Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

  • 2011-07-11, o 20:53
  • 39
  • 12 324
  • 27
  • 35

Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

Witajcie dziewczyny,

w niedługim czasie będę musiała zrobić koleżance ostrzejszy makijaż, w stylu powiedzmy rockowo-punkowym. Potrzebujemy go do sesji zdjęciowej. Tego typu stylizacja opiera się raczej na makijażu w ciemnych kolorach. Problem polega na tym, że koleżanka ma w pewnym sensie specyficzne oczy - nie są wcale szczególnie małe, ale w czarnym makijażu po prostu "giną" - być może kłopot tkwi w tym, że ma jak gdyby... dość mało miejsca między powieką a brwiami. (niżej osadzone brwi a trochę głębiej oczy?) W każdym razie, o ile w jasnym makijażu prezentuje się świetnie, o tyle z ciemniejszym może być problem.
Tak więc proszę Was, i Ciebie, Moniko, co w takim przypadku zrobić

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o rad

Uważam, że mogłabyś w na dolnej i górnej powiece nanieść białą kredkę, w wewnętrznym kąciku oka naniesć biały cień reszte, zaś pomalować tak jak masz zamiar

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o rad

@Velia

Chyba wiem o co Ci chodzi, mam podobnie osadzone oczy jak Twoja koleżanka... Myślę, że dobrym pomysłem byłoby lekkie rozświetlenie miejsca między brwiami a powieką ruchomą za pomocą cienia w odcieniu tzw. brudnej bieli i zastąpienie klasycznego, czarnego cienia w makijażu jakimś ciemnym grafitem lub wszelkimi ciemniejszymi szarościami... To trochę "wydobędzie" oczy i złagodzi kontrast. Można też pokombinować z liftingiem brwi przy retuszowaniu zdjęcia

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

nie lubie mocniejszych makijaży

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

nie lubie mocniejszych makijaży

2015-08-10 16:04:25 autor karolina1005

ja też za mocnymi nie przepadam :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

ja nie przepadam za makijażem oczu, stawiam na usta

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

ja nie przepadam za makijażem oczu, stawiam na usta

2015-09-26 17:26:56 autor moco

dokładnie

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

a najbardziej lubię fuksje, ale od niedawna pokochałam brudny róż z golden rose nr 02

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

a najbardziej lubię fuksje, ale od niedawna pokochałam brudny róż z golden rose nr 02

2015-09-27 18:57:49 autor moco

ja tak samo

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

Zrobiłabym mocno wyciągniętą kreskę, najlepiej eyelinerem żelowym bądź kredką, żeby ją później ładnie rozetrzeć. Nie wyciągaj wysoko tej czerni na górnej powiece, bo może wyjść panda. Możesz jedynie zaznaczyć delikatnie załamanie średnim brązem, żeby powiększyć oko. No i żaden błysk mi tutaj nie pasuje. Dokleiłabym też kępki, żeby otworzyć spojrzenie. Na usta ciemny fiolet bądź mocne bordo.

Re: Ostrzejszy makijaż dla specyficznych oczu - prośba o radę

Ja właśnie lubię mocno podkreślać oczy
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: