Pędzle i pędzelki

  • 2010-09-04, o 10:07
  • 51
  • 21 953
  • 26
  • 41

Pędzle i pędzelki

Witam!!!
Właśnie mam zamiar zakupić sobie jakieś pędzelki do makijażu i pomyślałam że mogłybyście coś doradzić. Pędzli jest masa zarówno do cieni jak i innych. Chciałabym się dowiedzieć, które są najpraktyczniejsze. Które najlepsze do cieni większe czy mniejsze? Może Ty Ladymakeup mogłabyś coś podpowiedzieć, a może jakiś filmik instruktażowy???
Piszcie dziewczyny jakich pędzli używacie, jakich firm i które z nich najlepiej się sprawdzają.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Re: Pędzle i pędzelki

Moim zdaniem najpraktyczniejsze pędzle to: do różu/pudru,zwykły pędzel do cieni (dobrze mieć przynajmniej 2 różne rozmiary), do rozcierania cieni i taki mam jeszcze jeden do cieni z gąbki.To mi wystarcza. Poleciłabym tobie kupić pędzle z naturalnego włosia, ponieważ moim zdaniem o wiele łatwiej nimi wykonać makijaż co prawda trochę więcej kosztują, ale nie pożałujesz

Re: Pędzle i pędzelki

Ja mam jeszcze pędzel do scierania cieni, jeśli mi się osypią podczas malowania, ale to kupilam na allegro razem z pozostałymi w zestawie;) ale te co Magda wymieniła, wg mnie w zupełności powinny wystarczyć..
Również polecam zakup cienie z włosia naturalnego.
Masz tam dość duży wybór, więc możesz sobie pooglądać;)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Pędzle i pędzelki

To co dziewczyny już napisały. Z tym że dodałabym może że fajny jest pedzel do różu/pudru wysuwany taki z zatykaną końcówką. jest super bo możesz go uzywac na codzień i w kazdej chwili wrzuci do torebki czy zabrac na wakacje bez obaw że włosie sie zniszczy
jeszcze przydatny jest pędzelek skośny fajnie sie nim nadaje kształt. Wazne żeby był db do rozcierania. bo tak na prawde możesz nałożyc niedbale kazdy cień a jak go odpowiednio rozetrzesz to efekt bedzie super. No co tam jeszcze może np. cienki do robienie kresek (ja czesto robie je cieniami)
Ale wiesz w sumie to zalezy od poziomu zaawansowania i od talentu Jednej wystarczą ze 3 pedzelki i bedzie super a innej cały zestaw nie pomoże. Ważne żeby umieć sie posługiwac:) Ja jak mam czas to uzywam wielu a jak jest go mało to nawet 2 wystarczą

Nie mam jakiś faworytów. Z tańszych moge polecić taki fajny do cieni z rosmana fajne ma włosie i super sie sprawdza a tak to raczej mam mix róznych. Co ciekawe warto tez przyjrzeć sie pędzelkom artystycznym- sa jeszcze lepsze

Re: Pędzle i pędzelki

zadalam pytanie o pedzle juz w innym temacie ale teraz znalazlam ten watek wiec przeniose pytanie tutaj.. a chodzi mi o to jakie znaczenie maja pedzle tak naprawde? czy warto w nie inwestowac? na mam 3 roznej grubosci i one sa do wszytskiego.. czym sie rozni pedzel do pudru od pedzla do rozu? poza ksztaltem tych wloskow oczywiscie.. jakos inaczej maluja czy co? tak samo te do cieni do oczu.. ja mam jeden cienki jeden troszke grubszy i koniec.. a w sklepach jest cala masa roznych pedzelkow i ja nie wiem czy warto kupic ktorys z nich bo przeciez jaka bedzie roznica jak naloze cien tym czy tamtym pedzelkiem:)

Re: Pędzle i pędzelki

Do pudru jest tak zrobiony zeby rózwnomiernie rozłozyć kosmetyk na całej twarzy (przeważnie jest dość duży), do rózu może być duży (daje bardziej rozmyty naturalny efekt) mniejszy(daje bardziej ostre krawędzie i ciemniejszy efekt) i przeważnie jest skośny (co pomaga wyrzeźbic kości policzkowe)

Do oczu podstawowe czyli te jezyczkowe sa w róznych rodzajach i służą do nakładania cieni. Te skośne sa do brwi (pomagają osiągnąć porządany kształt) a niektórym służą no robienia "skosów" cieniami. Cienkie do robienia kresek. Kopytkowe pomagają rozetrzeć i nałozyć cień np. w załamaniu. Tzw pędzle kulki super nakładają cień w załamaniu jak i rózwniez rozcierają. Te typowe do rozcierania sa wieksze, dłuższe od kulkowych i wyrównają kazde zbyt ostre pociągnięcie pedzlem, super rozetrą cień do smoky-eye.Pedzle do podkładu super go rozprowadzają i wbrew pozorom nakąłda sie go mniej a kosmetyk nie zostaje na włosiu, nie ma tych nieestetycznych smug po palcach i widac takie ładne wykończenie

Co tu dużo gadać pędzli jest mnóstwo! Wg mnie nie sa konieczne ale bardzo czesto pomagają stworzyc cos ładnego, dzieki nim oszczedza sie duzo czasu. Nie trzeba sie meczyc żeby db wszystko wyszło bo z nimi jest łatwiej Osobiście chciałabym kiedyś mieć taki wymarzony niezawodny zestaw Ale jak wiadomo jedne sa lepsze drugie gorsze. Zalezy od firmy. Czasami wydac sporo bo posłuży na lata a czasem bedzie klapa bo bedzie tak jak te tanie. Warto samemu próbowac, sprawdzać, dotykać Nie każdej pasuje to samo
pozdrawiam

Re: Pędzle i pędzelki

Marzenko dziękuję Ci za posty - lepiej sama bym nie odpowiedziała kiedyś, tj. jeszcze półtora roku temu, nie inwestowałam w pędzelki, miałam tylko 2 sztuki (tańsze pędzelki syntetyczne) i byłam z nich zadowolona (głównie wykonywałam makijaż oka "pacynkami"). Teraz, przy intensywnym użytkowani pędzli z naturalnego włosia, za żadne skarby nie powróciłabym do "pacynek" różnica w aplikacji jest kolosalna - i naprawdę - lepiej zaopatrzyć się w 2 naturalne pędzelki (niekoniecznie drogie) i móc precyzyjnie wykonać sobie makijaż

Re: Pędzle i pędzelki

zdecydowanie! Dziś kupiłam sobie w rossmann\'ie pędzel do różu z naturalnego włosia. Skusiłam sie bo jest na niego promocja teraz (zapłaciłam 13.59!) a mój poprzedni pedzel troszkę że tak powiem poddał sie:P Na prawde polecam te pędzle to kolekcja For Your Beauty. Może nie są jakies mega tak jak te drogie, ale myśle że zdecydowanie dobre na poczatek jak i dla średnio zaawansowanych. Widziałam że inne pędzle tez są w przecenach te pare złotych Looknijcie sobie

Re: Pędzle i pędzelki

Zakupiłam cały kompet pędzli z naturalnego włosia na allegro i jestem z nich bardzo zadowolona. Cienie nałożone pędzelkami wyglądają zdecydowanie lepiej niż pacynką, dają dużo lepszy efekt. Mam tylko duży problem z aplikacją. Ciągle mi się osypują na poliki, niezależnie czy nakładam cienie prasowane czy sypkie. Co mogę z tym fantem zrobić?

Re: Pędzle i pędzelki

Jeśli cienie osypują się na za dużego pola manewru tu nie ma ;/ jedyną radą to jest nabieranie minimalnej ilości produktu na pędzelek

Re: Pędzle i pędzelki

Hej Czy ktoś ma doświadczenie z pędzlami firmy lancrOne? Dałam się ponieść chwili i zamówiłam zestaw 20 sztuk na allegro Wyglądają całkiem fajnie tylko ciekawa jestem jak się sprawują na dłuższą metę...pozdrawiam

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: