Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

  • 2012-07-13, o 13:43
  • 100
  • 59 165
  • 40
  • 59

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

Z żóltkami robię taką maskę: 2 żółtka (bomba witaminowa i minerałowa) 1/3 drożdży babuni (na szybszy porost) 1 łyżka natfy kosmetycznej (wygładzanie) 1 łyżeczka oleju rycynowego (odbudowa cebulek, porost włosów).
Folia, ręcznik, pół godziny i dokładne mycie włosów.
Na razie robiłam ją raz ale zamierzam stosować regularnie 2 razy w tygodniu, bo takie naturalne maski dają efekty po jakimś czasie. Zaczęłam też stosować olej kokosowy i powiem Wam, że rewelacyjnie pomaga na moje zniszczone rozjaśniaczem włosy i do tego ślicznie pachnie

Balbina

muszę tego spróbować, bo wydaje się fajnym sposobem

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

Balbina, a jaki olej kokosowy stosujesz ? Ja myślałam nad kupnem oleju Efavitu

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

Balbina, a jaki olej kokosowy stosujesz ? Ja myślałam nad kupnem oleju Efavitu

mila1195

dołączam się do pytania, bo szukam jakiegoś dobrego oleju, a kosmetyki kokosowe uwielbiam

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

Ja chętnie wypróbuję wszystkie maseczki na razie jestem po jednej
z żółtkiem i naftą moje spostrzeżenia to że włosy były cudnie błyszczące
i co mnie bardzo zadziwiło nie były tłuste!

Zobaczymy jak będzie dalej mam zamiar ją robić 1-2 razy w tygodniu

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

Ja chętnie wypróbuję wszystkie maseczki na razie jestem po jednej
z żółtkiem i naftą moje spostrzeżenia to że włosy były cudnie błyszczące
i co mnie bardzo zadziwiło nie były tłuste!

Zobaczymy jak będzie dalej mam zamiar ją robić 1-2 razy w tygodniu

Lili8522

to czekam na twoją opinię ja jutro mam zamiar spróbować tej maseczki po raz pierwszy

Sprawdź w sklepie ladymakeup.pl:

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

Do mila1195.
A ten majonez nie pozostawia po sobie przykrego zapachu pomimo zmycia tej cudownej mikstury?Jestem ciekawa tej "odżywki"!!!Chyba skusze się wypróbować.pozdrawiam

"cudownie jest móc dzielić się radością z bliską osobą"

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

Do mila1195.
A ten majonez nie pozostawia po sobie przykrego zapachu pomimo zmycia tej cudownej mikstury?Jestem ciekawa tej "odżywki"!!!Chyba skusze się wypróbować.pozdrawiam

schoko31

Majonez działa podobnie na włosy jak każdy inny tłusty lub białkowy produkt więc bez obaw można go stosowac. Ma właściwości odżywcze i nawilżające, wzmacniające strukturę włosa. Ma on jednak bardziej intensywny zapach od stosowanych do takich masek jogurtów czy śmietan, ale także dzięki dużo większej zawartości tłuszczów o wiele intensywniejsze działanie. Maska majonezowa rzeczywiście pozostawia po zmyciu jej szamponem woń na włosach, nie będę zatajac nie jest to zapach "kwiatków". Na szczęście nie utrzymuje się on długo na włosach, tylko wietrzeje. Polecam stosowanie jej pod wieczór. Rano po zapachu nie ma śladu.

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

A stosujesz jakiś konkretny majonez?
Jutro wypróbuje tą maseczkę

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

Hehe miałam akurat pomorski pod ręką, ale sądzę że każdy się nada (byle nie light ! )

Zaczynam blogowac !! Zobaczymy jak mi to pójdzie. Serdecznie zapraszam !www.milamakeupcity.bloog.pl

Re: Nafta kosmetyczna + zółtko jajka

Balbina, a jaki olej kokosowy stosujesz ? Ja myślałam nad kupnem oleju Efavitu

mila1195

Używam oleju Vatika, kupiłam na allegro małą buteleczkę 150 ml na wypróbowanie. Na opakowaniu jest informacja, że zawiera hennę, amlę i sok cytrynowy ale chyba w śladowych ilościach bo nie da się tego zauważyć. Olej ma konsystencję stałą (jak smalec) i trzeba podgrzewać buteleczkę w ciepłej wodzie. Całą instrukcję olejowania włosów polecam obejrzeć na tej stronie:
http://thecurlygal.blogspot.com/2012/07/olejowanie-wosow-instruktaz.html#comment-form
Zastanawiam się, czy następnym olejem kokosowym, który kupię będzie taki w słoiku (na allegro 500 ml za 15 zł). Można go stosować do ciała, do jedzenia... ma świetne właściwości, jak ktoś jest zainteresowany to warto poczytać o nim na aukcji:
http://allegro.pl/ktc-500ml-czysty-100-olej-kokosowy-najlepszy-olej-i2499489015.html

Wyróżnione
Szczególnie polecamy
Fora: