Pękające paznokcie

  • 2011-09-30, o 18:46
  • 115
  • 56 463
  • 72
  • 87

Pękające paznokcie

Hej! Zawsze mogłam pochwalić się zadbanymi, mocnymi i białymi paznokciami. Jednak od jakiegoś czasu wykonuję więcej prac np. domowych i końcówki paznokci zaczynają mi się "rozdwajać". Płytka jakby dzieli się na dwie części, a potem ta górna odpryskuje i paznokieć się łamie Używam odżywki CUTEX ESSENTIAL CARE- HARDENING, ale niewiele to daje Co robić???

Re: Pękające paznokcie

Niedawno przechodzilam to samo, bralam kapsulki Skrzypowita :

http://www.i-apteka.pl/product-pol-2984 ... tabl-.html

Efekty sa dopiero po 1.5 - 2 miesiacach.

Re: Pękające paznokcie

Rozdwajać mogą się z kilku powodów ale najczęściej z dwóch czyli brak witamin lub styczność ze środkami chemicznymi. Możesz brać Skrzypowitę tak jak poleciła Megi lub jakieś inne witaminy ale efekt zobaczysz po 2-3 miesiącach (zależy jak szybko rosną Ci paznokcie), możesz też smarować paznokcie oliwką dla dzieci, oliwą z oliwek (paznokcie się wzmocnią) i używaj rękawiczek jeśli zmywasz, lub czyścisz detergentami i smaruj ręce kremem- odżywisz dłonie ale też paznokcie.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Pękające paznokcie

Nigdy mi paznokcie nie pękały, ale kiedyś szybciej się łamały. Później dość długo nosiłam żel na paznokciach. Przestałam dopiero jak zaszłam w ciążę i do tej pory nie robiłam i nie malowałam lakierami. Zauważyłam, że paznokcie są mocniejsze. Nosze dość długie, chociaż specjalnie nie zapuszczałam. Co jakiś czas ścinam całkiem na krutko ze względu na dziecko, a i tak szybko odrastają. Zastanawiam się czy to sprawiły te hormony z ciąży, czy wzmocniły się po wcześniejszym noszeniu żeli i ciągłym piłowaniu płytki. Ale skoro włosy wychodzą mi garsciami ( po ciąży), to czemu nie osłabiły się paznokcie? W ogóle czuje się jakaś osłabiona, jakbym miała anemie, a w ciąży miałam niską hemoglobine. To skąd te mocne paznokcie?

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Pękające paznokcie

kruszyna91 spróbuj dłonie i paznokcie smarowac na noc maścia z witaminą a ,,w ktoryms tam watku juz o tym pisalam..ta masc kosztuje zaledwie 3 zł. a czyni cuda..sa z dwoch firm.jedna jest bardziej tłusta...ale to bez znaczenia...po okolo miesiacu powinnas widziec poprawe,jak nie wczesniej...

Re: Pękające paznokcie

...i slicznie pachnie cytrynką:)

http://kolorowypieprz.blogspot.com - zapraszam na mojego bloga:)

Re: Pękające paznokcie

No faktycznie, maść z witaminą A działa cuda (i pachnie tą cytrynką ), bo używałam jej już do wielu innych "spraw" więc może faktycznie w tej też pomoże.
Droga ammb, myślę, że dużo zmienił tu fakt, że właśnie zrezygnowałaś z tipsów, bo one bardzo niszczą paznokcie:( Dlatego sama ich nie używam Co do osłabienia, to albo dziecko daje Ci popalić, albo faktycznie, coś jest nie tak ze zdrowiem i różnie się to objawia, radziłabym zgłosić się do lekarza I mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku.
Nitka i megi, Wam bardzo dziękuję za polecenie Skrzypowity, zapewne zacznę ją brać;)
Szczególnie, że oprócz paznokci, zrobiły mi się włosy bez blasku
Znajoma radziła mi także posmarowanie dłoni na noc dużą ilością kremu i założenie bawełnianych rękawiczek. Może pomoże:)
A znacie jakieś "miksturki" do moczenia paznokci? Takie nawet robione domowym sposobem, jakieś z oliwą, czy cytryną. Może by wzmocniły trochę płytkę, ale nie wiem jakie produkty ze sobą łączyć

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Pękające paznokcie

Niedawno przechodzilam to samo, bralam kapsulki Skrzypowita :
http://www.i-apteka.pl/product-pol-2984 ... tabl-.html
Efekty sa dopiero po 1.5 - 2 miesiacach.

megi1828

Ja rowniez skorzystalam z opcji "tabletka wzacniajaca" lecz niestety efekt byl odwrotny od zalozonego, jeszcze bardziej sie rozdawajaly i pekaly. Moja znajoma przede wszystkim doradzila mi zebym do wszystkich prac domowych stosowala rekawiczki gumowe no i krem do rak oraz dobra odzywka do paznokci.

www.suonko82.blogspot.it

Re: Pękające paznokcie

Niedawno przechodzilam to samo, bralam kapsulki Skrzypowita :
http://www.i-apteka.pl/product-pol-2984 ... tabl-.html
Efekty sa dopiero po 1.5 - 2 miesiacach.

megi1828

Ja rowniez skorzystalam z opcji "tabletka wzacniajaca" lecz niestety efekt byl odwrotny od zalozonego, jeszcze bardziej sie rozdawajaly i pekaly. Moja znajoma przede wszystkim doradzila mi zebym do wszystkich prac domowych stosowala rekawiczki gumowe no i krem do rak oraz dobra odzywka do paznokci.

Na moj rozum rozdwajajace/rozwarstwiajace sie paznokcie to brak czegos w organizmie i nie da sie tego uzupelnic samym smarowaniem kremem czy odzywka plytki paznokcia z tego to prostego wzgledu, ze nie przenikna one wglab paznokcia, nie ma takich cudow. Dla przykladu podam problem z grzybica paznokci - wszelkie smarowanie specjalnymi lakierami, sztyftami jest bez sensu poniewaz grzybica zajmuje caly paznokiec a nie tylko jego zewnetrzna czesc, trzeba przejsc kuracje i lykac leki antygrzybiczne.
Smarujac paznokcie roznymi specyfikami, moczac w oliwce wzmacniasz je chwilowo ale problem zostaje - paznokcie wyrastaja nadal slabe.
Za stan paznokci odpowiadaja witaminy z grupy B, wit.A, wit. H czyli biotyna.

Od tego preparatu raczej nie powinno byc pogorszenia, predzej mozna by bylo powiedziec ze preparat nie zadzialal. Moze za krotko stosowalas a moze akurat ten preparat Tobie z jakiegos wzgledu nie odpowiadal. Niektorzy twierdza, ze maja uczulenie na skrzyp, poszukalabym czegos bez skrzypu np. Biotebal 5 - biotyna witamina H 30 tabletek

Lek stosowany jest w celu uzupełnienia niedoborów biotyny. Biotyna (witamina H) to witamina z grupy B, poprawiająca stan włosów i paznokci. Niedobór biotyny powoduje wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów, nadmierną łamliwość paznokci i włosów....

Zrodlo: zdrowarodzina.eu

Re: Pękające paznokcie

Kruszynko:) tak jak sama już napisałaś domowe miksturki możesz właśnie zrobić z oliwy z oliwek i cytryny (podgrzej oliwę i dodaj kilka kropli cytryny) i mocz przez kilka minut, możesz też wcierać w paznokcie i skórki. Ewentualnie możesz wcierać w paznokcie wszelkie witaminy w postaci płynnych kapsułek.

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Pękające paznokcie

Zawsze warto spróbować, nie zaszkodzi, a może pomóc
Jednak obawiam się, że to brak witamin, bo blokuje mi też szczękę podczas jedzenia

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: