Nawroty trądziku

  • 2016-03-05, o 18:11
  • 49
  • 18 081
  • 40
  • 38

Re: Nawroty trądziku

Idź do dermatologa najlepiej

Re: Nawroty trądziku

Na trądzik radzę stosować specjalny tonik albo żel do mycia twarzy . Podejrzewam , że każde nawroty trądziku są za sprawą zbliżającej się miesiączki albo samej miesiączki. W razie co mozesz iść do normalnego lekarza rodzinnego zrobić badania hormonalne albo w takim wypadku zostaje dermatolog .

 

Pozdrawiam

 

Wszystko ma swoją wartość ..http://mptent.com/

Re: Nawroty trądziku

"Zjadłam zęby" na tym temacie kochana, więc wiem jak czujesz się Ty i Twoja córka. Mam obecnie 20 lat a trądzik zaczął się u mnie w wieku 12 lat i był na tyle silny że po latach stosowania maści i antybiotyków, chodzenia od dermatologa do dermatologa, wkońcu trafiłam na takiego który nie bał się leczy izotretynoiną. Jest to bardzo silny lek, stosuje się go długo, tylko w okresie jesienno-zimowym (trzeba bardzo unikać słońca podczas terapii) i ma bardzo niefajne skutki uboczne. Ale jest to JEDYNY lek który działa. Działa tak, że na skórze nie pojawia się dosłownie nic. Na pewno trzeba się dwa razy zastanowić zanim zacznie sie go stosować. Podobno u 80% ludzi problem znika na zawsze. U mnie przez pare miesiecy po odstawieniu było super, potem skóra troszkę sie zbuntowała, ale głównie ma to związek z hormonami u kobiety i jest to do zaakceptowania w porównaniu do tego co było kiedyś. Polecam i żałuję że nie wzięłam go wcześniej np. w wieku 16 lat kiedy moja twarz i plecy wyglądały dramatycznie, bo zaoszczędziłoby mi to sporo czasu, płaczu i nerwów. (kuracje zaczęłam w wieku 18 lat, w klasie maturalnej).

Co do domowych sposobów to nauczyłam sie jednego, przedewszystkim nie szkodzić, nie wysuszać i nie podrażniać. NAWILŻAĆ. Nawet jeśli skóra jest tłusta to i tak trzeba ją bardzo dobrze nawilżać i pić duużo wody, no i maść cynkowa. Może nie jest spektakularna, ale punktowo lekko zasusza i nie podrażnia skóry. Powodzenia ;)

Ola

Re: Nawroty trądziku

Specjalne produkty do tego typu cery, może zmiana diety, ewentualnie dermatolog powinien ci pomoc:)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Nawroty trądziku

mi ciagle przed okresem wyskakuja pryszcze , masakra . :/ 

Re: Nawroty trądziku

Przede wszystkim nie myć twarzy mydłem, bo ją wysuszysz i będzie produkować jeszcze wiecej sebum.

Re: Nawroty trądziku

Dermatolog przede wszystkim powinien pomoc:)

Re: Nawroty trądziku

W mojej walce pomaga mi olejek tamanu, wypryski po nim znikają po 3dniach

2016-04-07 13:32:51 autor Emili90

a gdzie moge dostać taki olejek ? na moje problemy z cera uzywam emulsji oczyszczajacej dr medica a na noc nakładam krem redukujący wydzielanie sebum, skóra wygląda w miare okej chociaż dalej szukam jakis cudownych rozwiązań dla cery tradzikowej..

Re: Nawroty trądziku

W mojej walce pomaga mi olejek tamanu, wypryski po nim znikają po 3dniach

2016-04-07 13:32:51 autor Emili90

a gdzie moge dostać taki olejek ? na moje problemy z cera uzywam emulsji oczyszczajacej dr medica a na noc nakładam krem redukujący wydzielanie sebum, skóra wygląda w miare okej chociaż dalej szukam jakis cudownych rozwiązań dla cery tradzikowej..

2016-10-28 11:20:38 autor klaudiamoj

Na internecie poszukaj:) pamiętaj zeby kupic nierafinowany oraz zeby bulgot olejek 100% :)

Re: Nawroty trądziku

Podobno sevolium czy jakos tak dobrze działa

Alicja :)
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: