Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

  • 2012-07-18, o 21:15
  • 51
  • 20 015
  • 33
  • 40

Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

Witajcie ! Zafascynowałam się ostatnio pielęgnacją naturalną. Jak wiecie w prawie wszystkich obszarach urodowych można zrezygnowac z chemii i gotowców na rzecz czegoś bardziej Eko. Tak też jest w przypadku oczyszczania.
Mój ostatnio wygrzebany przepis dotyczy oczyszczającej pasty migdałowej delikatnie peelingującej skórę.
Sposób przygotowania nie jest trudny i nie za drogi. Zależy głównie od ceny migdałów, w które się zaopatrzymy
Polega właściwie na ich zmieleniu oraz dolaniu do otrzymanego proszku jakiegoś oleju, oliwki. Najlepiej "ze słodkich migdałów". Do mieszanki możemy dodac czegokolwiek, co dobrze działa na naszą skórę. Np. olejków eterycznych, kawy, wiórek kokosowych, płatków owsianych, hydrolatów, itd. Po prostu mielimy to i ugniatamy jak ciasto z naszą masą

Ja dodałam do swojej pasty kawę, oliwkę oraz ok. 3 kropli olejku eukaliptusowego

Słyszałyście o tym sposobie oczyszczania, może macie z nim do czynienia ? Jak zadziałał na was ?

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

nie słyszałam jeszcze o tym, ale chyba spróbuję

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

do jakiej cery stosuje sie taka paste?
czy to do ciala jest?

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

do jakiej cery stosuje sie taka paste?
czy to do ciala jest?

Zmalowana

do oczyszczania twarzy, według mnie do każdego typu cery.

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

Pastę migdałową stosuje się oczyszczania do twarzy do każdego rodzaju skóry. Nie narusza ona naturalnej bariery naszej skóry (podobnie jak OCM na przykład ) a dzięki nieskończonej możliwości wykorzystania różnorakich dodatków odpowiednich dla typu cery może przynieśc fantastyczne efekty.
Np. dodatek miodu nawilży i odżywi cerę, olejek lawendowy usunie zaskórniki i niedoskonałości, zmielone płatki owsiane złuszczą i nawilżą suchą skórę, itd, itd.

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

Ostatnio zupełnie zapomniałam o tym sposobie na oczyszczanie twarzy :) Kiedyś bardzo lubiłam się z pastą migdałową i używałam jej z dodatkiem różnych olejków.. jednak z lenistwa przerzuciłam się na drogeryjne produkty. Dziś przez przypadek odkopałam ten temat na forum i ponownie mam zamiar wrócić do pasty migdałowej, którą oczywiście i wam polecam (y)

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

nigdy nie slyszałam o tej paście ale chętnie wypróbuję

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

Mnie też to zachęciło. Lubię takie domowe sposoby. :)

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

Ciekawe nie spotkałam się nigdy z taką pastą :)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

Ja także nie słyszałam o takiej paście, ale warto wypróbować :))

Re: Naturalne oczyszczanie - PASTA MIGDAŁOWA

Musi mieć super zapach!

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: