Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

  • 2012-03-08, o 22:02
  • 121
  • 72 324
  • 51
  • 65

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

A to chyba i ja sie wezme i to od dzisiaj . U mnie to byla kwestia lenistwa, nie chcialo mi sie ale chyba nie ma co czasu marnowac, mozna polaczyc przyjemne z pozytecznym czyli za komputerkiem z oliwka w dziobie .

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

Ja od dawna nie mam już problemów z krwawieniem. Wciąż ta sama metoda - pasta ajona, 3 razy dziennie, częste zmiany szczoteczki. Zmiany szczoteczki mają tutaj szczególne znaczenie - bez systematyki w tym zakresie, nie utrzymacie swoich zębów w dobrej kondycji.

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

Najczęściej krwawienie pojawia się ze względu na nieodpowiednie szczotkowanie, podrażnienie dziąseł przez szczoteczkę. Jeśli ktoś zmienia swoją szczoteczkę raz na 2 lata i myje 3 razy dziennie, to bardziej zębom i dziąsłom szkodzi, niż cokolwiek daje...

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

Niektórzy twierdzą, że krwawienie jest dziedziczne, ale jakoś średnio chce mi się wierzyć, że ktoś kto odpowiednio dba o zęby i dziąsła ma taki problem. Bo skoro nie ma przyczyny, to w jaki sposób to leczyć?

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

Krwawienie dziedziczne? Słyszałam, że niektórzy mają dziedzicznie paradontozę, ale krwawienie dziąseł? Nie rozumiem jak można odziedziczyć krwawienie. Uwierzę w dziedziczenie, ale lenistwa i nieodpowiedniego podejścia.

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

Pewnie tam specjalisty znajdą jakieś wyjaśnienie. Pytanie tylko co dokładnie będą chcieli znaleźć, bo wiecie jak jest...
Kiedy coś ma być znalezione, to zawsze znajdzie się jakieś uzasadnienie...

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

Oj oj tam. Nie ma co przeżywać
Krwawienie to normalna choroba, jak dla mnie wynikająca z zaniedbań i niczego innego więcej. Kto ma, ma jednocześnie powody do obaw, bo jest to uciążliwe, ale jak wiadomo, wcale nie tak trudno, można sobie z tym poradzić.

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

Na tej stronie macie więcej info o paście - http://www.ajona.pl/
Podali tam również jak myć zęby, oraz o co chodzi z tą całą paradontozą.
Warto poczytać.

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

Macie czasem tak, że dziąsła was swędzą?

Re: Najlepszy spsosob,produkt na problemy z dziaslami?

ja mam dziedziczną paradantozę i poddałam się aby wyrwać się z choroby musiałam usunąć wszystkie zęby zdrowe i wstawić implanty - kosztowne ale spokój z antybiotykami i ciągłymi kiretażami.

elka23

Mozesz napisac cos wiecej? Mialas maly ubytek kosci czy zastosowano specjalna metode? Jak dlugo masz implanty, wszystkie zęby wyrwalas? To chyba sporo kosztowalo? Ja mam tez dziedziczne i te wszystkie kiretaze sa do d..y, dalam sobie z tym juz spokoj. Mam 51 lat i ani jednego ubytku. Kiedys poszlam do dentysty ( w Holandii) i powiedzialam zeby mi wyrwal wszystkie zęby, obejrzal moje uzębienie i powiedzial, ze tego nie zrobi, ze to tak jakby do lekarza przyszedl pacjent z rana w nodze i kazal mu amputowac noge.
Ogolnie przy paradontozie nie sa wskazane implanty, to chyba wiesz? Poza tym slyszalam, ze wyrwanie zębow nie likwiduje choroby poniewaz to jest choroba dziasel i kosc zanika wiec po tym co napisalas jestem w kropce

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: