Pękające paznokcie

  • 2011-09-30, o 18:46
  • 115
  • 56 455
  • 72
  • 87

Re: Pękające paznokcie

Osobiście mogę polecić:wcinać kisiel i galaretki. Może się wydawać banalne, ale działa!!!!!

Re: Pękające paznokcie

nie słyszałam o takiej metodzie a jak ona działa po za odbudowaniem paznokci ?

Re: Pękające paznokcie

[quote="deq102"]Powodem kłopotów ze skórą i z włosami bardzo często jest niedobór witamin lub minerałów. Nie wystarczy bowiem używanie witaminowych kremów czy odżywek do włosów - potrzebne jest zasilenie skóry od wewnątrz, czyli przyjmowanie "tabletek na urodę". Stan skóry poprawią np. pigułki zawierające przeciwutleniacze i substancje opóźniające starzenie (m.in. witaminy A, C i E), a na kondycję włosów i paznokci wpłyną tabletki z dużą dawką minerałów (m.in. wapnia, żelaza i krzemu)..

Przede wszystkim witaminy należy przyjmować z jedzeniem ( dużo warzyw i owoców) i jeśli one nie pomagają, to można się wspomóc witaminami w pigułkach, a nie na samych tabletkach jechać i wątrobę niszczyć..

Re: Pękające paznokcie

U mnie po prostu stosowanie zwyczajnej odżywki jak najbardziej wystarczy - oczywiście systematycznie. Wiem jednak co to oznacza mieć kruche paznokcie i cieszę się, że właśnie się ich pozbyłam. To było przekleństwo ;/

Re: Pękające paznokcie

hmmm ja  próbowałam odżywek ale mi nie nie pomagało. Probowałam róznych preparatów na pazury i też nic. Skorzystałam w końcu z porady dermatologa i się okazało, że mam niedobór magnezu. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że to może mieć związek z paznokciami! Zaczełam zażywac usunięto reklamę i faktycznie szybko kondycja paznokci sie poprawiła. Polecam spróbować. 

Kali

Re: Pękające paznokcie

Ja na szczęście poradziłam sobie z tym z pomocą odżywek ;) Nie spodziewałam się, że niedobór magnezu może tak działać na paznokcie :)

Re: Pękające paznokcie

u mnie niezawodnym sposobem jest odżywka z eveline 8w1, u mnie sprawdza sie najlepiej, staram sie tez zawszs miec pomalowane paznokcie aby nie uszkodzic płytki :)

Re: Pękające paznokcie

Też nie pomyślałabym o magnezie w przypadku paznokci :P bardziej o jakiś witaminach. Ale dobrze wiedzieć ;)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Pękające paznokcie

Ja byłam bardzo zdziwiona jak po uregulowaniu ilości magnezu w organizmie stan moich paznokci zmienił się na plus :)

Re: Pękające paznokcie

A w jaki sposób uzupełniać magnez? Przez suplementy diety?

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: