Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChemia!

  • 2011-08-31, o 19:12
  • 147
  • 97 129
  • 63
  • 73

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Mi ten rudy troche przebija ( bardziej to widac na zdjeciach niż w rzeczywistości ), ale to dla tego że wcześniej miałam rude Myśle, że na włosach brązowych z natury nic rudego nie wyjdzie. Jeśli nawet wyjdzie za ciemny kolor to on się stopniowo będzie zmywał

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

[quote="nienasycenie"]Ja kupiłam sobie hennę Khadi - kolor jasny brąz. Widziałam na różnych blogach, że ten kolor wychodzi dość ciemny w ciepłej tonacji, mam nadzieję, że będzie dobrze. Ale zajmę się tym chyba dopiero po powrocie z gór, wolę nie straszyć turystów ewentualnym zielonym kolorem włosów A dziś trochę się zniechęciłam, bo pierwszy raz nie udało mi się dobrze zmyć oleju z włosów i chodziłam cały dzień z tłustymi strąkami, bo nie miałam czasu na drugie mycie [/quote

hmm.wlasnie przegladam blog ze zdjeciami wlosow z ta wlasnie farba..wyglada calkiem fajnie..bylabym wdzieczna ,gdybym mogla zobaczyc efekt u Ciebie ..daj znac ,jak wyszło:):)

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

katy24-24 - Oczywiście dam znać, tylko obawiam się, że to nie nastąpi w czerwcu, bo nie zanosi się na żaden wolny weekend. Poza tym trzeba wziąć margines na to, że u mnie kolor mógłby wyjść nieco inny niż u Ciebie, bo ja mam wciąż chemiczną farbę na włosach, która na pewno wpłynie na ostateczny kolor włosów po hennowaniu.

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

W moim odczuciu henna jest jakby transparentna, dla tego wszystko zależy od koloru wyjściowego włosów. Gdyby przyłożyć okulary słoneczne do różnych kolorów włosów, to za każdym razem zobaczymy inny kolor. Z henną tak właśnie jest. Henna naturalna czyli ta ruda, na ciemnych włosach może wyjść bardziej kasztanowa, a na bląd marchewkowa. I tak ze wszystkimi kolorami. Ciemny brąz na ciemnych włosach pewnie wyjdzie bardzo ciemny, na blond prawdopodobnie zielony (zresztą farba jest zielona) i tu zalecają koloryzacje dwufazową. To trochę jak mieszanie barw (np. żółty + niebieski= zielony) Ja jak teraz jeszcze myję włosy to z głowy spływa mi zielona woda, ale na włosach nic zielonego nie widać

http://historiawlosow.blox.pl/html

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

a czy z ciemnego brązu (mój naturalny kolor) można uzyskać kolor lekko rudawy z domieszką brązu ?

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

a czy z ciemnego brązu (mój naturalny kolor) można uzyskać kolor lekko rudawy z domieszką brązu ?

KamiluŚkaa

Myśle że henna naturalna lub henna z amlą dałaby taki rudawobrązowy kolor. Musiałabyś spróbować. Możesz zobaczyć co mi wychodziło na poprzednich zdjeciach. Moje naturalne włosy są dosyć ciemne - bardziej szare niż brązowe przeczytałam też, gdzieś na jakimś blogu, żeby zrobić próbę na włosach zebranych ze szczotki - to też jest jakieś wyjście

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

na pewno spróbuję

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Odświeżam wątek, ponieważ mam swój pierwszy raz z henną za sobą i chciałam zaprezentować jak wyszło. Pierwsze zdjęcie pokazuje mój wyjściowy kolor. Z farbą chemiczną. Taki ciepły brąz, z tym że na włosach z tyłu, jest strasznie wypłowiały, to dlatego że te włosy swojego czasu były rozjaśniane blondem i teraz są okrooopnie zniszczone no i nie chciały chwytać żadnych farb..na ładny kolor farbowały się tylko odrosty i włoosy z przodu. Na miniaturce widać ten kolor również. Kupiłam bezbarwną hennę Cassia i postanowiłam wypróbować, liczyłam na to że troszkę ten brąz rozjaśni, ożywi, bo farbnięcie się na ten kolor to nie była najlepsza z moich decyzji, trochę mnie stłamsił. No i liczyłam w duchu że Cassia wyrówna mi kolor, co bym wkońcu wyglądała jak człowiek, aa i najważniejsze czego oczekiwałam to że włosy będą w lepszym stanie niż dotychczas bo są w stanie fatalnym. Wiem już że nie dotknę się farby chemicznej, po każdym razie były coraz gorsze, a teraz mam zamiar się nimi zaopiekować w końcu tak jak należy. Także nie patrzcie proszę na ich wygląd, tylko na kolor;)

A tutaj efekt po farbowaniu:

Mam jeszcze hennę "jasny brąz" bo pierwotnie właśnie tak miałam zrobić, najpierw bezbarwna, a potem nałożyć brąz, ale nie wiem teraz czy jak dam ten brąz to znowu nie ściemni koloru za bardzo.. Chciałabym by był bardziej brązowy, ale jednak jasny.. eh wiem, mam głupie wymagania... narazie zwlekam:) a co wy uważacie?

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

bardzo podoba mi sie efekt po
ja niestety nie mogę nic więcej powiedzieć, bo nie mam za sobą ani farbowania chemicznego ani henną (ale powiem, że jeśli miałabym farbować włosy to zdecydowanie henną )

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

[quote="Basiula":eggs6r0s]Odświeżam wątek, ponieważ mam swój pierwszy raz z henną za sobą i chciałam zaprezentować jak wyszło. Pierwsze zdjęcie pokazuje mój wyjściowy kolor. Z farbą chemiczną. Taki ciepły brąz, z tym że na włosach z tyłu, jest strasznie wypłowiały, to dlatego że te włosy swojego czasu były rozjaśniane blondem i teraz są okrooopnie zniszczone no i nie chciały chwytać żadnych farb..na ładny kolor farbowały się tylko odrosty i włoosy z przodu. Na miniaturce widać ten kolor również. Kupiłam bezbarwną hennę Cassia i postanowiłam wypróbować, liczyłam na to że troszkę ten brąz rozjaśni, ożywi, bo farbnięcie się na ten kolor to nie była najlepsza z moich decyzji, trochę mnie stłamsił. No i liczyłam w duchu że Cassia wyrówna mi kolor, co bym wkońcu wyglądała jak człowiek, aa i najważniejsze czego oczekiwałam to że włosy będą w lepszym stanie niż dotychczas bo są w stanie fatalnym. Wiem już że nie dotknę się farby chemicznej, po każdym razie były coraz gorsze, a teraz mam zamiar się nimi zaopiekować w końcu tak jak należy. Także nie patrzcie proszę na ich wygląd, tylko na kolor;)
[attachment=1:eggs6r0s]mał.jpg[/attachment:eggs6r0s]

A tutaj efekt po farbowaniu:
[attachment=0:eggs6r0s]mału.jpg[/attachment:eggs6r0s]

Mam jeszcze hennę "jasny brąz" bo pierwotnie właśnie tak miałam zrobić, najpierw bezbarwna, a potem nałożyć brąz, ale nie wiem teraz czy jak dam ten brąz to znowu nie ściemni koloru za bardzo.. Chciałabym by był bardziej brązowy, ale jednak jasny.. eh wiem, mam głupie wymagania... narazie zwlekam:) a co wy uważacie?[/quote:eggs6r0s]

Twoje włosy nie są az tak tragiczne,, uwierz widzialam wlosy, w o wiele gorszym stanie po farbowaniach chemicznych....bardzo podoba mi sie efekt po farbowaniu.. co do farby jasny brąz,to widziałam na zdjeciach,ze dziewczynom wychodzil ciemny brąz,gdy miały ciemne..Ty masz jasne,więc wydaje mi sie ,ze powinien wyjsc ten prawdziwy jasny brąz.hmm..moze zrób próbe generalną na kilku wlosach ,wtedy zobaczysz....zbierz pasemko na glowie i zafarbuj..mysle ,ze za duzej róznicy nie bedzie..

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: