Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChemia!

  • 2011-08-31, o 19:12
  • 147
  • 97 144
  • 63
  • 73

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Basiula, Twoje włosy po hennie Cassia wygladają świetnie. Na zdjęciu wyglada jak bląd. Jeśli na żywo też tak fajnie to ja bym poczekała z tym brązem i ponosiła takie Brąz Ci nie ucieknie

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Tak, macie rację. Na razie zostawiam takie jakie są, a jak pojawi się odrost to wtedy pomyślę, mogłabym potrzymać brąz niedługo, tak żeby tylko wyrównać z odrostem. Do tego czasu nic nie ruszam, swoją drogą miała być bezbarwna a tu jednak dużo zdziałała w odcieniu (ku mojemu zadowoleniu zresztą;) Może przez to że dosyć długo ją trzymałam. Dziękuję za rady:)

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Hej,
to prawda henna wysusza, ale zależy jaki masz włos i ile trzymasz. Włosy podatne i bardziej suche trzeba trzymać mniej. Pochodzę z Azji, kurację henną( prawdziwą i naturalną) swojego czasu robiłam przez ileś lat co miesiąc i włosy naprawdę były odbudowane po około 10 latach spróbowałam powtórzyć, ale już tu w Polsce....nie spotkałam tu prawdziwej henny. I jak mówisz wysuszyło mi włos, bo ta "henna" ma dużo w sobie chemii. Niestety. Pozdrawiam

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Hej wszystkim:)))
czy ktoś wie gdzie można w Warszawie kupić naturalna prawdziwą hennę, beż dodatków kolorystycznych. Pochodzę z Azji, henna w tam tych krajach jest jako jeden z najtańszych leczniczych środków. W wyniku używania powstaje jeden kasztanowy odcień (wiadomo dużo zależy jaki masz włos). Jest jeszcze jedno zioło, tak zwana "Basma" ona dawała czarny odcień pomieszanie basmy z henną też dawało nie zły wynik. Tu w Polsce nie mogę odnaleźć tego;(((( Niestety te wszystkie kolorowe henny mnie nie przekonują. Ma ktoś jakąś informacje????
Pozdrawiam

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

jA polwcam henne do wlosow LOGONA w KREMIE wlosy po sa przepiekne moje zniszczone wlosy rozjasniane z czarnych na blond w koncu wygladaja normalnie po zastosowaniu henny LOGONA w kremie ,mniej babraniny

Ludzie, którzy swoje przykre historie mają zapisane na ciele w postaci Blizn....Kazda KAZDY z NAS zestarzeje sie,Zbrzydnie Nikt z NAS juz nie bedzie wygladal jak 5,10 lat temu ,NIKOGO NIE OMINIE..to naturalne- naturalny proces zycia.

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Dzięki:)
znalazłAm co szukałam!!!
Jest to henna Pakistańska, chodziło mi typowo o zioło. Próbowałam henne w kremie jednak nie służy mi, niestety. Ale dziękuje ))

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Dla tych, którzy hennują włosy mam taki patent na odrosty. Dzisiaj sobie wymyśliłam i sprawdziłam na sobie. Potrzebna jest strzykawka bez igły. Chociaż henna troche się wypłukuje to jednak kolor zostaje na tyle, że jest widoczny odrost (może nie aż tak jak przy farbach chemicznych). Cały pomysł polega na tym, że zużywa się minimalną ilość proszku henny, a włosy potem wygladają jak swierzo farbowane.

Więc co właściwie zrobiłam:
odsypałam sobie 3 łyżeczki henny (Khadi),
dodałam jedną łyzeczkę maseczki w proszku MAKA (bo akurat mam, ale to nie jest konieczne),
zalałam odpowiednią iloscią gorącej wody, tak żeby konsystencja była nieco żadsza niż normalnie,
wymieszałam,
naciągałam tą papkę do strzykawki i aplikowałam między włosy (przy skórze) w odstępach co 1cm,
pogładziłam ręką w rękawiczce foliowej całą głowę i pomasowałam,
reszta normalnie (czepek, coś ciepłego i po godzinie zmyłam)

Trzy łyżeczki henny i jaka oszczędność

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Ja farbuje w sposób naturalny, ale stosując farby naturalne Herbatint, są super. Wychodzi ładny naturalny kolor, a nie efekt kasku, jak w przypadku farb chemicznych. Farbując farbami chemicznymi nie mogłam znieść nieprzyjemnego zapachu amoniaku. Herbatint nie posiada amoniaku i chemii, która dostaje się przez skórę do krwiobiegu i szkodzi nam. Ostatnio zrobiłam sobie taki kolorek http://www.sklep.herbatint.pl/trwala-farba-herbatint-5m-jasny-mahoniowy-kasztan-seria-mahoniowa-p-28.html

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Mam takie pytanko do dziewczyn które już farbowały włosy henną
Kiedy należ nałożyć ten olej do włosów?( Ja kupiłam taki z Dabur, Amla) zaraz po farbowaniu henną chyba raczej nie bo po tym olejku należy umyć głowę a po hennie ok. trzy dnie nie powinno się myć włosów, więc jak to jest z nakładaniem tego oleju ?

Wybaczcie jeśli ktoś już o tym pisał a ja nie zauważyłam

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Nie mam doswiadczenia z tym olejkiem, ale kiedys znajoma Marokanka nakladala mi henne i do papki dodawala lyzke oleju z oliwki i troszke soku z cytryny. Natomiast tu natknelam sie na blog - " Wszystko, co wiem o farbowaniu henną " i tu pisze:


Czego NIE DODAWAĆ do henny?

Przede wszystkim nie należy dodawać niczego tłustego: olejów i maseł, które blokują docieranie cząsteczek lawsonu do kory włosa, utrudniają też rozwinięcie się barwnika.

No to troche zglupialam

LInk do bloga: http://www.idaliablog.com/2013/02/wszys ... henna.html

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: