Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChemia!

  • 2011-08-31, o 19:12
  • 147
  • 97 125
  • 63
  • 73

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

ja nigdy jeszcze nie farbowałam włosów ani henną ani farbą myślę jednak że jeśli chciałabym to zrobić to zdecydowanie wybrałabym hennę

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

A ja kupiłam niedawno hennę i czekam na jakiś wolny weekend, żeby zająć się tym Na razie moje włosy wyblakły z chemicznej farby i noszę już spore odrosty. Podpowiedzcie mi proszę, jak długo muszę czekać po farbowaniu chemicznym, żeby bez obaw użyć henny?

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Ja czekałam miesiąc i przejście na farby roślinne poszło bez problemu.

Tutaj kilka informacji ze strony khadi:
\'\'Włosy farbowane chemicznie a farby roślinne

Nie ma generalnie przeciwwskazań w stosowaniu farb roślinnych jeśli wcześniej używano farb chemicznych. Wręcz przeciwnie – włosy odzyskają dawny blask i objętość. Co prawda nie da się całkowicie zlikwidować szkód spowodowanych przez chemiczne farby, jednak włosy będą zdecydowanie zdrowsze i bardziej zadbane.

Nie ma również problemu z farbowaniem włosów po trwałej ondulacji. Włosy będą wręcz wdzięczne za dodatkową pielęgnację. Tak samo włosy farbowane farbami roślinnymi można poddawać temu zabiegowi. Należy jednak pamiętać, że czas poddawania włosów kosmetykowi chemicznemu prawdopodobnie będzie wymagał przedłużenia. Składnikom chemicznym ciężko jest przedostać się przez warstwę, którą tworzą farby roślinne. Efekt także może się różnić od oczekiwanego. W tym wypadku najlepiej zasięgnąć porady doświadczonego fryzjera.

Problem może wystąpić przy koloryzacji włosów, które były wcześniej rozjaśniane. W zależności od stopnia zniszczenia włosów efekt może być diametralnie różny od zakładanego. W tym przypadku konieczny będzie test na pasemku włosów oraz wstępne farbowanie jeśli chcemy uzyskać ciemny kolor.\'\'

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

A ile czasu powinnam sobie na to zaplanować? Boję się zielonkawego odcienia i wolałabym w tym czasie nie musieć wychodzić z domu Czy od piątku wieczór do niedzieli wieczór wystarczy? Bo hennę muszę mieć na głowie ok. 2 godziny, a potem przez dwie doby nie myć włosów, tak? I czy na włosy lekko za ramiona muszę użyć całego opakowania?

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

A ile czasu powinnam sobie na to zaplanować? Boję się zielonkawego odcienia i wolałabym w tym czasie nie musieć wychodzić z domu Czy od piątku wieczór do niedzieli wieczór wystarczy? Bo hennę muszę mieć na głowie ok. 2 godziny, a potem przez dwie doby nie myć włosów, tak? I czy na włosy lekko za ramiona muszę użyć całego opakowania?

nienasycenie

też chętnie poczytam coś na ten temat

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

A ile czasu powinnam sobie na to zaplanować? Boję się zielonkawego odcienia i wolałabym w tym czasie nie musieć wychodzić z domu Czy od piątku wieczór do niedzieli wieczór wystarczy? Bo hennę muszę mieć na głowie ok. 2 godziny, a potem przez dwie doby nie myć włosów, tak? I czy na włosy lekko za ramiona muszę użyć całego opakowania?

nienasycenie

też chętnie poczytam coś na ten temat


Wystarczy Mi nic zielonego nie wyszło. Może to zależy który odcień się nakłada i jakiego koloru są włosy. Na początek może lepiej zrobic z całego proszku. Przy farbowaniu zobaczysz czy następnym razem możesz wykorzystać połowę. Ja już różnie robiłam. Najpierw całą, innym razem połowę, ale wtedy robiłam takim samym kolorem, więc nie musiałam dokładnie pokryć końcówek. Innym razem zrobiłam połowę ale mi zabrakło i dorabiałam drugą połowę. Wtedy miałam inny odcień i potrzebowałam dokładnie pokryć całe włosy. Teraz tym ciemnym brązem robiłam z całego opakowania

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Kochana, a jak to jest z pielęgnacją włosów po hennie? Na co uważać? Podobno trzeba zrezygnować z silikonów, to prawda?

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Na silikony uważam tylko przed samym hennowaniem Cały czas między jednym, a drugim farbowaniem używam różnych szamponów i odżywki. Mam jakiś z nivea do włosów przetłuszczających się, inny do włosów wypadajacych. Tylko przed samym farbowaniem myję włosy szamponem oczyszczającym BAN, zmywam nim też olejki. Wydaje mi się że to wystarcza. Po za tym cały czas olejkuje włosy

http://historiawlosow.blox.pl/html

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Wiecie co, całe życie myślałam, że farbowanie henną jest o wiele zdrowsze niż normalną farbą. A ostatnio jak robiłam włosy u fryzjera, bo szłam na Komunię to fryzjerka powiedziała mi, że henna wbrew pozorom nie jest zdrowa dla włosów, bo je wysusza. W takim razie ja już nie wiem co jest zdrowe. Pewnie nic...

klaudusia0807

Tak sobie myśle - co by miała powiedzieć - u fryzjera to chyba tylko chemicznymi farbami można się pofarbować. Nigdy nie farbowałam włosów w salonie, ale jakoś nigdy nie słyszałam o hennowaniu Henna wysusza, ale olejkowanie nawilża włosy, odżywia, poprawia ich sprężystość i regeneruje. Stosowałam farby chemiczne i widze dużą różnice w kondycji moich włosów od kiedy zaczełam je hennować i olejować. Trudno mi wypatrzeć rozdwajajace się końcówki, a włosy podcinałam ostaatnio jakieś pół roku temu Dzięki temu mam szanse je zapuścic, bo nie musze zbyt często podcinać

ja sama jak sie zdecyduje ,to pofarbuje sobie wlasnie henną..na razie duzo czytam,bo chce uzyskac kolor ciemno brazowy o chłodnym odcieniu(rzadne rudości,miedziane nie wchodza w gre),ale tez nie chce uzyskac czarnych ..chce miec troszke ciemniejsze niz mam,bez zadnych refleksów..

Re: Naturalne farbowanie wlosow HENNA - STOP z farbowanieChe

Ja kupiłam sobie hennę Khadi - kolor jasny brąz. Widziałam na różnych blogach, że ten kolor wychodzi dość ciemny w ciepłej tonacji, mam nadzieję, że będzie dobrze. Ale zajmę się tym chyba dopiero po powrocie z gór, wolę nie straszyć turystów ewentualnym zielonym kolorem włosów A dziś trochę się zniechęciłam, bo pierwszy raz nie udało mi się dobrze zmyć oleju z włosów i chodziłam cały dzień z tłustymi strąkami, bo nie miałam czasu na drugie mycie

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: