Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

  • 2015-04-14, o 09:34
  • 52
  • 20 013
  • 35
  • 45

Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

Witajcie :) Powstanowilam zacząć się malować, ale nie wiem od czego zacząć. Jakie kosmetyki na początek ? Jestem naturalną blondynką, mam niebiesko-zieolone oczy. Pomozecie ? C.

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

Ja kiedy zaczynałam się malować (było to stosunkowo niedawno) postawiłam na rzęsy. Na początku używałam tylko tuszu, później wprowadziłam eyeliner, niedawno zaczęłam też przygodę z podkładami i pudrami, jednak staram się ograniczać ich używanie, gdyż mam młodą cerę i nie chcę jej niczym na siłę "zawalać" :) Za to ubóstwiam  róże i używam ich namiętnie :)

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

Uważam, że jeśli masz problemy z cerą (przebarwienia, trądzik) to od podkładu i pudru, a do tego tusz do rzęs i zwykły błyszczyk, ewentualnie róż na policzki, bo to daje bardzo ładny, naturalny efekt :) 

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

Dla wyrównania kolorytu cery może jakiś krem BB zamiast podkładu, tusz do rzęs i jakiś delikanty błyszczyk ;)

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

Ja mam cerę tłusta, czasem pojawiają się wypryski zazwyczaj używam kremu bb lub pudru, chyba że potrzebuje mocnego krycia to wtedy stosuje fluid Under Twenty :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

Tusz do rzęs, jakieś masełko na usta, krem bb :)

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

Hej

 

Jeśli twoja cera nie sprawia żadnych problemów, możesz na początek zacząć od kremów BB ładnie wyrównają koloryt, natomiast jeśli masz już probelmy w postaci trądziku najlepiej znalźć do tego odpowiedni podkład który co nieco ukryje niedoskonałości, zwróć tylko uwagę by za bardzo nie zatykał porów bo sprawa się pogorszy. Na mocniejsze zaczerwienia proponuje dobry korektor. Jakiś delikatny róż aby podkreślić policzki tusz do rzęs i naturalny błyszczyk :)

 

PS. Pamiętaj o codziennym demakijażu :)

 

Pozdrawiam 

Vivi

http://viviennenight.blogspot.com/

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

hej

jesli nie masz problemów z cerą polecam krem bb albo lekkie podkłady

jasne beżowe,kremowe cienie

tusz i jasna delikatna szminka  raczej matowa bez polysku

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

może pooglądaj filmiki na yt z propozycjami makijażu ;)

moim zdaniem makijaz dzienny u blondynki powinien wyglądać bardzo naturalnie. Lekki podklad, puder, korektor pod oczy jeśli taka potrzeba, odbrobina różu i rożswietlacza, a oczka beżowy cień i cienka kreska kredka ;) podkreśl delikatnie brwi bo z natury blondynki mają jasne ;p

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

Zacznij od kilku kosmetyków. Na dobrą sprawę nie potrzebujesz na razie podkładu, a jeśli już to jakiś lekki lub krem bb. Jeśli masz jakieś niedoskonałości podstaw na korektor i użyj go tylko na te miejsca, które chcesz zakryć. Z ciężkim podkładem będziesz się źle czuć :) Podkreśl delikatnie brwi, wystraszy jakiś żel koloryzujący, który jednocześnie utrwali włoski i do jego użycia nie potrzebujesz wyprawy jak do cieni lub kredki. Później tusz, jakaś lekka pomadka lub błyszczyk i gotowe :) Jeśli opanujesz taka wersję i będziesz chciała więcej to możesz poeksperymentować z różem, który nadaje świeżego wyglądu twarzy czy cieniami do powiek.

Re: Od czego zacząć ? Początek przygody z makijażem :)

W kwesti twarzy polecam kremy BB zamiast podkładów (ewntualnie dodatkowo jakiś korektor, jeżeli masz jakieś niedoskonałości, które spędzają ci sen z powiek), do tego maskara, a później możesz stopniowo dodawać, cienie w naturalnych kolorach, coś do konturowania czy eyeliner. Potem możesz już szaleć. :P

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: