Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,tradzik

  • 2012-08-29, o 00:28
  • 82
  • 155 366
  • 49
  • 67

Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,tradzik

Jednym z swietnych sposobow na zapalenie skory,tradzik ,grzybica skory-Problemy ze skora swietnie dziala olejek z drzewa herbacianego ,a takze olejek z lawendy ,-
- mozna pare kropelek (10) dodac np do szamponu do mycia wlosow ,-
- w przypadku grzybicy owlosonej skory(swedzenie skory glowy) mozna dodac pare kropel olejku(10 max) do szamponu
- mozna go stosowac jako naturalny antyperspirant przec poceniu sie
- mozna go stosowac jako nawilzacz ciala twarzy (do oleju jakiegos bazowego-czyli oleju slonecznikowego lub z pestek winogron ,obojetnie jakiego -ktory Nam sluzy +kilka kropel olejku 100ml-5 kropel
-do kapieli wkropic 10 kropli olejku
KAZDA cera jest inna i trzeba samemu probowac ktory olejek przy naszej cerze lepiej skuteczniej dziala czy z drzewa herbacianego? czy lawendowy?
do zelu myjacego pare kropelek

Ale UWAGA zawsze trzeba go rozcieczyc,poniewaz nierozcieczony moze podraznic powodowac zaczerwieniona skore tzw buraka -szczegolnie przy skorze wrazliwej ,wysuszyc skore !!

-----
Polecam używac olejek herbaciany ZAMIAST ODŚWIEŻACZY POWIETRZA - wystarczy wlac kilka kropli do pojemnika z gorącą wodą i postawić gdzieś, by parowało - najlepiej postawić to jeszcze na podgrzewaczu (male świeczki typu t-light ) - mieszkanie jest odświeżone, a nie pachnące jakaś chemicznie spreparowaną morską bryzą czy lawendą. Wyprobujcie to zwłaszcza JEŚLI JESTEŚCIE PALACZAMI tak jak ja - w życiu nic mi tak nie "oddymiło" mieszkania.
Inny sposób to wlać kilka kropel do pojemników na wodę na kaloryferze, czyli najprostszych domowych nawilżaczy.
Acha - i kupujcie raczej takie olejki z atestem, w aptekach i sklepach zielarskich, a nie jakikolwiek "no-name" za 5 zl gdzies na bazarze

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, dwunastokrotnie silniejszym od kwasu karbolowego lub fenolu powszechnie używanych środków dezynfekujących, pięciokrotnie silniejszy od penicyliny. Ma tę zaletę, że jest zarówno odczulający jak i nietoksyczny i może działać skutecznie przeciw wielu schorzeniom wywołanym przez bakterie, wirusy i grzyby. Jego zapach skutecznie odstrasza owady. Przeciwdziała skutecznie oparzeniom, otarciom, podrażnieniom, naciągnięciom mięśni, ukąszeniom owadów, alergią, egzemie, łuszczycy, wysypce dziecięcej, potówkom, półpaścowi, zapaleniu dziąseł i zębów, zapaleniu ucha, grzybicy paznokci i włosów, hemoroidom, wysypką, chorobom oczu, oparzeniom słonecznym oraz problemom menstruacyjnym. Tea Tree Oil stosuje się w aromatoterapii i weterynarii (skuteczny na pchły)

Czy to jest możliwe? Aby ten sam preparat pomagał w tylu problemach zdrowotnych? A jednak!

Olejek z drzewa herbacianego okazał się skutecznym środkiem przy tak wielu dolegliwościach, że aż trudno w to uwierzyć. Dzieje się tak dlatego, że choroby te powodowane są przez bakterie, grzyby, a olejek ten właśnie jest najsilniejszym ze znanych naturalnych antyseptyków. Działa zarówno powierzchniowo, jak i penetruje w głąb skóry.

Nazwa drzewka nie ma nic wspólnego z herbatą. Nazwał je tak sławny angielski podróżnik James Cook, obserwując jak liście z drzewa opadają do wody i zabarwiają ją na kolor herbaty.

Sposób użycia:

Używać w bardzo małych dawkach. Można aplikować dzieciom po 2 tyg. od narodzin. Formy stosowania mogą być: olej można rozetrzeć na zaatakowanych miejscach, można z niego przygotować tonik do twarzy lub środek do płukania gardła stosując przy tym 2-3 krople olejku z kremem lub olejkiem farmaceutycznym i używać do masażu. Do kompresu i okładu w zupełności wystarcza 1-2 krople na pełną wannę.

W celu odświeżenia powietrza wystarcza 1-3 krople.

W jakich przypadkach możemy używać Tea Tree Oil ?

Ginekologia: przeciw grzybicy, może pomóc w usuwaniu pleśniawek pochwy. Stosowany do nasiadówek, natrysków, kąpieli i nacierań. Do kąpieli dodać 6 kropli olejku.

Zastosowanie w tamponie – olejek jest łagodny jest łagodny i mimo silnego zapachu może być wprowadzany do pochwy bez rozcieńczania.

Uwaga! Żaden inny olejek nie może być stosowany w ten sposób. Dwie krople czystego olejku drzewa herbacianego nanieść na wilgotny tampon i umieścić w pochwie. Pozostawić na 3 –4 godziny

Układ oddechowy:

Bakteriobójczy i przeciwwirusowy, pomaga zwalczać przeziębienia i grypę, łagodzi choroby gardła, zapalenie migdałków i choroby dziąseł. Łagodzi objawy zapalenia oskrzeli. Stosuje się go w płukankach do gardła i jamy ustnej, kompresach, inhalacjach, kominkach aromatoterapeutycznych lub przez nacieranie. W celu zmniejszenia dolegliwości w nieżycie gardła, w zapaleniu zatok przynosowych, przeziębieniu, przy męczącym kaszlu, wydzielinie zalegającej w oskrzelach należy odmierzyć kilka kropli na chusteczkę i wdychać głęboko.

Skóra i uroda: Oczyszczający, chłodzący i przeciwgrzybiczny, zwalcza czyraki i wysypki, koi oparzenia słoneczne, pomaga w gojeniu ran i chroni je przed infekcjami.

Drobne oparzenia spłukuje się obficie wodą, a następnie smaruje czystym nie rozcieńczonym olejkiem. Przeciwdziała grzybico skóry i powstawaniu zanokcicy. Jest stosowany w maseczkach, kompresach, kąpielach stóp i rąk lub do nacierań. W tym celu do wody do moczenia stóp należy dodać 5-10 kropli olejku.

W celu leczenia zmian skórnych wywołanych przez trądzik należy przy pomocy wacika nanieść jedną kroplę nie rozcieńczonego olejku na każdą z krostek. Zabieg można powtarzać 1-2 dziennie. Można również stosować rozcieńczony olejek w postaci toniku do twarzy. Ukąszenia, użądlenia oraz pęcherzyki i nadżerki w opryszczce smaruje się czystym, nie rozcieńczonym olejkiem herbacianym.

Trądzik, wysypki: delikatnie w smarować olej lub 2-3 krople oleju wymieszać z kremem, pocierać. Zrobić z 5 kropli tonik do oczyszczania twarzy.

Układ trawienny: Bakteriobójczy, przeciw wirusowy i przeciw grzybiczny, zmniejsza owrzodzenia jamy ustnej, likwiduje pleśniawki, łagodzi nieżyt żołądka i jelit, likwiduje biegunkę. Jest również skuteczny w przypadku zatruć pokarmowych.

Ukąszenia owadów: 2-3 razy dziennie nacierać olejkiem.

Obolałe dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust i osad na zębach: 3-5 kropli rozmieszać z wodą, płukać 2 razy dziennie, można również stosować krople bezpośrednio na szczoteczkę. Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i parodontozie.

Bóle gardła: Płukać roztworem z 2-3 kroplami olejku na ½ szklanki wody.

Zapalenia ucha środkowego, bóle uszu: 2 do 3 kropli olejku na waciku wprowadzić do ucha, powtarzać 3 razy dziennie przez 3 dni.

Alergie skórne: 10 kropli dodać do kąpieli lub pocierać chore miejsca.

Kleszcze: Posmarować olejkiem (1-2 krople) i po chwili kleszcze można usunąć, jednocześnie miejsce to dezynfekujemy. Również dla psa użyć 10 kropli do szamponu i wykąpać go (działa przez 10 minut).

Poparzenia: (również od słońca). Po schłodzeniu wodą natrzeć lub polać olejkiem poparzone miejsca lub zastosować chłodną rumiankową kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.

Rany i zranienia: W celu dezynfekcji polać bezpośrednio ranę.

Wysypki, wrzody: w oparzeniach, grzybicach, ukąszeniach owadów, otarciu, przy półpaśćcu i opryszczce aplikujemy czysty 100% olejek bezpośrednio na chore miejsca.

Problemy z włosami (łupież, grzybica, zapalenia skóry): Dodajemy 2 krople czystego olejku do szamponu na 250 ml – 10 kropli olejku.

Jako zastępstwo zasypki antybakteriowej przy zranieniach. Tea Tre Oil ma 5-krotnie silniejsze działanie niż penicylina. Olejek można stosować na otwartą ranę ponieważ posiada właściwości bakteriologiczne. Głęboko penetruje rany, zostawiając czystą tkankę.

Uwaga!

Czystego olejku nie stosuje się bezpośrednio do oczu. Na okładu oczu 5 kropli olejku rozcieńczamy w szklance wody.

Tea Tree Oil nawet przy wielokrotnym stosowaniu nie uszkadza komórek i nie podrażnia tkanek. Pomaga w dotlenieniu komórek, dzięki czemu skóra zyskuje młodszy wygląd, oraz w pozbyciu się obumarłej tkanki i odkryciu świeżego naskórka

Możliwości olejku Tea Tree nie do końca są poznane. Wciąż zaskakują nas siłą działania

Przepis na samorobiony tonik z drzewa herbacianego :

Olejek z drzewa herbacianego jest rewelacyjny w leczeniu trądziku. Polecam wlać około 20 kropli na szklankę wody (najlepiej mineralnej, przelać do butelki i stosować jako tonik. Nierozcieńczony jest zbyt mocny i może bardzo przesuszyć cerę.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=79991 tu wiecej informacji o olejku herbacianym

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,trad

więcej o grzybicy skórnej warto poczytac na stronie usunieto reklame

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,trad

Sama kupiłam drugie opakowanie serum jako prezent dla innej znajomej. Mojej buteleczki zaczęłam używać przed tygodniem. Faktycznie nie pachnie fiołkami, ale spokojnie da się to przeżyć. Nie pachnie też cebulą co bardziej mnie cieszy:) Serum jest bardzo gęste, treściwe, przypomina olejek rycynowy. Opakowanie jest ładne, wygodne i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

Usuniecie spamu !

siamon

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,trad

Poważnie to cokolwiek daje przy trądziku? Możecie pokazać jakiekolwiek dowody?
Przyznam, że na razie tylko kosmetyki naturalne cokolwiek ruszały, i u mnie, i u mojej koleżanki.
Jest inaczej?

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,trad

a jak długo już stosujecie ten olejek ? faktycznie daje rade ? bo ja jakoś nigdy nie mogę trafić na nic skutecznego :/

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,trad

mi polecila kuzynka, ktora wyleczyla synowi tradzik olejkiem herbacianym. teraz stosuje go moja corka nastoletnia i widac poprawe, ale trzeba byc naprawde systematycznym i nie oczekiwac natychmiastowych efektow. ja uzywam do inhalacji przy bolu gardla i tez dziala:)

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,tradzik

możecie pokazać jakieś efekty? zaintrygowało mnie to...

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,tradzik

można dostać go normalnie w aptece?

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,tradzik

     olejek herbaciany niewiem bo nigdy jeszcze nie uzywałam ale wogóle naturalne olejki sa super .i nie tylko olejki ,ja uzywam hydrolatu z lawendy ,rozmarynu z odrobinż cedru na włosy jako spray/odżywkę bez spłukiwania przeciw promieniom uv i płowieniu włosów przed słoncem. świetna rzecz i naturalna ,a jeszcze znalazłam sklep intermetowy gdzie mozna samemu tworzyć sobie zestawy róznych hydrolatów czy ekstraktów lub olejków i mieszac ze sobą.fajna sprawa

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,tradzik

cześć dziewczyny,

 

ja mogę opowiedzieć o swojej kuracji, która działa i jest godna polecenia :)

ja twarz przemywam rumiankiem, ma on włąściwości oczyszczające i punktowo jeśli trafi sie jakiś "wulkan" :) wysuszam go maścią cynkową, moja siostra pracuje w farmacji i jakiś czas temu podała mi tabletki na trądzik, nieposiadające żadnego antybiotyku ani silnych substancji więc nie są uczuleniowe, nazwa tabletek to DERMINAX, mogę podać wiecęj info ze strony, z której ja korzystam, myśle że to będzie dobry wybór :)

usunięto reklamę

POWODZENIA :)

Re: Niesamowita moc OLEJKU HERBACIANEGO (grzybice skory,tradzik

Zaciekawił mnie ten olejek herbaciany, zwłaszcza jeśli chodzi o trądzik.. musze poczytać o tym coś więcej :)

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: