Odżywianie rąk

  • 2015-07-07, o 19:57
  • 46
  • 18 523
  • 28
  • 37

Odżywianie rąk

Hej.

 

Jakie macie sposoby na dbanie o skórę rąk i paznokcie? Nie ukrywam, że częsta praca z makijażem sprawia, że moje ręce są w coraz gorszej kondycji i szukam teraz dla nich naturalnego ratunku. Kremy mam, ale wcieranie daje ulgę na chwilę i to wszystko. Udało mi się wyszukać informacje, że regularne kąpiele w ciepłym oleju podobno pomagają. Pytanie tylko o jaki olej mogło chodzić. :)

 

Za porady dzięki :)

Re: Odżywianie rąk

Ja często wieczorem robię na dłoniach kompres z oleju kokosowego lub kremu i na drugi dzień dłonie są gładkie i miękkie. Po za tym stosuję jedynie kremy do rąk :)

Re: Odżywianie rąk

Ja lubię na noc nałożyć sobie olejek rycynowy na dłonie. Okropnie gęsty jak na olej, dosyć długo się wchłania, dlatego najlepiej nakładać go na noc, ale za to rano dłonie są nawilżone i mieciutkie. :)

Re: Odżywianie rąk

polecam masło kokosowe i masło karite

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Odżywianie rąk

Przed manicurem zwykle wykonuję porządny peeling dłoni, nie zapominam o skórkach wokół paznokci, następnie smaruję dłonie obficie masłem do ciała, bądź kremem i zakładam worki foliowe na około 20 minut. Po ściągnięciu skóra jest wręcz aksamitna w dotyku, a regularne wykonywanie tego zabiegu naprawdę wygładza dłonie. Ponadto na noc wsmarowuję w skórki oliwkę lub olejek rycynowy. Warto również mieć krem do rąk zawsze przy sobie i po każdym kontakcie z wodą smarować dłonie. 

Re: Odżywianie rąk

Olejek rycynowy w całości przez noc wchłonie się w dłonie? :)

Re: Odżywianie rąk

Olejek rycynowy w całości przez noc wchłonie się w dłonie? :)
2015-07-08 17:51:45 autor KamiluŚkaa

Wchłonie się bez problemu. Trochę mu to zajmuje, ale noc w zupełności wystarcza. :0

Re: Odżywianie rąk

Właśniej moja znajoma używa olejku rycynowego na dłonie i zawsze zastanawiałam się jak to możliwe, że z taką konsystencją zdąrzy się wchłonąć.. ale skoro mówicie że się bez problemu wchłonie to sama muszę wypróbować taki sposób na odżywnienie rąk :)

Re: Odżywianie rąk

dobry jest też krem Paloma Hand SPA z Hebe, taki w sprayu, jak ktoś nie lubi uczucia "tłustych rąk" a potrzebuje dobrega nwilżenia

Re: Odżywianie rąk

Ja od jakiegoś czasu mam krem z olejem z wiesiołka i jestem mega zadowolona. Dłonie są nawilzone, miekkie i ten efekt utrzymuje się naprawdę długo :)

Re: Odżywianie rąk

olejki i kremy

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: