Oczy szeroko rozstawione

  • 2011-02-04, o 20:37
  • 39
  • 12 330
  • 22
  • 33

Oczy szeroko rozstawione

Mam prośbę, czy możecie powiedzieć, pokazać jak należy wykonać makijaż właśnie dla tego typu oczu.
Tak poza tematem, zauważyłam że mam podobną karnację (też używam MF Lastin performance 101, bądź Loreal true match C1) i kolor włosów jak Ty Moniko:-) tak że mogę używać podobnych kolorów co Ty z małą różnicą właśnie w rozstawie oczu i kolorze (brązowo-miodowo-zielone)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Oczy szeroko rozstawione

Na pewno wkrótce ukaże się taki filmik, wiem, ze dużo dziewcząt/kobiet ma ten problem ;/

Re: Oczy szeroko rozstawione

To cieszę się bardzo bo niedługo idę na bal karnawałowy więc może podrzucisz mi jakiś pomysł?:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Oczy szeroko rozstawione

Hej! Poczytałam sobie ostatnio o sposobie malowania oczu szeroko rozstawiaonych i takie są mniej wiecej zasady:
Końciki oczu można rozjaśnic delikatnie matowym cieniem. Nie można robić dużego kontrastu miedzy cieniem jasnym od środka, a ciemnym od zewnątrz powieki. Kredką lub cieniem obrysować mocniej górną linię rzęs od wewnętrznego kącika oka i nie wyjeżdżać po za zewnętrzny kącik. Cieniem wyciagać oko ku górze.
Ja mam rozstaw oczu w normie, ale za to opadające powieki. Do tego moje zewnętrzne końciki oczu są dość niedaleko końca brwi i np. nie mogę zrobić "kociego oka", ani mocniej wyjechać kredką na zewnątrz ku górze.
Zobacz sobie jaki ma makijaż Shaun Baker w teledysku Could You, Would You, Should Yo lub Shaun Baker feat. Maloy - Give! Myśle, że to jest coś w tym stylu. Oczy nie są wyciągnięte na zewnątrz tylko w górę i lekko do środka.
Pozdrawiam.

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Oczy szeroko rozstawione

Hej! Apropo Shaun Baker pytanie do ladymakeup. Czy mogłabyś zrobić filmik z makijażem w stylu Shaun Baker, z użyciem dowolnych kolorów? Masz inny kształt oczu, więc nie wiem czy to możliwe. fajnie by było gdyby ci się udało.
Pzdrawiam.

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Oczy szeroko rozstawione

Dzięki za podpowiedź, Czyli nie mogę robić na oczkach tego co najbardziej mi się podoba -znając mnie jak zwykle będę robić to czego nie wolno:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Oczy szeroko rozstawione

pomocny post

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Oczy szeroko rozstawione

Mam oczy delikatnie szerzej rozstawione, nie aż tak, żeby było to jakoś specjalnie widoczne, ale jako wizażystka spotykam się z takimi osobami. Generalnie jest bardzo fajny trik na "zbliżenie" do siebie oczu - wewnętrzny kącik oka, zamiast rozjaśniać delikatnie przyciemniasz. Najjaśniejszą częścią oka jest powieka ruchoma, zewnętrzny kącik możesz cieniować dowolnie, nie trzeba aż tak zwracać uwagi na kolory, ale ważne, aby nie wyjeżdżać za daleko poza załamanie w zewnętrznej części oraz nie wyciągać za długiej jaskółki (jeżeli już bardzo chcesz zrobić kreski); wewnętrzny kącik oka, tak jak wspomniałam wcześniej, cieniujesz nie jaśniejszym cieniem, a ciemniejszym o 2-3 (max!) tony od kolory na ruchomej powiece. Nie wyjedź tylko za dalego i dobrze to rozblęduj i voila! Działa za każdym razem. Najlepiej użyć do tego jakiegoś naturalnego koloru (brązy, beże przy jaśniejszej karnacji, nawet szarości). :)

Re: Oczy szeroko rozstawione

Nie spotkałam się jeszcze z przyciemnianiem wewnętrznego kącika ;)

Re: Oczy szeroko rozstawione

Raczej nie powinno się wtedy rozświetlać kącika;)

Re: Oczy szeroko rozstawione

Przy oczach szeroko rozstawionych przyciemniamy wewnętrzny kącik, na przykład dajemy ciemniejszy cień, przy wąsko rozstawionych rozświetlamy wewnętrzny kącik rozświetlaczem lub jasnym cieniem. 

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: