Nakładanie podkładu

  • 2011-06-23, o 16:04
  • 89
  • 33 319
  • 35
  • 55

Nakładanie podkładu

Hej Dziewczyny:)
ostatnio sporo rozmyślam na temat metod nakładania podkładu i stwierdziłam że jestem trochę niedoinformowana:) ciekawa jestem jak Wy to robicie? Czego używacie? Jakie widzicie plusy i minusy nakładania różnymi metodami?
I już ostatnie pytanie, obiecuję:) jaka jest różnica między pędzlem do nakładania podkładu takim języczkowym, a szerokim płaskim (jak na zdjęciach)? Czy są jakieś różnice w efekcie jakim dają nam te pędzle przy nakładaniu? I wyszły mi w końcu 2 pytania na koniec:D
pozdrawiam!!

Re: Nakładanie podkładu

Hej Przyznam szczerze, że choć jestem wielka miłośniczką pędzli do makijażu stosuję ich zawsze do makijażu oczu, ust, pudru, różu, konturowania i wszelkich wykończeń, tak żadnych pędzli do nakładania podkładu nigdy nie miałam i nie próbowałam.
Podkład zawsze nakładałam aplikatorem-gąbeczką silikonową o różnorodnych kształtach. Ta metoda sprawdzała się znakomicie, palcami mi to nie wychodziło, ale po czasie i w miarę eksperymentowania z kosmetykami doszłam do wniosku, że to naprawdę zależy od podkładu ( wcześniej używałam np Lirene Citty Matt etc). Na chwilę obecną używam bezwodnego podkładu z Paese i nie wyobrażam sobie nakładać go inaczej niż rękoma Próbowałam przy nim zastosować moja wcześniejszą metodę, ale rozprowadzał się trudniej a efekt był gorszy
Najważniejsze jest to, aby Tobie było wygodnie i najprościej i aby na twarzy nie pozostawały smugi. Zawsze mozesz przy danym podkładzie wypróbować rózne metody, zobaczyć co daje najlepszy efekt i Ci odpowiada

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Re: Nakładanie podkładu

A jak nakładasz podkład gąbeczką to nakładasz podkład bezpośrednio na nią i dopiero na twarz, czy punktowo na twarz a później rozprowadzasz?:)
czytałam gdzieś chyba właśnie Twój post w którym wspomniałaś o tym podkładzie z Paese, sprawdza się?:)

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Nakładanie podkładu

Ja tak jak Izabela nakładam podkład w zależności od tego jaką ma konsystencję. Też używam gąbeczki albo palców. Głównie używam gąbki, jedynie przy podkładzie z Virtual używam paluszków, trzeba go w miarę szybko nakładać bo szybko "schnie". Jeśli się śpieszę i zależy mi na bardzo delikatnym kryciu też używam palców. Kupiłam kiedyś pędzelek do podkładu tak dla przetestowania (dlatego wziełam tani) ale jakoś nie bardzo mi się podobało i robiły mi się smugi i teraz sobie leży i czeka na lepsze czasy- może kedyś go użyję jeszcze:)

Życie jest piękne o ile ma się z kim je dzielić...

Re: Nakładanie podkładu

nakładam na gąbeczkę, którą aplikuję punktowo na twarzy i rozprowadzam ;p heheh
ojjj tak u mnie ten podkład z paese sprawdza się w 100%ach Stał się moim ulubionym podkładem bo świetnie matuje, super kryje a przy tym nie daje uczucia ciężkości i naprawdę wiele koleżanek pytało mnie czego używam bo ma super naturalny efekt (oczywiście po opanowaniu ilości bo jest megaaa wydajny i łatwo z nim przesadzić). Kosztuje ok 33zł.
Jedyne co to może wysuszać, jest bezwodny wersja matujaca do cery mieszanej i tłustej. Ja akurat mam cerę mieszaną, ale nie tłuści mi się nawet cała strefa T a jedynie nos. Przedtem używałam kremu matujacego na całą twarz na to podkład matujący (czasem wcześniej baza) i puder matujący. Paese super matowił mi buzię, ale po paru razach zaczęły się pojawiać drobne wysuszenia. Teraz krem matujacy stosuję tylko w miejsce konieczne czyli nosek a na resztę buzi aplikuję krem i to taniutki ok 7zł za 100ml z ziaji nawilżający-witaminowy-przeciwzmarszczkowy i podziałał on genialnie. Na to nakładam podkład z paese. Robię tak juz dość długo i efekt jest idealny. Buzia jest gładka, nawilżona, miękutka a jednocześnie po nałozeniu podkładu aksamitna i perfekcyjnie matowa. Co wiecej nawet na upale, słońcu jeśli się spocę jedyne o czym muszę pamiętać to zeby ew. delikatnie przyłozyć chysteczkę a nie wycierać twarzy ręką. Podkład nie spływa, nie ma smug i trzyma się cały dzień

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Re: Nakładanie podkładu

Dzięki dziewczyny:)
ja właśnie zastanawiałam się nad kupnem jakiegoś pędzla do podkładu ale nie wiem czy nie lepiej wydać mi pieniądze na inną rzecz:)
Izka - kosmetyki z ziaji są genialne, mam różne różności z tej firmy i wszystko sobie chwalę:) czasem nie trzeba wydawać moim zdaniem ciężkich pieniędzy na coś co możemy mieć za niższa cene, a efekt ten sam:) kiedyś w dzień dobry tvn (skarbnica wiedzy:D) mówili, że badali właściwości wpływu na skórę kosmetyków za parę złotych, a tych drogich i efekt był minimalnie inny;)

Re: Nakładanie podkładu

Zgadzam się Też bardzo chwalę sobie ziaję, ale również inne polskie firmy np eveline. Są tańsze a jak piszesz jakością nie odbiegają od tych drogich, ba czasem nawet przewyższają
No cóż reklama często robi swoje, dlatego uważam, że takie forum jak to jest super sprawą bo możemy się informować i wymieniać doświadczeniami
Czasem naprawdę wystarczy wziąć do ręki kosmetyk za 15zł i drugi za 75 zł i popatrzyć na skład INCI a zobaczymy to samo, mało tego nie raz okaże się że ten droższy zawiera więcej alergenów lub/i składniki, substancje aktywne gorsze niż tańszy np tocepheryl oil zamiast tocepheryl acetate itd. itp. Trochę wykładów z kosmetologii, jasne wytłumaczenie jak to naprawdę wyglada no i nie raz kasa wyrzucona w błoto skutecznie wyleczyły mnie z ogladania i czytania cód opisów reklamowych :/ Oczywiście nie mówię, że wszystkie te drogie są złe, bywają znakomite choćby Vischy czy La roche Posay, ale naprawdę czasem warto siem rozejrzeć

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Re: Nakładanie podkładu

Wracając jeszcze do tych pędzli do podkładu, to może jeszcze wypowiedzą się Dziewczyny, które używają i są zadowolone, może wtedy podpowiedziałyby jaki pędzel nalezałoby zakupić, ja szczerze mówiąc nie mam wiedzy na temat czym się one róznią

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela

Re: Nakładanie podkładu

Hejka:)
odnowię troszkę ten wątek bo kupiłam sobie pędzel do podkładu w końcu, wybrałam Hakuro H50 ze sklepiku Lady:) jest wspaniały! Tak niesamowicie milusi i kochany, że szok, uwielbiam go na prawdę!:)
Zauważyłam, że jak nałożę nim podkład to wygląda to dużo lepiej niż jak nakładam palcami, bo skóra jest taka jakby bardziej promienna. Ale może to być też w sumie wynik tego, że nakładam po prostu więcej tego podkładu pędzlem niż palcami:) mimo wszystko jest równomiernie rozprowadzony, a sama aplikacja dużo bardziej przyjemniejsza niż palcami:) jestem bardzo zadowolona i już wiem, że każdemu bym mogła polecić taki pędzel:)
a co do tego jezyczkowego nadal jestem ciekawa jak by się spisywał;)

Re: Nakładanie podkładu

Ja podkład zawsze paluchami nakładam
Wydaje mi się, że to najwygodniejszy sposób

Re: Nakładanie podkładu

Fajnie Sabiu, że pędzel się sprawdził A zdradź nam jaki podkład nim aplikujesz i jaką on ma konsystencję bo od tego również wiele zależy

Pozdrawiam/Kind regardsIzabela
Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: