Olejowanie

  • 2015-09-27, o 14:14
  • 50
  • 20 658
  • 30
  • 40

Olejowanie

Czy możecie mi przybliżyć temat olejowania oraz jego wady i zalety? :)

Re: Olejowanie

z tego co wiem to olej :

(y)łatwo jest rozprowadzic

(y)efekty olejowanie włosów z reguły są bardziej intensywne niż np po używaniu masek czy balsamów regenerujących włosy

(y)dobrze wypada pod kątem składu 

(y)jest bardzo wydajny 

(y)sprawia że włosy są mnie podatne na wysuszające właściwości szamponów

(y)poprawia stan włosów, są miękksze, nawilżone i błyszczące

 

 

jednak

(n)trudno go zmyć z włosów 

(n)lubi brudzić sporo rzeczy wokoło 

 

Re: Olejowanie

podzielam zdanie powyżej. Trudności ze zmyciem oleju z włosów zniechęcają mnie do olejowania :(

Re: Olejowanie

a jakie produkty polecacie? bo ja czytałam wiele dobrego o oleju kokosowym

Re: Olejowanie

no właśnie i troszke czasu zajmuje

Re: Olejowanie

Na prawdę warto, włosy są pięknie nawilżone

Re: Olejowanie

Swego czasu też olejowałam włosy, ale może za króko zeby zobaczyć jakieś efekty. Prawda jest taka, że jakby a codzień chciało się zadbać o każdą część ciała to nie mam na to czasu. Tu maski na włosy, tu wcierki, olejowanie, treningi, jakieś peelingi, balsamy. Najnormalniej w świecie nie mam na to czasu. A później przychodzi lato i szybko wcieram w skórę balsam żeby ją odżywić a trzeba to robić regularnie, żeby były jakieś efekty i tak samo jest z olejowaniem włosów :)

„Błogosławieni Ci, którzy nie potrafią kochać, albowiem ich serc złamać się nie da"(Albert Camus)

Re: Olejowanie

Kiedy miałam dłuuugie włosy to próbowałam olejowania ale zmywanie oleju to była makabra. Teraz mając krótkie włosy miałam znowu spróbować ale jakoś nie mogę sie przekonać... 

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Olejowanie

 Kilka razy użyłam oleju, ale nie byłam zadowolona, więc zostaję przy tradycyjnych maskach i odżywkach.

 

Re: Olejowanie

Ja zaczęłam swoją przygodę od oleju lnianego. Jednak stosuję go zbyt krótko, żeby mówić o efektach. Warto pamiętać, że nie można zbyt często olejować włosów, bo mogą się przesuszyć (podobno optymalnie to 2 razy w tygodniu). Jeśli zaś chodzi o trudności ze zmyciem, to nie jest to do końca prawdą. Wystarczy nałożyć odpowiednią ilość oleju (1-1,5 łyżki zależy od długości) i wcale nie jest to takie straszne :-)

Re: Olejowanie

Ja nie cierpię tłustych konsystencji. Wolę maski. Ale olej kokosowy chyba przetestuję. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: