdwajania..jak macie dosc duzo czasu ,zeby tak robic to mozecie spróbowac...ja niestety jestem zabiegana i ewentualnie w weekend moge sobie pozwolic na taka wlasnie mini odżywkę.

katy24-24

Ehhh muszę wreszcie zabrać się porządnie za moje pazurki. Mam straszną manię na ich ozdabianie. Gdy miałam tipsy to praktycznie co chwile kombinowałam na nich coś nowego Teraz ciężko mi je zapuścić do odpowiedniej długości :/ A wiadomo, że efekt na króciutkich paznokciach nie jest aż tak bardzo zadowalający

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

Troszkę mnie przeraziło to co tu przeczytałam gdyż sama jestem dyplomowaną stylistką paznokci

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

Ojej teraz po tym co przeczytałam to boję się iść do kosmetyczki:/
Mam niby sprawdzoną jedną w mojej okolicy ma bdb ceny ale za to terminy długie:/
Kiedyś poszłam do innej przed weselem mojej siostry i kobieta nie wiedziała na czym chyba polega makijaż pytała mnie o wszystko...prawie...stwierdziłam że pierwszy i ostatni raz..

aldona2912 Miłość to jest to, co pozostaje, gdy zabrane zostało już wszystko. Nawet nadzieja. -Anna Kamieńska

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

UFFF...
A więc tak... Zajmuję się już paznokciami profesjonalnie kilka lat, sama nosze pewnie ze 3 lata paznokcie bez przerwy... Uważam, że zdecydowanie bezpieczniejsze dla płytki przedłużanie paznokci jest metodą szablonową niż na tipsie. klej wcale nie jest dla niej łagodny, a poza tym no nie ma się co czarować nie jesteśmy w stanie uzyskać ładnego zgrabnego tunelu i kształtu, natomiast przy szablonie (formie) jest tzw dogięcie dzięki któremu pazurki robią się smukłe...
Jeżeli ktoś zna się na rzeczy to nie odwali wam dziadostwa! Ja mam całe mnóstwo kobietek które skuszone ceną idą do pseudostylistki a potem przychodzą do mnie na poprawki. i nie mówie tego żeby się chwalić.... Uważam że jest bardzo wiele uzdolnionych dziewcząt które są twórcze i mają dryg do paznokci, jednakowoż jestem zdania że teoria przede wszystkim... to tak jakbyśmy wsiedli do samochodu nie wiedząc gdzie jest hamulec a gdzie się zmienia biegi czy włącza światła... i to już nawet nie stricte o budowę paznokcia chodzi zarówno naturalnego jak i stylizowanego ale przede wszystkim o zasady higieny i nosicielstwo, z którego naprwdę większość pasjonatek nie zdaje sobie sprawy... także szkolenie podatwowe czy to z żelu czy z akrylu jest bezwzględne... JA nie szkole, ja szkolę się cały czas...i wciąż wiele mi brakuje do ideału. A poza tym płytka paznokciowa to martwy wytwór naszej skóry, tzw przydatek skórny tak samo jak i włosy, więc paznokcie nie oddychają itp... Całkowity zrost płytki paznokcia to 6 do 8 miesięcy, więc jak ktoś twierdzi że kilka lat po zdjęciu paznokci stylizowanych ma z nimi dalej problem to przyczyny należy upatrywać w pielęgnacji paznocki, stanie zdrowia, sposobie odżywiania, rodzaju wykonywanej pracy czy też kontakcie z czynnikami drażniącymi.
Kosmetyczka kosmetyczce nierówna to prawda znana od lat, zgadzam się w zupełości że należy dobrze przemyśleć wybór odpowiedniej usługo-wykonawczyni;)
A jeszcze mi się przypomniało, ze pisałyście o tych tipsach jednorazowych.... Absolutnie nie! to jest jakiś Armagedon! ten klej i wogóle cała idea to jest jakiś poroniony pomysł, bo żeby je zdjąć (zakładając że są poprawnie przyklejone) trzeba je zerwać a wraz z nimi warstwy naturalnej płytki....
Wybaczcie że się mądrzę ale to w dobrej wierze:)

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

Zgadzam się z tobą co do higieny i tego że trzeba chociaż podstawy znać. Fakt że tipsy na szablonie mają ładniejszy kształt ale są też zwolenniczki tipsa. To że ktoś ma problemy z paznokciami po długim czasie os zdjęcia mo że też być spowodowane uszkodzeniem macierzy (deformuje się paznokieć).

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

Deformacja to jedno, ja mówiąc o tych problemach miałam na myśli raczej kłopotliwe rozdwajanie się płytki, nie możność zapuszczenia itp...bo tak wywnioskowałam z wcześniejszych postów... NAtomiast deformacje to oddzielny temat, są odwracalne i nieodwracalne itd, ale już nie zanudzam:)
A jeszcze tylko co do tipsów i nie tipsów:) Pazurki na formie są po prostu przedłużone żelem, więc jest to przedłużenie za pomocą szablonu, natomiast tzw tipsy wiążą się w istocie z przyklejeniem kawałka plastiku do naturalniej płytki w zależności od długości kieszonki, bądź to mniej więcej w połowie płytki bądź na samym koniuszku. Ja ze swojego doświadczenia nie znajduje takiego przykładu paznokci, które musiałabym przedłużyć za pomocą tipsa, nawet paznokcie wygryzione, a właściwie przede wszystkim takie paznokcie kwalifikują się pod szablon:)
Pazury to mój konik, wybaczcie że się mądrzę, ale to też uważam ważne informacje dla osób, które mają pierwszy raz styczność z tego typu tematem:)

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

mialam tipsy raz w życiu- ściągnęlam je po półtora tygodnia- ku smutkowi Pani, bo były przesliczne..mam wąska ladna płytkę i wyszły naprawdę ok. Może to Was zdziwi, ale będę bronic swoich tipsów...Potem nakleiłam sama, takie wiecie, z kiosku...i musze sie pzyznać...dzięki nim urosły mi w końcu paznokcie..strasznie obgryzałam..miały niektóre kilka milimetrów:( naklejałam te sztuczne przez 3 miesiące...moje urosły...i udało się nie obgyzać:) w stanie były lepszym- to wiadomo..nawet po "kropelce" będa lepsze niz obgryzione:) chciałam Wam tylko napisac moją przygode ze "sztuczniakami":)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

zasatanawiam sie tylko czy nie mam wlaśnie usszkodzenia macierzy (mam w domu frezarke i często delikatnie idsuwam nia suche skórki) i paznokcie rosna mi jak schodki...mają takie jakby zagłębienia. Oczywiście wykluczyłam u dermatologa jakies tamchoroby. pazurki sa zdrowe, nie wiem tylk oczy to przejdzie...nakupiłam witamin i żrę jabłka non stop:) moze sie poprawi:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Planujecie zrobić sobie żele - przemyślcie wybór kosmety

Mi nie musisz tłumaczyć na czym polegają paznokcie robione na formie, tipsie, metodą żelową, akrylową, combo. Ja wiem na czym to polega i nie mówię że jedne są lepsze a inne gorsze, poprostu są osoby które wolą/lubią na tipsie i są takie które wolą/lubią na szablonie:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: