Odżywka z siemienia lnianego

  • 2016-03-05, o 10:59
  • 2
  • 3 372
  • 3
  • 3

Odżywka z siemienia lnianego

Stosowała może któraś z was? Podobno nawilża włosy i stają się one błyszczące. Jak taką maseczkę przygotować? Nakładać ją przed umyciem włosów czy już po?

Re: Odżywka z siemienia lnianego

Świetnie nawilża skalp głowy i włosy - przydatna do profilaktycznego użycia, a nawet pomaga przy podrażnionej skórze głowy. 

Brałam jedną płaską łyżkę nasionek i wsypywałam do rondelka. Wlewałam do tego szklankę zwykłej wody i doprowadzałam do gotowania. Gdy zaczęło się gotować, zmniejszałam gaz i gotowałam przez 10-15 minut. Cały czas mieszaj, by ziarenka nie przylepiły ci się do dna, o co bardzo łatwo. Gdy widzisz, że powstał ci taki glutowaty żel (w zależności od ilości wody i ilości ziarenek może być on bardzo rzadki lub mniej), przelej go przez sitko do miseczki, bowiem do maski potrzebujemy tylko tego żelu. Możesz odstawić na jakieś 10 min, by trochę ostygło, a potem normalnie umyć głowę. Gdy już skończysz, weź miseczkę i po prostu nałóż/wmasuj żel w skalp i we włosy. Jest on bardzo łatwy do zmycia, wystarczy ciepła woda. W zależności od potrzeb, możesz trzymać go 5-10 min, ale najlepsze efekty widziałam, gdy lekko osuszyłam włosy ręcznikiem, a potem nałożyłam jakiś woreczek (możesz nawet przezroczystą reklamówkę, chodzi głównie o jakąś folię) i ręcznik i z takim turbanem siedziałam 30-40 min.

Re: Odżywka z siemienia lnianego

Nie stosowalam

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: